WOW - Honda CB 500 Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

WOW - Honda CB 500

První jízdy v autoškole. Stroj: Honda CB 500ccm. Motorka parádní. Trocha porušení dopravních předpisů ale jinak ukázková jázda.

image of WOW - Honda CB 500

Honda CB 500 - parádní motorka

Dneska (pátek 20.dubna) jsem si pěkně užil jízdy. Jak už jsem jednou psal, autoškolu dělám v Kolíně u Černého. Než jsem poprvé vyjel, varoval jsem každého, že budou silnice o něco nebezpečnější. Konečně je škola u konce a já jdu do Kolína na jízdy. Instrukor má minutkové zpoždění, po chvilce přichází a můžeme vyrazit do ulic.

První instrukce k jízdě

honda cb 500

Dostává první instrukci: Plyn je na jedničku hodně citlivý, pozor na něj. Vyjíždím z parkoviště na ulici, musím dávat přednost tak hledám brzdu. Koutoučené brzdy se zakously, dávám přednost a vyjíždím po Veltrubské směrem na Veltruby. Řazení je trochu nezvyk. Řadím mnohem rychleji, než jsem zvyklý na svém stroji (JAWA ČZ 125ccm, 1969!). Nekoukám na tachák, sleduji silnici. Postupně zrychluji, když to už začíná trochu foukat, mrknu se na tachák. 100km/hod úplně bez problémů.

Silná motorka svádí k velké rychlosti

Uberu tedy plyn, ještě nejsem dost vyježděný. Ve Veltrubech mě zdraví parta protijedoucích motorkářů na silných strojích. Vrátím jim pozdrav a zpomaluji na 52km/hod, protože jsem již ve Veltrubech a nechci porušovat dopravní předpisy.
Navrhuji směr Velký Osek a už odbočuji. Motorka má naprosto krásnou akcerelaci! Dávám přednost rozjetému autu, zařadím za jedna, zrychluji, dvojka se moc neohřeje, za tři a už mě brzdí oktávka, kterou jsem pouštěl. Jedeme pouze 80, tak oktávku předjíždím. Motorká má opravdu krásné zrychlení a pěkný zvuk.

První výtky k rychlosti

Hned při vjezdu do Velkého Oseka mi intruktor vytýká moji rychlost. Na radaru se ukázalo 77. Prý by mi prominul 55 ale ne 77. Uznávám svoji chybu. Zasnil jsem do jízdy. Instruktor je hodně v pohodě, při jízdě se bavíme o všem možném. Silná motorka pořád svádí k velké rychlosti, ale už se krotím .

Jízda po vesnicích

tachometr honda cb 500

Pokračuji na Libici na Cidlinou, Opolany, Opolánky, Libněves, Źehuň, Polní Chrčice, Ohaře, Němčice, Býchory, Ovčáry a do Kolína
Při jízdě jsem si vychutnával drastické zrychlení motorky i v nižších otáčkách, každá zatáčka byla pro mě potěšením. Je teda pravda, že se našlo pár lidí, co využilo omezení rychlosti 30km/hod a předjeli mě. Tím porušili dopravní předpisy a ohrozili účastníky provozu. Když pominulo omezení rychlosti tak mě ještě navíc omezovali ! Nechápu lidi, kteří hned jak spatří znak A (autoškola), hned předjíždí nás nezkušené.

Chcete také kvalitu?

Jak už jsem psal výše, dobře jsem si pokecal s instruktorem. Slyšeli jsme se dobře, v helmě je zabudovaný mikrofon a reprák. Prostě kvalitka. Už jsem dříve psal, že jsem si autoškolu vybral podle jejich webových stránek (jedny z nejlepších z Kolínska). Když je dobrá webová prezentace, je dobrá i práce. Jak píšou na webu Nenechte se zlákat nízkými cenami kurzů, dejte přednost kvalitě před kvantitou. Jejich heslo nelže. Místo na staré jawě jezdím na kvalitní hondě CB 500.

Nabídka pro vás

honda CB 500

Když jsme při rozhovoru nakousli téma Proč jsem si vybral právě je?, řekl jsem, že dávám přednost kvalitě a že měli nejlepší webové stránky. Že sice cena kurzu je také důležitá, ale ne tolik. A taky jsem si chtěl zajezit na něčem lepším. Odpověděl mi, že takových už moc není. Ostatní radši ušetří peníze, nenajezdí tolik hodin, nechodí na přednášky a výuku. Takový výuka je, ale k ničemu.

Doporučení

Pokud jste jako já a dáte přednost kvalitě po přečtené tohoto článku, můžete se domluvit na tomto čísle: kontakt autoskola-cerny.com. Dovoláte přímo do autoškoly. Uveďte, že vás doporučil nějaký Olda Šálek.
Autoškola Černý nabízí v Kolíně a okolí tyto kurzy: AM, A0, An, B, A1. Pokud vás zaujmou ceny kurzů, tak vám nic dalšího nebrání k získání řidičáku.


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 20.duben.2007 20:29 | Motorky, Auta, cestování a vše kolem nich… speciální kategorie Motorky a auta |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku