Moje mobilní historie Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Moje mobilní historie

Přehled kapesních počítačů, mobilů a mobilních cihel, co jsem dosud vlastnil a používal. Od Ericssonu k HTC.

image of Moje mobilní historie

První telefon Ericsson A2628s

Jsem si pořídil za vydělané ušetřené peníze v šesté třídě na základní škole. Stál cca 4 tisíce. V té době většina lidí měla telefony značky Nokia (5110, 3310), ale ty byly o dost dražší a vyjma změny loga operátora neuměli nic navíc. Dokonce ani WAP internet ty Nokie neuměly. 

ericsson_a2628s
Byl sice trochu větší a ta anténa byla fakt velká, na druhou stranu byl spolehlivý, vydržel dlouho na baterku a uměl wap internet. I několik her obsahoval. Navíc měl vlastní paměť na telefonní seznam i na sms. A tu paměť měl málokterý telefon v té době. Díky této vnitřní paměti na sms se dalo dostat hodně do mínusu (-260kč) na předplacené Eurotel GO kartě. A  s kamarádem jsem si překládal vyzváněcí melodie z not pro Nokie na Ericsson a Alcatel. Dokonce podporoval i výměnné kryty:
 14 bordel v pokoji 15 bordel v pokoji
Telefon jsem několikrát reklamoval u Eurotelu (sekání, zamrzání) a po několikáté reklamaci jsem dostal nový horší telefon - Panasonic. Ten dostal brácha.

Druhý telefon Ericsson T65

Další telefon už byl podstatně menší, placatější, bez antény a s diplejem podporující 4 „barvy“. Černá, šedá, hnědá, bílá. Slušný telefon s malou klávesnicí, mám ho doma pořád, ale už nechytá signál. Zadní kryt s baterkou je přišroubovaný 2 šrouby. A tak se SIM karta dává do hlavy telefonu což je dobré pro ty, co často mění simkarty.
ericsson-t65
Můj poslední telefon značky Ericsson. Pak už to byl Sony Ericsson.

Další můj telefon v pořadí byl SE T630.

Svěží bílá barva. Stál tuším kolem 6-8 tisíc. A záruka byla už dvouletá. Tak dlouho ale telefon nevydrží, hned po první reklamaci před koncem záruční doby nefunguje a dostávám nový telefon dle vlastního výběru. Proč ho neopravili? Prý už neměli náhradní díly.
sony_ericsson_T630
To mi ale nevadí, po téměř dvouletém používání telefonu dostávám nový mobil. Kdo by se zlobil.
Nutno podotknout, že tento telefon už má fotoaparát (mizerný, ale má), barevný displej, několik her, Javu, GPRS a další vymoženosti moderních telefonů.

Výměnou dostávám SE K750.

V médiích je označován jako král telefonů. Tento článek doporučuji ke čtení, pro fanoušky SonyEricssonů. Je tam pár zajímavostí ohledně toho telefonu.
K750
K telefonu jsem si pořídil i externí blesk, kdo z vás to má? Místo diodového blesku xenonová výbojka. Parádní fotky.
Telefon byl opravdu dobrý, lepší než tehdejší komunikátory s operačním systémem. Ale jako každý telefon, časem se něco pokazí. Nejprve joystick a pak i tlačítko na focení. Nebyl úplně dokonalý. A šel na reklamaci.
Místo K750 jsem díky reklamaci dostal jiný SE, snad K550. Ten dostal brácha a já si pořídil K800.

Sony Ericsson K800

Telefon začínal na ceně 13 tisíc korun. Měl to být nástupce krále, ale jednalo se jen o drobná vylepšení, xenonový blesk místo diodového, rychlejší procesor, přepínání java aplikací a lepší fotoaparát.
Sony-Ericsson-K800
k800 sony ericsson
Já si ho naštěstí nemusel kupovat, vyměnil jsem ho s taťkou za K550 z reklamace. S telefonem spokojenost, než jsem si koupil první chytrý telefon.

První chytrý telefon HTC TyTN II

htc_tytn_2
HTC Kaiser. Tento telefon si vychvaloval i Radek Hulán, ovšem já až tak spokojený nebyl.
A protože v té době si už dávno píši tento blog,  jen odkáži na podobnější články:
První pohled na telefon. Telefon přestože je chytrý tak je vlastně blbý a nic neumí a veškeré aplikace se musí nainstalovat. Z počátku je i rychlý, ale na telefony bez operačního systému ztrácí.
Následně jsem článek o Windows Mobile 6. Co mi na tom OS vadí, jaké jsou jeho bugy a podobné. Klidně na rovinu řeknu, že HTC TyTN II byl horší telefon než SonyEricsson K800.
kaiser-k800-01
kaiser-k800-02

Byl pomalejší, hůř fotil, hůř se ovládal a více se sekal. A nakonec mi i praskl dotykový displej. Kaiser koupený za 12 tisíc dotovaný na paušál a vydržel mi jen pár měsíců. To naštve. Naštěstí v té době jsem nemusel řešit peníze, tak jsem ho bez váhání prodal za 5 tisíc Kč kamarádovi, co si ho opravil. A já si koupil -

druhý telefon s WM HTC Touch Pro

htc-touch-pro
Také výhodně na paušál jako dotovaný telefon. I tak byla jeho cena 12.000kč. Telefon je rychlejší, má více paměti, větší rozlišení displeje, lepší dotykový displej a celkově je lepší než původní HTC kaiser.
HTC Touch Pro mám i v současné době, ovšem aktualizovaný na poslední radio a ROM. Nejprve jako Windows Mobile 6.1 + SPB Mobile Shell a teď s Windows mobile 6.5.
A opět nespokojenost. Telefon toho sice umí hodně, ale na focení nic moc a rychlost přístroje také nic moc. A protože se blíží Vánoce, poohlížím se po novém chytrém telefonu, rád bych zkusil nějaký s Androidem a tak se rozhoduji mezi HTC Desire a HTC Desire HD.

Zde prozatím končí má historie telefonů.

Snad jsem na nějaký telefon nezapomněl. Vypsal jsem jen ty, které jsem používal delší dobu. Těch pár telefonů, které jsem používal třeba jen měsíc (např. po dobu reklamace) jsem nezmiňoval.
mobilni-historie
A co vaše mobilní historie? Pochlubte se do komentářů…

autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 17.listopad.2010 15:34 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku