Kolik se dá vydělat na reklamě etarget Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Kolik se dá vydělat na reklamě etarget

Srovnání kontextové reklamy google adsense a etarget. Míra prokliku, eCPM stránky, cena za proklik, počet zobrazení a další údaje etarget

image of Kolik se dá vydělat na reklamě etarget

Reklama etarget a peníze

etarget kontextová reklama penízePřed nedávnem jsem chtěl zkusit nějaký konkureční kontextový reklamní systém, který by vydělával stejně nebo více než google adsense. Jako první jsem zkusil etarget. Jak jsem dopadnul, můžete vidět na screenu administrace. Vidět můžete například kolikrát se reklama zobrazila (zobrazení reklamní jednoty), počet kliků, CTR (míra prokliku tj poměr mězi zobrazením reklamy a počtem prokliků na reklamu), ECPM (kolik vydělá stránka na 1000 zobrazení) a konečně i provize.

 etarget reklama

Delší časové období

Ty by byly statistaky za den. Pojďme se mrknou na další obrázek, jak vypadá CTR (míra prokliku) za delší časové období…

penize etarget mira prokliku

A pokud bych to srovnal s google adsense? Které je lepší? Hádejte, malá nápověda, je to ten reklamní systém, který právě používám.

penize z reklam

Ano je to google adsense. U etargetu je docela problém v reklamách, nejsou dostateně k obsahu, většinou jsou obsolutně offtopic. Hlavně etarget nemá žádného robota, co by četl obsah webu jako to u google adsense (adsense bot) klíčová slova se zadávají při vytváření nové URL, což je pracné a například u všeobecného blogu je těžké nemožné najít všechna vhodná klíčová slova.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 14.leden.2008 18:56 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku