IBM Lenovo N200 je doma Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

IBM Lenovo N200 je doma

Tak už mi přišel IBM Lenovo N200 poštou domů. Komplikace na české poště a první pocity z notebooku a windows Vista. Lenovo N200 Notebook (0769-BNG). IBM Lenovo N200 - TY2BNCV

image of IBM Lenovo N200 je doma

IBM Lenovo N200 a česká pošta

Od pondělí jsem bez laptopu a trvalo celý týden, než mi přišel nový. Nevím proč, ale czechcomputer IBM Lenovo notebooky nemá moc skladem a dodací lhůta 2 dny se protáhla na 7 dní. Těchto 7 dní jsem si pěkně užil, byl jsem na maturitním plese v Lucerně a taky jsem opět obul snowboardové boty a vyrazil se Simčou na hory.
Hned po příjezdu jedu do Kolína pro nový notebook, abych to stihl ještě před zavíračkou. První problémy jsem měl s parkováním, nikde nebylo volné místo a navíc všude parkovací automaty. Proto zastavuji přímo před poštou na chodníky, snad policajti zrovna nepůjdou kolem. Když vystojím frontu a přijdu na řadu, zjišťuji že na poště nelze platit kartou?! No co, ještě mám trochu času, jdu si vybrat peníze kousek vedle na vlakové nádraží. Hm, další problém, tento týden jsem překročil limit, takže nemůžu vybrat více jak 15000kč, což mi nestačí. Startuji auto a jedu na náměstí do své ČSOB abych vybral hotovost. Fronty žádné, příjemná paní mi na občanku vybere peníze z účtu a já můžu zase na poštu.
Na poště opět vystojí frontu s a jak si přepočítávám peníze (tisícovky) tak nechtěně upoutávám pozornost spolustojících. Když jsem na řadě, dostávám krátce před zavíračkou své IBM Lenovo N200 a já můžu spokojeně jet domů.

PS: Auto mi neodtáhli, ani jsem nedostal botičku.

První pohled na IBM Lenovo

Když jsem konečně vybalil tu krabici (notebook) z krabice zapnul jsem nouta. Velmi rychle naběhl operační systém Windows Vista a hned jsem otrávený. Vím co mě čeká. Budu muset stáhnout spousty programů pro Windows, nainstalovat si apache, mysql a další programy které potřebuji pro práci. Tadle rutina mě nebaví. Navíc jsem zjistil, že za tu dobu co používám Linux jsem v oblasti software for Windows hodně zaostal. Takže to vypadá, že linux budu instalovat až pozdeji s příchodem nového (k)ubuntu.

Takže první postřehy: Jak dlouho mi bude trvat zvyknout si, že vstupy jsou na opačných stranách, než tomu bylo u předchozícho Asuse? DVD mechanika, LAN, PCI, audio, nabíječka ... snad úplně všechno je na opačné straně než jsem zvyklý :D

  • Displej je parádní, vyšší rozlišení se hodí.
  • Notebook je hlučný jak prase. Občas se mi pouští větrák, který se po chvilce vypne. No hrůza.
  • Design vypadá úplně jinak, než na fotce. Neříkám že hůř nebo líp, to je na každém.
  • Klávesnice má jiné rozložení kláves, než jsem zvyklý, enter je větší, PgUp, PgDn, prohozené Fn a Ctrl atd.
  • Na černém plastu je vidět všechna mastnota

Další poznatky přinesu pozdeji, teď jdu instalovat software a zkoumat featury IBM Lenovo.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 12.březen.2008 18:57 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku