K750 - Král mobilů Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

K750 - Král mobilů

Telefon jsem si koupil hned v září 2005. V říjnu na invexu představován jako novika a nejlepší fotomobil. Sony Ericcsoon K750 - vše o telefonu.

image of K750 - Král mobilů

SE K750i

Telefon jsem si koupil v září 2005. V říjnu na invexu představován jako novika a nejlepší fotomobil.

Historie K750

Krátce řečeno: „Velké očekávání”

Nový Sony Ericsson K750i je mobilní telefon nejvyšší třídy. Navazuje na současný model K700i a navíc přidává zejména fotoaparát s rozlišením 2 Mpx a také podporu paměťových karet Memory Stick Duo Pro. Mohou mít kapacitu až 2 GB.

 • Sony Ericsson K750i: fotomobil pro náročné

Objevuje se spekulace, že bude k dispozici 38 MB + paměťové karty Memory Stick Duo Pro. Vnitří paměti bude víc

 • Objevují se první fotografie. 2. 3. 2005. Solidní
 • Vznikají různé verze W800, D750, K750...

Sony Ericsson K750i je o třídu výš nad srovnávanými fotomobily a o dvě nad všemi dalšími. Je to ale to nejlepší, co v současné a blízké době z fotomobilů dostaneme.

Na konci čláku byla anketa, kde čtenáři hlasovali o nejlepší fotomobil. Ale nešlo hlasovat pro K750, protože vítěz by byl jasný. Nemá smysl, abychom do ankety, ve které můžete vybrat nejlepší fotomobil, přidávali Sony Ericsson K750. Vítěz by byl jasný. Zajímavější bude boj mezi druhým a třetím místem.

Asociace TIPA (Technical Image Press Association) funguje již od roku 1991 a sdružuje přední evropská média zabývající se fotografováním. V současné době je jejím členem 31 časopisů z 12 zemí. Každoročně uděluje ceny v různých oblastech fotografických produktů, které jsou považovány za obdobu filmových Oskarů v tomto oboru. Pro letošní rok je novinkou kategorie mobilních telefonů s vestavěným fotoaparátem.

Vítězem nové kategorie se stal Sony Ericsson K750i a zařadil se tak mezi další oceněnou elitou, jako například profesionální fotoaparát Canon EOS-1 DS Mark II nebo designově inovační kompakt Olympus µ mini Digital S. Telefon je vybaven fotoaparátem s rozlišením dva megapixely, čtyřnásobným digitálním zoomem a autofocusem, který zásadně zlepšuje kvalitu pořízených snímků. Pro jejich uložení je možné využít paměťové karty Memory Stick Duo Pro s kapacitou až 2 GB. Při dokoupení externího blesku PhoneFlash MXE-60 lze fotit ve tmě až na několikametrovou vzdálenost.

 • První oficiální cena K750i je 12 490kč
 • 30.5.2005 vychází první česká recenze
 • Model K750i získal od organizace TIPA ocenění Nejlepší mobilní obrazové zařízení
 • Souboj roku: Sony Ericsson K750i vs. Nokia 6230i

K750i je jednoznačně lepší mobil. Jedinné, v čem byla Nokie lepší je cena

 • 20.6.2005 Megarecenze s nadpisem K750i - rozplývejme se
 • Kdy se opravdu začne prodávat Sony Ericsson K750i??

Už se nikdo nemůže dočkat.. mobilmanie.cz: Dostali jsme informaci od oficiálního distributora mobilních telefonů Sony Ericsson. Podle jeho odhadů by prodej modelu K750i měl být zahájen ve 30. týdnu – tedy 18.–22. července. Ještě měsíc si tak na telefon budeme muset počkat.

Nepodporovaný obsah.

 • Sony Ericsson: na vrcholu

V nabídce Sony Ericssonu kraluje model K750i. Malý a lehký přístroj obsahuje špičkovou výbavu, která jen těžko najde srovnatelnou konkurenci. Největším lákadlem je vestavěný digitální fotoaparát s rozlišením dvou megapixelů, který je vybaven i automatickým zaostřováním a funkcí makro. Nechybí ani kvalitní MP3 přehrávač a rádio s podporou RDS. O dostatek paměťového prostoru se postará vestavěná paměť o velikost 34 MB a paměťové karty typu Memory Stick Pro Duo.

Do bohatě animované nabídky telefonu můžete nahlédnout prostřednictvím kvalitního displeje s rozlišením 176 × 220 bodů. Najdeme zde kvalitní adresář i organizační funkce s možností synchronizace a nechybí ani e-mailový klient, Bluetooth snad ani není třeba zmiňovat. Ještě více zábavy si můžete užít díky mimořádně rychlé Javě s podporou 3D. K dokonalosti tomuto telefonu chybí snad jen podpora rychlých datových přenosů EDGE, vystačit si musíte s GPRS třídy 10. Po stránce designu se jedná o nenápadný, decentní přístroj. mobilmania.cz

Skoro žádné, jenom jsou upravené kryty, D750 je customizována od T-mobilu, W800 má v základním balení 512MB kartu ale je dražší a není tak hezký.

 • Král hudebních mobilů

Jednoznačně podle odborné poroty mobilmanie a dokonce i podle velké většiny uživatelů je králem hudebních mobilů W800 alias K750.

 • Nokia N70 vs. Sony Ericsson K750i: opravdu se neobejdete bez smartphonu?

Článek na mobilmanii:

Nokia N70 je o mnoho dražší, pomalejší a těžkopádnější. Srovnání „hloupého a chytrého“ telefonu vám možná otevře oči zaslepené vidinou moderních a populárních smartphonů. Mají totiž také řady nevýhod. Předčí je přítomnost otevřeného operačního systému?

Já jsem o tom napsal taky.

Marek Lutonský: Rychlost smartphonů je ve srovnání s běžnými telefony skutečně výrazně horší. Na přečtení textové zprávy musíte čekat, na spuštění každé aplikace, která nezůstala v paměti. Na tuto vlastnost si musíte zvyknout.

Marek Lutonský: U Nokie N70 mi velmi vadí pomalé spouštění telefonního seznamu. Než se adresář objeví, uplyne zhruba sekunda.

Marek Lutonský: Sony Ericsson K750i fotí lépe, u Nokie N70 velmi vadí špatné makro. Ale i tak se dva megapixely hodí. Přestože s sebou velmi často nosím běžný digitál, na fotomobil jsem si snadno a rád zvykl.

Symbian není potřeba, Java stačí

Strhla se velká diskuze. Z většiny názorů a i podle související ankety vyplývá, že SE K750i stačí a že není třeba operačního systému.


Test proběhl za přísných podmínek.

Z MobilManie:

Barevné podání je věrnější u Sony Ericssonu. Snímky Nokie jsou oproti Sony Ericssonu mírně podexponované, což se však pozitivně projevilo u prvního snímku. Ostrost je na srovnatelné úrovni.

Nokia N90 měla problémy s červenou barvou, Felicia na prostředním obrázku měla odstín laku takový, jak to zachycuje Sony Ericsson. Snímky Nokie jsou opět trochu tmavší a kontrastnější, pro nezasvěceného pozorovatele budou možná atraktivnější, barevné podání Sony Ericssonu však blíže odpovídá skutečnosti.

Na prvním snímku se Nokii nedařilo, fialový nádeh a „přepálený“ pomník je toho důkazem. Zde by bylo jistě vhodné snímek pořídit znovu, chyby jsou až příliš výrazné, na displeji však fotografie vypadala dobře. Na prostředním snímku je do očí bijící soudkovitost na fotografii Nokie a zde už žádná omluva není.

Jak si fotomobily poradí s aberací jsme si ověřili na scéně z prvního snímku. Výsledek snad ani není třeba komentovat. Druhý a třetí snímek je v obou případech kvalitně zachycený, přestože je barevné podání rozdílné. Skutečnosti má opět o něco blíže Sony Ericsson.

Na těchto snímcích je opět dobře vidět, že "bílou" chápe každý fotoaparát jinak. Připomínáme, že jsme vyvážení bílé ponechali na automatice fotoaparátů. Snímky jsme však pořídili jako test ostrosti. Na členitém zdobení oken i struktuře kamene sochy je vidět, že má opět navrch Sony Ericsson.

Fotografie hovoří jasně a opět ve prospěch Sony Ericssonu. Oba snímky jsou tvořeny v režimu makro. Nokia si příliš neporadila se správným zaostřením květiny, všimnout si můžeme i vyššího šumu v pozadí. U druhého snímku je opět patrná vyšší ostrost fotografie Sony Ericssonu.

Obloha z prvního snímku pořízeného Nokií vypadá jako z pohádky, barevný kontrast je však až nepřirozeně vysoký. Digitální zoom dovedla Nokia až ke dvacetinásobku. Takto přiblížené snímky jsou však velmi nekvalitní. Sony Ericsson má zoom pouze čtyřnásobný, ale zachová i při nejvyšším rozlišení původní formát snímku.

Nemůžeme tedy jinak, než vítězem vyhlásit Sony Ericsson W800i a v podstatě tedy i K750i. Nokia N90 vytváří jednoduše méně kvalitní snímky, což je vidět na srovnávacích fotografiích. Lépe zvládla N90 jenom záznam videa. Pokud bychom hodnotili souhrnně, vyrobily obě firmy velmi kvalitní fotomobily, které jsou ráznou odpovědí na skeptické řeči všech zastánců dvojího zařízení - tedy telefonu a levného digitálu zvlášť.

Krom toho, Nokie N90 stojí 20k a to je oproti 11k skoro dvojnásobek!


 • Nejlepší fotomobil?

Největším lákadlem Sony Ericssonu K750i je vestavěný digitální fotoaparát s rozlišením dvou megapixelů, který je vybaven i automatickým zaostřováním a funkcí makro. Nechybí ani kvalitní MP3 přehrávač a rádio s podporou RDS. O dostatek paměťového prostoru se postará vestavěná paměť o velikost 34 MB a paměťové karty typu Memory Stick Pro Duo, které je možné vyměnit bez vypnutí telefonu a mohou dosahovat až nejvyšší současné kapacity 2 GB – telefon nebude proti.

Do bohatě animované nabídky telefonu můžete nahlédnout prostřednictvím kvalitního displeje s rozlišením 176 × 220 bodů. Najdeme zde kvalitní adresář i organizační funkce s možností synchronizace a nechybí ani e-mailový klient. Ještě více zábavy si můžete užít díky mimořádně rychlé Javě s podporou 3D. K dokonalosti tomuto telefonu chybí snad jen podpora rychlých datových přenosů EDGE, vystačit si musíte s GPRS třídy 10. Po stránce designu se jedná o nenápadný, elegantní přístroj.mobilmanie.cz


 • Top 20: nejčtenější recenze mobilů za rok 2005

No, která asi? To je přeci jasné, že recenze SE K750


 • Přímé srovnání: dva megapixely třikrát jinak

Nokia 6280 • Nokia N70 • Sony Ericsson K750i

Článek vyšel 11. 2. 2006, K750i se prodává od srpna 2006. Nokie měla dost času vydat lepší fotomobil, ale to se nestalo

Na fotografování z blízké vzdálenosti je nejlepší Sony Ericsson D750i:

Následující fotogrefie snad ani nepotřebují komentář. Nokie makro zkrátka fotit neumí.

Na konci článku je i anketa:

Který telefon fotí podle vás nejlépe?

 • Nokia 6280 -- 8%
 • Nokia N70 -- 15%
 • SE K750 -- 77%

Absolutním vítězem je Sony Ericsson K750/W800/D750 !


 • K750i kraloval mobilním fotkám

Neporazil ho ani 2Mpix Benq-Siemens S88

Neměl šanci ani 2Mpix Qtek S200

Nokie N91 za dvacet tisíc a má horší fotky než SE za osm tisíc kč. LOL

Rendez-vous nahých optik: Nokia N91 vs. Sony Ericsson W810i

SE opět lepší. Sice jenom o chlup, ale za tu cenu nemá konkurenci

Mobilmanie: V naprosté tmě nemá režim šero šanci. Žádnému z dnes propíraných nepomohl tak, aby byl snímek použitelný. Přidá každopádně na šumu a přenášení snímané scény na displej se razantně zpomalí. Když ale přijdou ke slovu dvě silné přisvětlovací diody s funkcí blesku Sony Ericssonu W810i, je to jiná pohádka a Nokia v tom tmavém koutku tiše závidí.

Už na minulé sérii fotografií jste si jistě všimli, že Nokia se špatně vyrovnává se silným protisvětlem, a že její snímky jsou mírně podexponované. Uživatelská kompenzace expozice je jí cizí a na optiku se v některých případech nedá spolehnout. V tomto ohledu je mnohem lepší Sony Ericsson, který expozici umožňuje měnit v docela širokém rozsahu. První jeho snímek je pořízen s automatikou, druhý pro ilustraci s nejrychlejší softwarovou závěrkou a třetí s pseudo-závěrkou nejvíce otevřenou.

A tak bych mohl pokračovat do nekonečna.

Už se těším, až mi někdo napíše, že nemám Krále fotomobilů, nebo že Nokie je lepší... NENÍNemá cenu psát recenzi, když už ji někdo napsal

Na Mobilmanii a odborném internetu se objevují tituly:

Aktualizace

7.7.2006 je mobilu přes rok. To je už velmi starý mobil, má svého nástupce K800i, ale na mobilmanii se velmi dobře umístil.

Jedinná škoda je, že jsou tři edice (K750, W800, D750), takže se hlasy rozdělili mezi tři shodné mobily . Kdyby tomu tak nebylo, tak je to bezkonkurenčně nejlepší mobil roku 2006 ve všech kategorií. Uznal to i redaktor mobilmanie.cz!

V kategorii „Nejlepší mobil pro volání a SMS“ skončil na druhém místě

V kategorii „Nejlepší mobil pro zábavu“ skončil na místě PRVNÍM

Celkové výsledky jsou na mobilmanii.cz

Marek Lutovský:(redakror MM, šéf nejvyšší):Ano, výsledky bych také interpretoval tak, že celkovým vítězem je Sony Ericsson a jeho platforma x750.


autor článku OS | datum publikování 17.listopad.2006 19:46 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře

#1 kule www

Ty úryvky o 750...

je to taková hezká propaganda, dal bych sei i příspěvky který byly pro ty nokie apod. reaguj

datum 16.02.2007 12:26

unknown unknown

#2 MzK wwwmozektevidi.net

TO kule: Byl jsem to s cílem propagovat kvalitní mobil. SE vydá jednou za čas hodně kvalitní přístroj, na který nestačí žádný druhý. Viz legenda T68i (ještě ericsson), T630, K750 či P800, P880, P900. Nokie na nás hrne mobily každou chvilku, takže se přízeň publika rozloží mezí víc přístrojů, tudíž žádný tak extra nevyniká. reaguj

datum 16.02.2007 13:07

unknown unknown

#3 Mára www

Mám K750i, nadmíra spokojenosti... :-D reaguj

datum 10.05.2007 17:35

unknown unknown

#4 nejakej clovek www

hej ty mala pico ten tvuj kktskej sony ericsson k750i je nejvetsi sracka na svete nejlepsi jsou nokie a vsechny ericssony jsou na picu jenom proto rikas ze je to nejlepsi kdyby si mel moji nokii n70 vole tak meles uplnej opak ze k750i je mega sracka reaguj

datum 24.01.2008 14:55

internet-explorer-7 windows-xp

#5 nejakej clovek www

a zadnej kral mobilu pico mozna tak vrak mobilu reaguj

datum 24.01.2008 14:56

internet-explorer-7 windows-xp

#6 Screamer www

reakce na »nejakej clovek«: lol, a jedes na IE7, tak to spojeni s temi blaboly napovida celkem dost, samozrejme se muzu mylit, ale na prbni pohled vypadas jako blazen :D reaguj

datum 19.05.2008 01:30

opera windows-xp

#7 Anonymous_ wwwgoogle.com

reakce na »MzK«: Pravda T68i byl dobry mobil - sam jsem ho mel.. Ale takove mensi upresneni - uz to BYL SonyEricsson - ne Ericsson ;) Jedina jeho vetsi nevyhoda byla v pomerne vlke bezp. chybe v BT.. Nebyl problem si s notebookem v kavarne sednout a za mntik mit - bez potvrzeni uzivatele (Stacil pouze zapnuty BT) - cely obsah MT, ci si odesilat na jeho ucet SMS/MMS ci volat..

reakce na »nejakej clovek«: Take jsem spise zastancem Nokie (to avsak neznamena, ze si vybiram jen Nokie, vybiram si MT, dle parametru, nikoliv dle znacky) - ale rozhodne se takhle uboze nevyjadruji.. Mas pravdu ze N70 je v porovnani s k750i min o tridu lepsi - uz jen kvuli Symbianu - ktery se neda s obyc. FW + Java srovnavat - ale priste by neskodilo rici to slechetneji ;) Preci jen tvuj prispevek vypovida o tvem vychovani, ze ;) reaguj

datum 19.05.2008 19:13

firefox gnu-linux

#8 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Anonymous_«: Ad1) Obrázek to pěkně vystihuje. www.cellam.com/images/T68.jpg
T68 je posledni model Ericssony, vydaný právě v době proměny na sonyericsson. Tak mu změnili kryt na svěží bílou barvu a přidali náleku SonyEricsson.
AD2) že by měli uživatelé s internet explorem zakázaný komentáře? I to vypovídá o inteligenci a vychování. reaguj

datum 19.05.2008 20:39

opera gnu-linux

#9 Anonymous_ wwwgoogle.com

reakce na »MzK«: wow, tak to je husty! To diky za upozorneni, ja mel uz tu "prekrytovanou" verzi a vuebc jsem tohle netusil ;) Zil jsem v tom, ze je to proste jeden z prvnich SE a nijak jsem to neresil..

jo, filtr na IE by ti zaroven vyfiltroval "nevhodne" komentare :D reaguj

datum 19.05.2008 22:17

firefox gnu-linux

#10 hehe www

reakce na »nejakej clovek«: nokie je nejporuchovejsi srac:) specialne n70:D reaguj

datum 19.05.2008 22:39

firefox windows-xp

#11 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »nejakej clovek«: patrikvogl.cz/417-majitele-telefonu… a patrikvogl.cz/373-nokia-n95-je-to… vypovídá hodně.

reakce na »Anonymous_«: Dříve byl ericsson a sonyericsson moje hobby :) reaguj

datum 20.05.2008 10:51

opera gnu-linux

#12 hehe www

reakce na »MzK«: No zrovna RH2 si tu citovat nemusel, ale budiž.

Každopádně je pravda, že N sou předražené a poruchové telefony (ověřeno záručním a pozáručním servisem)

N70 patří mezi ty více poruchové:) reaguj

datum 20.05.2008 13:37

firefox windows-xp

#13 Anonymous_ wwwgoogle.com

reakce na »hehe«: Heh, pekny kecy.. Mam tu vedle sebe N-Gage, vydrzel 3roky, nez ho fa mobilpohotovost.cz pohrbila.. ale to je na delsi povidani..

Pak ma babicka Nokii 5110 - 1x vymenovana baterie, jinak se s ni nic nedelo, je plna funkcni, bezi kazdej den, babicka ji nosi na zahradu (takze zadne, ze by lezela porad nekde na stolecku..).

Pak tu mam jeste z bazaru Nokii 9500 - ta uz je evidentni take dost stara, uz mi i upadla na zem, kdyz jsem bezel na BUS, stale je v pohode.. Pak tu mam 3210, taktez ok, bez opravy, pak 8210, kamos ma 6310i a 5210.. Vsechny tlf co jsem zde vyjmenoval, funguji bezproblemu..

Pak tu mam K700i, stara asi 2 a 1/2y, joystick skoro nepouzitelnej - pouzival ho manager, tudiz hry skoro zadne, pak Siemens c35i - asi chyba na desce, protoze tlacitka vzdy po par minutach prestavaji reagovat, k750i, stejny problem - joystick.. a mohl bych pokracovat.. Netvrdim ze Nokie jsou nejlepsi, z SE bych si klidne vybral neco z rady z Pxxx .. ale tvrdit ze jsou poruchove je pekna hloupost..

N70 ma kamos, zatim asi rok a bezproblemu, n95 ma taky kamos a kdyby nedoslo k fyzickemu poskozeni, tak by zila dale..

reakce na »MzK«: nevim, ale soudit, jaka kategorie pouziva jakou znacku, jen dle nejake diskuze je imho dosti subjektivni a velice neobjektivni.. Ze nejaky maly fracek nekde neco vyrvava a dela tak ostudu (predevsim sobe) - to preci neznamena, ze ten co pouziva nokii, je z 90% spratek..

Ten clanek o n95 je hned ze zacatku pekna blbost, z pohledu nevzdelaneho v oblasti MT.. To ze Symbian, resp. Nokia nema zadny mobil s QWERTY, ci zadny pouzitelny mobil, je pekny blabol.. Mam 9500 a jsem nadmiru spokojen, uptime mam uz asi 5mesicu (ano, system jako takovy se nevypina..), aplikace co potrebuji mam, dotekovou obrazovku opravdu nepotrebuji - jen by zvysovala nachylnost na poskozeni. Unikatni konstrukce tlf mi nadmiru vyhovuje, QWERTY mam plnohodnotnou. Ostatne Symbian S80 vychazi jeste ze starickych Psionu, na ktere WM asi nikdy mit nebudou.. Kdo Psion nemel, nepochopi a bude jen blabolit nesmysly..

reakce na »hehe«: Asi jsi mel vadny vyrobek.. Znam min v lidi s n70 a zadny problem.. Jestli soudis jen dle sveho problemu a dle nejakych hloupych diskuzi a ne dle tve vlastni zkusenosti - tak mas predstavy dost zkreslene.. reaguj

datum 20.05.2008 15:15

firefox gnu-linux

#14 hehe www

reakce na »Anonymous_«: ja N70 nemám, jak říkám mluvím ze zkušeností záručního a pozáručního servisu s více než 5letou zkušeností a z prodeje nových a bazarových telefonů:)

5110 byla držák:) i hřebíky zatloukala reaguj

datum 20.05.2008 15:35

firefox windows-xp

#15 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »hehe«: Proč bych necitoval svůj web co jsem koupil v aukci mozektevidi.net/clanek/koupil-jsem… golfy.gotia.cz/index.php
reakce na »Anonymous_«: Pár majitelů nokií jsou opravdu děti. Vím to, protože k tomuto článku (SE je král mobilů) jsem mazal desítky komentářů typu: "Nokie jsou best ty *ůraku, SE jsou křápy ma*ore" a další. Neříkám, že Nokie jsou křápy, jen jsou trochu dražší a taky za ně bojují "děti" v diskuzích reaguj

datum 20.05.2008 16:23

opera gnu-linux

#16 Anonymous_ wwwgoogle.com

reakce na »hehe«: Mas pravdu, ze ja osobne primo zkusenosti s nejakym novejsim modelem nemam ;) Jak si muzes vsimnout, popisuji same starsi - nejnovejsi asi 9500, ci N-Gage, ale vsechny jedou fakt ok.. Jestli se neco zmenilo - nevim.. Kazdopadne vim, ze preferuji OS pred obyc FW, ma spoustu vyhod - mezi ne patri konfigurovatelnost a rozsireni.. Programy se opravdu nedaji srovnavat s Java programy - Symbian programy mohou byt primo integrovane do systemu a mohou do nej primo zasahovat.. A zase preferuji Symbian pred WM, diky stabilite a tomu, ze je Symbian vice user-friendly a pro mobily lepsi - vice delany na mobily imho - tlacitka jsou lepsi, nez tukat do LCDcka na maly start a doufat ze se trefis.. Navic treba s rukavicema se blbe ovladace touchscreen, Symbian mobil ovladnes v poho ;)

reakce na »MzK«: Samozrejme, web to tvuj je.. Ale styl autora clanku, je jako Hulan - ikdyz Hulan je X krat horsi.. Hulan se svoji namyslenosti, SuperEgem (netvrdim ze nic neumi apod.. To bych si nedovolil, jen tvrdim ze ma provokativni - a me nevyhovujici nazory..).

Jo, neco na tom bude.. Nevim kde se to zacalo sirit, ale uz i moje mladsi sestra, ktera ma BTW Siemens, keca porad neco o Nokiich a o tom jak je vsichni maji.. Jak rikam - me jde o fce.. Drive jsem mel Siemens S6 (Power) i Alcately - funkcni byly, znacka to byla dobra - avsak jsem u ni nezustal.. Nejsem zavazan zadne znacce, ani nejsem priznivcem nejake znacky - jen rikam sve zkusenosti a musim rici, ze starsi Nokie, ci Alcately, ci uplne nejstarsi Siemensy byly v pohode ;) Nic vic netvrdim.. Pokud by Nokia nyni nemela na trhu zadny mobil s QWERTY a OS a ja bych nejaky potreboval, sahl bych klidne po SE - sahl bych po nem i v pripade spatnych recenzi na Nokii, nebo spatnemu vzhledu, ci lepsimu pomeru cena X fce u SE.. ;) reaguj

datum 20.05.2008 18:36

firefox gnu-linux

#17 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Anonymous_«: Když už jsme u toho H. I mě párkrát bylo řečeno (do komentářů, na email, po ICQ) že píšu články jako Hulán. Nu což.
Web patrikvogl zatím nechávám stranou, přemýšlím, co s ním provést, nebo jestli ho mám prodat. reaguj

datum 20.05.2008 19:25

opera gnu-linux

Nové kometáře nejsou povolené.