Mám nový telefon - SE K800 Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Mám nový telefon - SE K800

Konečně jsem vyměnil dosluhující telefon za úplně nový sonyericsson K550i a ten následně za K800. Ano píšu vyměnil, upgrade z K750 na K800 mě nestála ani korunu! Aneb reklamace na druhou

image of Mám nový telefon - SE K800

Když spokojenost, tak s pokojenost

O nejlepším telefonu jsem toho napsal opravdu hodně. Nejprve se mi K750 zdál jako král mobilů, po roce používání jako křáp nejvyšší. Krátce po té, co jsem sepsal výhody a nevýhody SE K750, se mi telefon opět rozbil.

Poslední problémy s K750

O přestávce jsem vyndal mobil z kapsy a co nevidím. Displej otočený vzhůru nohama! Nevěřil jsem svým očím. Zkusil jsem tlačítka, joystick, všechno fungovalo, jenom displej ukazoval všechno otočeně. Neváhal jsem se s otočeným displejem pochlubit po třídě. Někteří žasli, další říkali, že jsem to udělal přes nějaký program, či že je to softwarová chyba. Opak je pravdou, chyba je v hardwaru.

Když v tom se displej začne před očima ztrácet. Postupně bledne, bělá až vidíme pouze bílou obrazovku. Nepomůže ani bouchnutí o stůl nebo vypnutí a zapnutí. Displej je prostě KO.

Poslepu vytočím telefoní číslo, abych se ujistil, že nejde pouze displej. Reproduktor, vibrace, vyzvánění .. všechno funguje. Příchozím sms jsou trochu problém :)
Nevím, jak odpovídat na příchozí hovory. Jestli jde o klienta, normálně odpovídám :Dobrý den, zrovna na tom dělám případně: Dobrý den, musím vás zklamat, ještě to není. Ale pokud mi volá kamarád, je blbé zvedat telefon s Dobrý den. Nasadím tedy univerzální pozdrav HMMMM, EHMM, ANO, NO a pak podle hlasu odhaduji volajícího.
Konec trápení, jdu si pro nový telefon

Dostávám SE K550i

V prodejně vysvětlím svůj problém (mám starý, obyčejný, běžný telefon, co má každý a chci dostat nový) a už dávám na stůl původní balení (nabíječka, sluchátka, návod, baterie, paměťová karta...) sakra, chybí mi instalační CD. KUA. Tak se vracím domů, pro SonyEricsson CD. Napadá mě, co když bych něco z balení nenašel, nebo vyhodil. To by mi jako neuznali reklamaci a utřel bych? Naštěstí mám všechno

Na druhý pokus všechno vyjde, dostávám K550i. Přestože se telefon může podle čísla zdát jako horší než K750i, není tomu tak. K550i < K750i neplatí. K550i je jako v K750i v novém obalu a s pár softwarovými změnami. Jinak jde o 2 naprosto stejné telefony!! Rozdíl je strovnatelný jako K750 a D750. Design + drobnosti.

Výměna K550i za K800i

SE K800

Když přijedu domů, tátovi se líbí můj nový telefon, tak ho s ním vyměním za jeho K800i, kterou jsem mu před cca třemi měsíci koupil. Spokojenost na obou stranách. Sice to není K850i, ale i tak jsem si znatelně polepšil.

Horší stránka výměny

Nekompatibilní paměťové karty. Moje Memory stick Duo nejde do nového telefonu, protože tam jsou nové Memory stick micro. Takže jsem mojí 512MB Memory Stick Duo koupenou za 1800kč dal bráchovi, sám si koupím 1GB kartu za 600kč. Ceny pořád klesají, což se mi jako zákazníkovi moc líbí, telefon bez karty je pro focení i jako MP3 přehrávač nepoužitelný


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 19.září.2007 21:03 | osobní stránky blog |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku