Koupil jsem si motorku Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Koupil jsem si motorku

Splnil jsem si sen a konečně jezdím na pořádné mašině - Suzuki XF 650 Freewind 35kW.

image of Koupil jsem si motorku

Cesta k motorce

Když jsem ve 13ti poprvé jezdil na 125ccm u kamaráda v Polních Chrčicích, motorky mne hned chytly. Ten den jsem jezdil na cestovním enduru 125, 90ccm scooteru a 50ccm mustangu.

O pár měsíců později mi taťka koupil mustanga, pionýra a já jezdil po polnačkách. Mustanga jsem měl docela vyšperkovaného - krásná modrá metalíza, samolepka orlice na nádrži. Když se mustang vyboural, koupil jsem čezetu 125ccm. Tyto staré motorky nebyly moc spolehlivé, čištění karburátoru nebo svíček během cesty nebylo nic výjimečné.

Čezetu jsem později prodal.

Když jsem v 18ti udělal řidičák na auto a motorku do 25kW, chtěl jsem si koupit motorku nebo auto. Peníze byly ale pouze na jeden stroj. Takže jsem koupil auto a motorky šly do pozadí. To byl červenec 2007. Nyní máme srpen 2012 - 5 let jsem nejezdil. Přišly jiné koníčky - focení, auta, počítače…

V srpnu jsem začal shánět nějakou motorku do 25kW. S výběrem mi pomáhal kamarád Vít. Zde jsou jeho rady, kdyby někdo vybíral také motorku:

Myslím ale, že ty potřebuješ jednoduchou a nenáročnou motorku, která bude pokud možno univerzální..

Takže tím bychom měli vyřazené motocykly Honda CB500 a Suzuki GS500.. To CBčko, cos mi poslal je zrasený.. Ale i tak.. Bude mít totiž podobně naladěný motor, jako GSo.. Tyhle dvouválce jedou až ve vysokých otáčkách, takže pohodová jízda je s nimi zabitá.. Navíc mají tužší a užší sedlo a jsou tím pádem i méně pohodlné.. Nebrat..

Ve vyřazovací metodě budeme pokračovat.. Kawasaki Zephyr jsou krásné veteránky.. Ale je to 4-válec.. Tady jsme zase u výkonu ve vyšších otáčkách.. Což by tady tak nevadilo, protože se ti to vrátí v hladkosti jízdy.. Heh.. Ovšem.. Jenom výměna svíček tě přijde tak na 800, seřízení ventilových vůlí (1x za dva roky se dělá u každé motorky) tak na 3000 a synchro karburátorů (taky 1x za dva roky) na další 2000.. Těch válců je tam prostě moc..;) Takže to není tak úplně nenáročná motorka.. Navíc je celý její koncept dost starý.. Nebrat taktéž..

Suzuki SV650 by byla parádní volba.. Ale ne ta polokapotáž, protože to je zalehávačka.. Má ridítka na předních vidlích a jsou tak velmi úzká a nízká.. Naháče mají klasická řidítka a tedy i vzpřímenější a pohodlnější pozici jezdce.. Takže taky nebrat (leda naháče)..

Takže nám zbyly Honda FX 650 Vigor a Kawa ER-5..

Motorky ti doporučím obě.. Vigor je absolutně nenáročná, spolehlivá motorka s jednoválcem chlazeným vzduchem, takže žádný fridex na zimu, žádná vodní pumpa, nic.. Ale.. Jednoválce mají trochu větší vibrace (sám ho mám a Jawy měly o dost větší :D ) a mají tah ve středním pásmu otáček.. Takže, když motor podtočíš (sic má i odspodu zátah pěkný), pěkně s tebou zaklepe.. Do vyšších otáček zas nemá cenu ho hnát, protože tam slábne.. Ale ten tah uprostřed za to stojí a to jsou nakonec stejně nejpoužívanější otáčky v provozu..;) Takže Vigor ANO! (pro ilustraci, např. seřízení ventilů + výměna svíčky + výměna vzduchového filtru tě vyjde na tolik, co u Zephyru stojí jen samotné svíčky)

Kawasaki ER-5.. Pěkný stroj s nezáludným chováním.. Škoda jen zadní bubnové brzdy.. Vigor má oproti ní kotouč i vzadu.. Dvouválec má široké spektrum otáček, pěkný zátah odspodu, ale ve vyšších otáčkách pak stejně zvadne.. Točí do 13tis., ale má smysl ho točit tak do 7mi.. To ovšem není na závadu.. Kawa je o maličko těžší než Vigor, ale pořád se držíme kolem 170kg, což je paráda.. Nevýhodou motoru je vodní chlazení, které je o něco náročnější na údržbu nežli obyčejný vzducháč.. Takže na Kawu taky ANO..;)

Vigor
+ snadná údržba
+ tah ve středním pásmu
+ pohodlí díky dlouhým tlumičům
+ všestranné poježdění (silnice, polní cesta, ..)
+ zadní kotoučová brzda
- vibrace jednoválce

ER-5
+ pružný motor
+ na silnici lepší jízdní vlastnosti
+ zadní buben nevyžaduje tak častou výměnu desek jako kotouč
- vodní chlazení
- zadní buben není moc účinný

Závěrem.. Je potřeba chtít motorku pokud možno v co nejpůvodnějším stavu.. Málokdy si vymazlíš úpravami motorku abys ji prodal, většinou to jen vyjde levněji, než oprava za použití originálních dílů.. Důležitou věcí je výfuk.. Jak je tam laďák, tak ať má homologaci pro provoz na pozemních komunikacích a nebo ať přidá i originál výfuk.. V čechách je nehomologovaný výfuk každému u zádi, ale např. v Rakousku by tě zastavili, dostal bys pokutu a nesměl bys na motorce dál jet, musel by tě někdo i s ní odvézt..

Dobré je taky vědět, do čeho jdeš..

nové pneumatiky - 3000 až 5000 ,- Kč (cca každých 10 000 km)
nová řetězová sada - 3000 ,- Kč (cca každých 20 - 30 000 km)
výměna oleje a olejového filtru - 800 ,- Kč (každý rok, popř. 6 - 10 000 km)
spray na mazání řetězu - 400 ,- Kč (vystačí tak na rok, maže se každých 500 - 1000 km)
povinné ručení - 1500 až 3000 ,- Kč (záleží na tom, jak si to uděláš, ale pod 1200,- se dostat nedá)

Poslední věcí je pak spotřeba.. Ten Vigor si bude brát mezi 4.5 až 5.5 litry na 100 km.. ER-5 mezi 4 až 6 litry.. Při běžném provozu budeš s oběma motorkami jezdit za cca 5 litrů, možná za 4.8 litru..

Tak to vidím já..:) Kawu ER-5 má kamarád a já mám Suzuki XF 650 Freewind.. Další kamarádi mají SV650N (starší), SV650S (novější), Yamahu XT660R, Suzuki GSF600N Bandit, Suzuki GSF1200N Bandit, atd. atd. Takže typy motorek, cos mi poslal celkem znám..

Suzuki XF 650 Freewind

Nakonec jsem koupil Suzuki XF 650 Freewind za 37.000Kč. Najeto měla 39960km. 28.srpna jsem se poprvé projel, takže moje motorka se jmenuje Augustýn.

Přivezli jsme ji na vozíku z Dobrušky. Přijeli jsme dlouho večer, takže první projetí vyšlo až na druhý den ve středu, nejprve jsem sám udělal menší okruh (Němčice, Býchory, Kolín, Velký Osek, Volárna), později se stavil Vít se svojí stejnou Suzuki XF 650 Freewind a tak jsme jeli na Oškobrh, kde je hezké místo na pokec. 

Nyní mne čekají další investice - nová zadní pneu, lepší helma, bunda, kalhoty… no další drahý koníček do rodiny. Ale kdo nejezdí na jedné stopě to nepochopí. Já jsem z moto nadšený.


autor článku OS | datum publikování 30.srpen.2012 19:13 | Motorky, Auta, cestování a vše kolem nich… speciální kategorie Motorky a auta |

Kometáře

#1 Tonda www

Tak kolega rekl peknou kravinu. Ze dvouvalce jedou az ve vyssich otackach. Snad kazdej kdo o motorkach neco precetl nebo na nich odjezdil tak vi, ze dvouvalec tahne od spoda a nahore ztraci vykon. Kdezto ctyrvalec taha az nahore. Pokud chces tah po celou lajnu tak na to sou super trivalce (napriklad Triumph Rocket III, kterej utahne i prives :)) ). A s tou suzukou ti zapomnel rict jednu vec :) Ano kdyz motorku tak japonce, ale abych to prirovnal k pocitacove problematice. Suzuki = aceer, Yamaha = asus, Honda = HP nebo Lenovo :) A suzuka je silenost :) Kolega ji ma a vecne kvuli nemu nekde stojime :)

T. reaguj

datum 30.08.2012 23:32

firefox linux-ubuntu

#2 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Tonda«: Já věřím, že Freewind mne nikde nenechá, i když člověk nikdy neví rozbít se může cokoliv kdykoliv. reaguj

datum 31.08.2012 09:46

firefox windows-7

#3 Martin www

No uvidíš, jak to bude jezdit :) reaguj

datum 13.10.2012 09:58

chrome windows-7

Nové kometáře nejsou povolené.