Uživí se někdo blogováním? Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Uživí se někdo blogováním?

Taková malá spekulace a zamyšlení nad blogováním. Může se někdo blogováním psaním, publikováním článků uživit? Může si někdo vydělat psaním? A jak si takový bloger/redaktor/novinář může vydělat peníze.

Bez peněz to prostě nejde

K tomuto zamyšlení mě dovedl rozhovor s kamarádem, se kterým jsem hodil řeč na téma vydělávání peněz. Jistě uznáte, že je to téma velmi zajímavé. Abych mohl odpovědět na otázku, zda si někdo může vydělat blogováním, musí mě nejprve zajímat náklady na život. Kolik peněz znamená „uživit“. Každý má tuto částku jinou, každý má jiné náklady, jiné potřeby.

Náklady na život? Každý potřebuje cestovat, jíst, bydlet a musí mít něco na sebe. Když zběžně prohlédnu výpis bankovního účtu, zjistím, že na cestování připadá kolem 3000kč na měsíc (dle tankování). Já vím, je to moc peněz za dostání se z bodu Á do bodu Bé, ale pěšky se chodit stejně nebude a kůň by toho sežral za měsíc asi víc.
u jídla nemám absolutní představu, kolik toho můžu za měsíc „prožrat“ a bydlení zatím neřeším (neplatím).

Něco na sebe a osobní spotřeba? Zde jsou náklady opravdu minimální, oblečení se přece nekupuje každý den a osobní spotřebu (alkohol, vstupy na akce, jídlo, kino, bazén, večeře pro 2 v restauraci, nějaký dárek, placení telefonu, internetu, pojištění, server, hosting, domeny)… dejme tomu tak 2000kč na měsíc.

Sečteno podtrženo, stačilo by mi asi 8000kč na měsíc, co je navíc se může utratit za HTC Kaiser, foťák Nikon, notebook lenovo a něco dalšího.

Jak ty potřebné peníze vydělat?

Možností je plno. Existuje adsense nebo jiné reklamy, existují odkazy, můžete publikovat PR články, můžete psát rovnou za peníze pro různé servery. Poslední možnosti využívá například http://blog.macich.net Jiří Macich, který například pro server Lupa.cz. Já využívám nejvíce první možnosti a tou je vydělávání přes reklamní odkazy Adsense. Odkazy „zatím“ neprodávám a reklamní článek jsem napsal jen jednou.

Blogovat za peníze je trochu o štěstí a náhodě i umění. Nemůže to dělat každý, ne každý to umí a ne každého to baví a už vůbec se každý stane úspěšným. Tím rozhodně nechci říci, že Já jsem ten úspěšný.
Naštěstí není blogování mojí jedinnou výdělečnou činností, občas udělám nějaký web pro známé, sem tam něco naprogramuji, nainstaluji, nastavím, pomůžu apod. Není důležité kolik to vydělá pokud to člověka baví.


autor článku OS | datum publikování 31.červenec.2008 09:55 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře

#1 lo3k wwwwww.pisem.cz

No já se blogováním asi neuživím, ale mám z toho radost(pocit uspokojení). reaguj

datum 31.07.2008 19:24

opera windows-xp

#2 SmeKing www

Samotným blogovám se člověk rozhodně neuživí, je to jenom takovej přivýdělek, a jak píše lo3k má z toho radost - dodal bych: baví ho to.
Bohužél Adsense už nevynášecí tolik co dřív... . A jiná společnost která by solidně platila za zobrazování reklam prostě není, tedy alespoň v ČR. reaguj

datum 31.07.2008 21:35

unknown unknown

#3 Poky wwwwww.poky.sotworld.net

Když jsem si na svůj web dávál adsense nečekal jsem že zbohatnu, ale teď se výdělky nějak zasekly na 60ti dolarech, asi ji stáhnu :/ reaguj

datum 01.08.2008 13:35

firefox gnu-linux

#4 MôjiPod.sk wwwwww.mojipod.sk

No ja si mylsim ze tak maximalne by sa uzivil Radek Hulan alebo nejaky technicky blog resp. portal ako zive,digimania,avmania atd...
moj blogoportal www.mojipod.sk/ je robeny v podstate pre potesenie a urcite nebude mat nikdy nejaky strasny zisk maximalne tak na zakupenie cien do sutaze ale urcite nie viac ... ale cudne je ze niekto investuje vela do reklamy aby bol jeho blog citany ale aj tak su to minute peniaze lebo je to iste ze o to neuziv :) reaguj

datum 02.08.2008 15:20

opera windows-vista

#5 SmeKing www

reakce na »MôjiPod.sk«: tak nějak..., ale teď se naskýtá otázka kolik takové weby vydělávají, resp. co znamená uživit se. Pokud např. vezmu hulána - myego.cz, tak může vydělát za adesense cca 6-7 tis. (beru to podle návštěvnosti mojeho webu), něco za banner debila "banána", celkem cca 9 tis.?, něco na daně, zas tolik nevydělá aby ho to užilo, myslím že na uživení to snad ani není. Dneska na uživení je tak 20-30 tis. . reaguj

datum 03.08.2008 14:46

unknown unknown

#6 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »MôjiPod.sk«: Já si spíš myslím, že technicky psaný blog se neuživí, protože na technickej web chodí inteligentní lidi, co umí blokovat reklamu, poznají co reklama je a co není.
Naopak na web o posledních filmech, bulváru, počítačových her přijdou desítky „lam“ co klikají na reklamy… Přizneme si to, na reklamy klikají převážně uživatelé internet exploreru.
reakce na »SmeKing«: Kdysi psal článek, že mu adsense vydělá 30$ za den… Ale to bylo na začátku, když adsense ještě něco vydělávalo a i kurz dolaru byl přívětivější.
reakce na »SmeKing«: Možná i proto přestal psát :p reaguj

datum 03.08.2008 16:44

opera gnu-linux

#7 MojiPod.sk wwwwww.mojipod.sk

Tak tak... ale zasa Mozek to je tak ze ja ked tam budem davat reklamu tak ju tam budem prenajimat na mesiac za nejaku sumu... a potom mi moze byt jedno kolko tam bude klikov .... reaguj

datum 03.08.2008 16:46

firefox windows-vista

#8 ShaiMagal wwwshaimagal.org/

Jedním blogem se uživit rozhodně nedá. Více blogy ano. reaguj

datum 13.08.2008 15:23

firefox windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.