Jak vydělat peníze na internetu? Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Jak vydělat peníze na internetu?

Jak získat nějaké peníze? To je otázka, která trápí kdekoho. Na internetu je spousty „návodů“, které radí, jak si vydělat nějaké peníze

Už mě to štve!

Pokud si chce někdo vydělat nějaké peníze doporučováním různých pochybných systému, kde se kliká na reklamy, je mi to jedno. Ale jen do té doby, než někdo začne spamovat na můj web do komentářů. Posledný nevhodný komentář byl z této IP adresy 82.150.166.31. Do textu komentáře nenapsal nic jiného, než odkaz na stránky kde píše:

Jak vydělat peníze jednoduše a pohodlně?

Sedáváte často u počítače?

Trávíte hodně času na internetu?

Chcete být za to navíc placeni?

Není nic jednoduššího než začít si vydělávat klikáním na reklamy...
Jak na to?
Nejprve je důležité zaregistrovat se na nějaké stránce, která vám nabídne placené reklamy.
Zde nabízím seznam ověřených poskytovatelů:

http://bux.to
http://www.PaidClicks.ws
http://therichcash.com
http://www.paidbux.org
http://www.buxsense.com
http://clix4coins.com
http://www.turbobux.com
http://www.instantad.org
http://www.bux3.com
Po registraci se stačí jen přihlásit a již můžete klikat a vydělávat. Jak jednoduché.

V čem vlasně spočívá toto vydělávání peněz? V okrádání zadavatelů reklamy. Dám příklad jak si myslím, že to funguje.

Jak funguje „vydělávání peněz“ klikáním na reklamy

penize peníze penizky

Dobrý tedy. Firma abc vyrábí zboží, například autíčka na dálkové ovládání. Aby své zboží prodala, rozhodne se investovat do internetové reklamy, je jedno jestli do banerů nebo do textové reklamy.

Malá vsuvka (text odsud dolů se mi vymazal, když jsem kliknul na odeslat formulář a nebyl jsem přihlášenej grrrrrrrr

Pro méně chápající (pro ty co přijdou z vyhledávačů, ne pro pravidelné čtenáře mozektevidi) musím ještě říci, že firma měla zatím pouze náklady, žádný zisk viz:

  • Vymyšlení a vývoj výrobku
  • Plat zaměstancům
  • Náklady na materiál
  • Peníze na provoz, tj nájem, pojištění, elektrika a další
  • Investování do reklamy

Firma abc se rozhodne využít například reklamního systému od google – google AdWords. Zatím je vše v pořádku. Ale to by se tu nesměl oběvit zloděj Venca traktorista (omluva všem Václavům) který firmu abc okrade.

Vytvoří si systém (stránky) s javascriptovým kódem, který bude zobrazovat adsense reklamu. Pak si sežene tupé stádo ovcí, které mu na ty reklamy bude klikat. Nic těžkého, blbců je všude dost.
Tito klikači krom klikání na reklamní odkazy (a tím i okrádání firmy abc) ještě navíc spamují komentáře a diskuze. Do komentáře nezapomenou napsat ref odkaz na pochybný reklamní systém, ze kterého mají po nové registraci provize.

Jak se následně rozdělují peníze? Firma abc si zaplatí reklamní kampaň, google si vezme část za sprostředkování a zbytek má zloděj Venca traktorista. Ten pak malé procento dá svému stádu, aby dále klikaly na reklamu. Firma abc z toho nemá vůbec nic, protože žádný klikač nezkoumá na co kliká a proto si žádné autíčka na dálkové ovládání nekoupí.

Obrana? Asi žádná

Dá se nějak bránit proti tupému stádu klikčů? Existuje nějaké řešení, které by bylo účinné a zárovneň i neomezující pro ostatní návštěvníky weby? Myslím si, že nikoliv. Stačí se přece podívat na nejhledanější slovní spojení na seznamu, mezi které patří i tyto:

jak si vydělat peníze na internetu
jak si vydělat peníze
jak si vydělat
jak vydělat peníze
jak vydělat na internetu 
jak vydělat 
jak vydelat 
jak vydelat penize 
jak vydelat penize na internetu 
jak vydělat peníze na internetu 

Na druhou stranu musím přiznat, že i já před deseti roky ve svých devíti letech hledal způsoby jak si na internetu vydělat peníze. Objevil jsem i jeden systém, který spočívat ve čtení reklamních emailů. Nic více. Inu, zaregistroval jsem si pokusnou emailovou adresu do onoho výdělečného systému a čekal na první peníze.
Začalo mi chodit spousty spamů a reklam a já je pouze mazal. Ani jsem je nečetl. Po měsíci jsem měl první vydělané stokoruny. Ale protože jsem byl velmi bystré dítě, vydělil jsem tuto částku počtem hodin, které jsem u toho ztrávil. Už nevím, kolik mi vyšlo, ale za takovou hodinovou sazbu by pracovala snad jen cvičená opice, ne já.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 20.leden.2008 14:49 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku