Roční zkušenosti s google adsense Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Roční zkušenosti s google adsense

Kolik vydělává reklama adsense. Jak se během roku mění míra prokliku, cena za proklik, počet zobrazení, výdělky za den a mnohé další? Praktické zkušenosti s adsense, tipy a postřehy

image of Roční zkušenosti s google adsense

Zkušenosti s google adsense

Google adsense mám na webu už dlouho. Poslední půlhodinku jsem zpracovával dlouhodobá data, které jsem za ten rok získal ze statistik google adsense. Ve článku postupně analyzuji cenu za jeden proklik na reklamu, míru prokliku, počet kliků na reklamu, počet zobrazení reklamy a taky počet vydělaných dolarů za jeden den. Ready? Ok, lets go…

Cena za 1 proklik

Jinak řečeno, kolik dostanu peněz když mi někdo klikne na reklamu? Většinou pár centů. A vyvíjí se cena během roku? Neřekl bych. Cena za click se stabilizovala na určité ceně. Hodně záleží na konkurenci klíčového slova, v reklamě na linux se moc peněz nenajde, naopak taková reklama na letní zájezdy k moři nebo klasické prague hotels.. Asi začnu psát o pražských hotelech a taky o karibiku :-)

 pay to click

Počet zobrazení reklamy

Počet zobrazení reklamy logicky souvisí na návštěvnosti webu a také (možná) na počtu reklamních jednotek. Logicky, čím větší návštěvnost na webu máte, tím vícekrát se reklama zobrazí. Nemálo se do tohoto počtu promítne i % lidí, co si reklamu jednoduše blokuje.

 počet zobrazení reklamy

Počet kliků na reklamu

Další krásná statistika. Jak hodně lidi klikali v průběhu roku. Počet kliků závisí hodně na počtu zobrazení reklamy. Pokud se reklama zobrazí vícekrát, je šance, že se i vícekrát klikne.

počet kliků na reklamu

Mnohem zajímavější je ale míra prokliku, vic dále.

Míra prokliku

To je prakticky poměr mezi zobrazením reklamy a proklikem reklamy. Reklama se může zobrazit klidně milionkrát, ale pokud bude schovaná někdo dole, nikdo neklikne. Míra prokliku záleží na barevném podání reklamy, některé barvy vyloženě říkají „Klikni na mě!!“ jiné barvy jsou ale snadno přehlédnutelné, nezaujmou. Existují barvy, které jsou příliž agresivní a návštěvník webu se bojí kliknout. S barvama se dá hodně experimentovat. Stejně tak i s umístěním reklamy. Reklama může být nahoře, dole, v textu, v pravo, v levo… existuje mnoho variant.

Míra prokliku MP adsense

Zmínit ještě musím, že je zakázáno zveřejňovat míru prokliku. Proto nemůžu současně ani zveřejnit počet zobrazení + počet prokliků, protože se dá míra prokliku lehce spočítat. Proto jsou grafy bez hodnot :-) leč, pro představu jistě stačí.

Zbývá mi už jenom poslední statistika a tou je počet vydělaných $ za den. V průběhu roku strašně klesnula cena dolaru, což je velká škoda. Pokud by cena dolaru stoupala, stoupali by i mé výdělky. Takle jen klesají :-(.

Počet vydělaných dolarů za den

Jednoduše řečeno, stoupá počet zobrazení reklamy, stoupá i míra prokliku. Tím pádem musí stoupat i výdělky

pocet $ za den. penize za reklamy 

Rok 2008

Hned po té, co jsem se vrátil ze Sázavy, kde jsem byl bez internetu, nestačil jsem se divit. Ke konci roku začaly výdělky klesat, v novém roce jsou o cca 25% menší, než v předchozím měsíci. Uvidíme, jak to půjde dál. Necháme se překvapit.

Co k tomu dodat? Všechno bylo řečeno. Pokud vás přecijenom něco zajímá, nebojte se zeptat v komentářích nebo na emailu. Jaké jsou vaše zkušenosti s kontextovou reklamou? Komentáře jsou vám k dispozici.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 17.leden.2008 14:10 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku