Pracovní pohovory, shánění práce Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Pracovní pohovory, shánění práce

V současné době jsem Student, podnikatel a zaměstnaný. Teoreticky to znamená, že budu mít prázdniny, volno i dovolenou. #Optimista

image of Pracovní pohovory, shánění práce

Proč jsem sháněl práci? A jakou?

  • Jako podnikatel jsem byl současně manažer, kodér, technická podpora, markeťák, tester a programátor v jedné osobě. Rád bych se specializoval na to programování.
  • Nerad se vnucuji a nebaví mne shánění kšeftů. Většinu zakázek jsem získal na základě doporučení od známých nebo spokojených klientů. Aniž bych se vnucoval a nabízel.
  • Neměl jsem moc kšeftů, práci jsem měl jen na pár hodin týdně. Sice za dobrou hodinovou mzdu, ale bylo toho málo. Chtělo by to stálejší práci a ne nárazovější zakázky.
  • Chtěl jsem poznat práci v teamu a pod vedením. Do teď mi do kódu nikdo nemluvil a klienty zajímal pouze výsledek. 

Původně jsem sháněl programování v Nette Frameworku, protože jej znám.

Shánění práce, pracovní pohovory.

Odpověděl jsem na asi 4 inzeráty, se dvěma jsem si domluvil schůzku. 

Když jsem šel na první pohovor, z firmy jsem měl dobrý pocit, ale z pohovoru už tak dobrý pocit ne. Mluvil jsem pouze s personální (nerozumí programování), k pití jsem dostal sklenici vlažné vody a programoval na papír. Programování na papír nesnáším. Pozvali si mne na druhé kolo. Ale řekl jsem jim, že za 2 dny mám další pohovor, takže možná nepřijdu.

Vyšel jsem ven z firmy a říkal jsem si, že když už jsem v Praze, tak zavolám známému Tondovi, že pokecáme. Dozvěděl jsem se, že zrovna shání PHP programátory a že mám přijít na pohovor. Nu, proč ne.
Na tomto „druhém pracovním pohovoru“ to probíhalo lépe. Mluvil jsem rovnou s člověkem, co má na starosti vývoj a nikoliv s personální. K pití byla dobrá káva a po té i moc dobrý pracovní oběd (RumpSteak).

Na další pohovory jsem už neměl náladu, takže jsem ten další pohovor odřekl.

Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodl pro firmu, kde dělá i Tonda. Nastoupil jsem na pozici „Senior PHP Programátor“ a v současné době jsem ve zkušební době. 

První dojem z práce

Oproti pyžamovému podnikání jsou nevýhody jasné. Ráno musím brzo vstávat a jezdit do Prahy. Cestu mám poměrně komplikovanou - Ráno autem do Kolína, vlakem do Prahy, pak Metrem z C přestup na Metro A, na předposlední stanici a pak ještě Tramvají na poslední stanici. Kanceláře mohly být rozhodně na bližším místě. Cesta mi trvá hodinu a půl. To jsou 3 hodiny každý den na cestách.

Kolektiv v práci dobrý, práce ujde, škoda jen, že se neprogramuje v Nette. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále a hlavně - kolik peněz bude na výplatní pásce :-)


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 23.září.2012 21:14 | Netzona.Cz s.r.o., Xhosting GROUP s.r.o. programování, podnikání Práce |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku