HTC TyTN II Windows Mobile 6 kritika Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

HTC TyTN II Windows Mobile 6 kritika

V tomto článku budu kritizovat windows mobile 6 na mém novém zařízení HTC TyTN II. Ergonomie, rozpoznávání textu, software a další. Srovnání názoru s Radkem Hulánem

image of HTC TyTN II Windows Mobile 6 kritika

Úvodem především negativní kritiky…

musím říci, že nabízím trochu odlišný pohled na rozdíl od spokojeného uživatele Radka Hulána, který na svých stránkách především chválí a vychvaluje. Stačí si přečíst pár článků… HTC Kaiser - božský telefon se začíná prodávat, HTC Kaiser (TyTN II) - první dojmy z nejlepšího telefonu, HTC: nejluxusnější telefony se dnes dělají na Taiwanu.
Na rozdíl od zmíněného Radka Hulána nejsem spokojený uživatel Windows Vista, nemyslím si, že Windows Vista je nejlepší operační systém (pro mne), nepoužívám Windows Live (možná zatím jen nevidím ty super výhody), nemyslím si, že„Webové aplikace jsou obrovský krok zpět“ a navíc si nemyslím, že Notebooky jsou „slepá větev vývoje“. Pojďme si to shrnout:

  • Místo Windows Vista používám linuxovou distribuci Ubuntu/Debian
  • Místo Windows Live zneužívám Google
  • Místo stolního notebooku využívám výhod mobilních notebooků
  • Nesouhlasím s tvrzením „Webové aplikace jsou obrovský krok zpět“

Z toho plyne, že když Radek Hulán napíše že „potřebuje být neustále mobilní a mít své emaily dostupné kdekoliv a kdykoliv po ruce“, můžu mu směle odpovědět „Na notebooku s linuxem mám větší komfort než na HTC TyTN II s windows mobile“. Kde se nejčastěji pohybuji? Ve škole mám wifi po celé budově, doma mám wifi po celém baráku, u přítelkyně mám stolní počítač a v autě nic (nemůžu při jízdě pracovat s notebookem), ale mohl bych použít notebook s připojením na internet přes mobil. A takto bych mohl donekonečna pokračovat. Je sice pravda, že notebook je větší, ale to kilo navíc není problém a tato malá nevýhoda je nepodstatná vzhledem k většímu komfortu při práci.

Pokud bych náhodou nechtěl tahat notebook, můžu na ICQ nebo na emaily přes obyčejný mobilní telefon s podporou javy, který je ještě menší než HTC (jistě, je tu menší komfort při práci).
HTC TyTN 2 kaiser windows mobile

Zrovna tak díky webovým aplikacím mám své emaily k dispozici 24 hodin denně.
No to jsem se pěkně rozpovídal o něčem jiném, než jsem chtěl…

Co mi vadí na Windows mobile 6 v HTC TyTN II

Člověk by nevěřil, jab bude těžké sehnat microSD paměťovou kartu. V Kolíně jsem sehnal největší 2GB. To je málo, takže objednávka 4GB verze. Naštěstí byla do druhého dne.

Zprovoznit GPS bylo neuvěřitelně náročné. Instalace se sice provedla po vložení CD sama (ten,ta,to windows si dělá co chce), ale GPS modul prostě nefungovalo. Následoval reinstal Windows a opakování postupu instalace TomTom Navigator. Stejný postup předtím nefungoval, teď vše funguje bez problémů, nevím kde byl zakopaný pes.
Po stažení mapy jednoho města (Praha) zdarma následuje hledání nejvhodnější mapy celé české republiky + německa kam jednou za uherský rok jedu.

Rozpoznávání ručně psaného textu je velice nepřesné, skoro by se dalo napsat, že nepoužitelné a jen na hrani. Snad je to mojím rukopisem (škrabopisem). Časem se to jistě zlepší, až si zopakuji základy psaní.

Občasné bugování aplikací. Například text přeteče pod okraj obrazovky a nejde poposunout, nabídky taktéž. V nastavení občas nejdou změnit volby, pomůže vypnutí a zapnutí aplikace.

Baterku nabíjím každý den. Přestože si si s Pocket PC moc nehraji, ráno po probuzení je HTC TyTN II vypnuté a baterka bez šťávy. Musím nabíjet každý den, což otravuje.

Závěr – HTC Kaiser není šmejd

Po přečtení mojí kritiky může vypadat jako nepoužitelný šmejd. Ale tak to není. Jen srovnávám nesrovnatelné. Výdrž baterie mi přijde nízká s porovnáním baterie v mobilu SonyEricsson K800. Bugování není tak hrozné, jak to vypadá. Možná jsem si na bugy zvyknul, možná jich prostě není tolik. GPS mi už funguje, problém byl jen s instalací. Rozpoznávání textu neřeším, používám buď dotykovou klávesnici nebo externí, která je prostě brilantní.
Čím více nacházím kvalitních aplikací, tím více se mi HTC TyTN Kaiser začíná líbit.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 12.červenec.2008 14:48 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku