webexpo 2012 pohledem věrného návštěvníka Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

webexpo 2012 pohledem věrného návštěvníka

Webexpo navštěvuji od prvního ročníku od roku 2008. Jak vypadal toto páté (a zároveň poslední webexpo v češtině) webexpo?

image of webexpo 2012 pohledem věrného návštěvníka

Webexpo v bodech

Co je to webexpo? Webexpo - odborná konference o webu, použitelnosti, UX, programování, grafice a jiném. Setkání IT profesionálů u zajímavých přednášek a u dobrého jídla.

 • Viděl jsem méně přednášek než v loňském ročníku. Více času jsem trávil networkingem.
 • Přednášky (pro mne) byly méně zajímavé. Minulý rok jsem nevěděl kam jít a kterou vidět až později ze záznamu. Letos jsem spíše nevěděl kam jít, protože mne nezaujaly.
 • Catering si drží svoji vysokou kvalitu, stejně jako v loni bylo dost pochoutek na výběr. Jenom na kafe se stály fronty. Jinak bylo všeho dost.
 • Oběd tentokrát bez využití služeb menzy - velké + za to, že nebyly fronty. Drobné mínus za pizzu, která byla studená (já zvolil salát).
 • Jídlo bylo zdravé a chutné. Za ty dva dny jsem spořádal více zeleniny než za poslední dva měsíce :-)
 • Buď NetworKing hra byla dobře vymyšlená i zabezpečená proti základním pokusům o hacking (zkoušel jsem generovat náhodně kódy uživatelů a spojovat se).
  Jenom to QR mohlo být větší / čitelnější / obsahovat méně informací. Někdy byl problém jej sejmout mobilem. Chválím nápad a realizaci.
 • Mobilní web super.
 • Desktopový web je též přehledný, pěkný. Osobní program, spojování kontaktů, poznámky ke kontaktům, získávání odznáčků… Je ještě co zlepšovat? Líbí!
 • V sobotu jsem si odskočil z webexpa fotit svatbu v Kostelci nad Černými lesy. Píchnul jsem gumu, výměna mne zdržela asi o 15 minut a to jsem si stihl zařvat a kopnout do píchlého kola. Ale vše jsem stihl.
 • Smilebox. Díky, super nápad #webexpo pic.twitter.com/jcXz77ui
 • Wifi byla spíše nefunkční než funkční (možná to bylo ale mým mobilem, někomu šla wifi dobře).
 • Na webexpo jsem si musel vzít neplacené volno.

Přednášky, které jsem navštívil a zaujaly mne

Workshopy ve čtvrtek jsem nenavštívil.

Pátek

John Vanhara Shipito.com - podnikání v USA: Přednáška zajímavá a motivační. Podnikej s co nejmenšími náklady a najdi lepší řešení problému. Dej tomu chvilku, pokud to to funguje vylepšuj, pokud není o produkt / službu zájem, dělej něco jiného.

Pavel Ungr Přepisujeme český internet. Budete asimilováni. partner H1.cz: Několik poznámek mám, užitečná přednáška.

Eliška Hutníková, Vojtěch Mikula Social analytika: Co nezměříš, nezměníš!  partner H1.cz: Vojtěch nedorazil, takže Eliška přednášela sama. I technické detaily pro způsoby měření facebooku a problémy v praxi.

David Grudl Závislosti, injekce a vůbec: Spíše diskuze než přednáška. Automatizujte své úkony. A používejte DI. David Grudl si umí získat publikum. Přednášku / diskuzi chválím, takto by měly vypadat i ty ostatní, tj diskuze s publikem, pření se a argumentování.

Štěpán Bechynský Vydělávejte na Windows 8: Tři souběžné přednášky o Windows 8, nešlo se jim vyhnout, nešlo jít na jiné téma. Přednáška nakonec nebyla o vydělávání, ale o postupu jak vložit svoji aplikaci na market.

Marek Prchal Jak být slavný, i když neumíte nic: Spíš osobní exhibice Marka. Pár tipů bylo, ale jinak zbytečná přednáška. Cpěte se kam můžete.

Ondřej Říha, Michal Vojtíšek, Jan Kopp Scrum - prověřeno v praxi. Nic jsem se nedozvěděl, protože problematika nebyla (pro mne) jasně vysvětlená.

Matěj Novák Kdy a jak vydělávat na webu pomocí reklamy: Super podnětná přednáška. Zkoušejte měnit písmo, velikost, barvy u reklam. Porovnávejte. Konverze se mohou zvýšit několika násobně. Jo, kdybych na to měl čas :-)

Raut Od Seznam.cz - chválím. Jen tak dále. Ale klidně mohl být placený, jako tomu bylo doposud. Byly by menší fronty.

Sobota:

Jiří Knesl Souboj frameworků: Zlatý hřeb celého webexpa. Tak jsem se těšil na porovnání Nette s konkurencí. Neviděl jsem žádné grafy, podrobnosti o zadání, detaily. Jen všeobecné odhady a přibližné závěry. Ale i tak díky, mám odkaz na další materiály, takže ty budu ještě procházet. Díky, přesně podobný typ přednášek mne zajímá = jaký framework zvolit v praxi, jak závisí skill programátora a znalosti frameworku / samotného PHP. Dobré hlášky: @jiriknesl
Pokud máte Jabuba Vránu, programute v čistém PHP. Pokud si nemůžete Jakuba dovolit, dělejte web v Nette.
Ten kód je tak hezký, že mám chuť ho olíznout. #webexpo

Daniel Steigerwald Este.js, evoluční JavaScriptový framework: Rozhodně chci v budoucnu zkusit.

Václav Stoupa Rozloučení: Stihl jsem část, přišel jsem ve chvíli, kdy se Václav Stoupa ptal: „Když bude příští webexpo v Angličtině, kdo z vás nepřijde?“ A zvedl ruku jeden, pak druhý návštěvník. „Tak to je dobrý, čekal jsem to horší.“

Closing Party: Dobré místo, drahé pití, opět rauting a Networking. Díky za celé webexpo, bylo to fajn, příští rok opět.


autor článku OS | datum publikování 25.září.2012 22:04 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře

#1 Pepa www

Také se mě přednášky na minulém ročníku víc zaujaly. Je to ale věc názoru, záleží, kdo se o jakou oblast zajímá.. reaguj

datum 04.10.2012 16:13

chrome windows-7

Nové kometáře nejsou povolené.