Pracovní pohovory, shánění práce Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Pracovní pohovory, shánění práce

V současné době jsem Student, podnikatel a zaměstnaný. Teoreticky to znamená, že budu mít prázdniny, volno i dovolenou. #Optimista

image of Pracovní pohovory, shánění práce

Proč jsem sháněl práci? A jakou?

  • Jako podnikatel jsem byl současně manažer, kodér, technická podpora, markeťák, tester a programátor v jedné osobě. Rád bych se specializoval na to programování.
  • Nerad se vnucuji a nebaví mne shánění kšeftů. Většinu zakázek jsem získal na základě doporučení od známých nebo spokojených klientů. Aniž bych se vnucoval a nabízel.
  • Neměl jsem moc kšeftů, práci jsem měl jen na pár hodin týdně. Sice za dobrou hodinovou mzdu, ale bylo toho málo. Chtělo by to stálejší práci a ne nárazovější zakázky.
  • Chtěl jsem poznat práci v teamu a pod vedením. Do teď mi do kódu nikdo nemluvil a klienty zajímal pouze výsledek. 

Původně jsem sháněl programování v Nette Frameworku, protože jej znám.

Shánění práce, pracovní pohovory.

Odpověděl jsem na asi 4 inzeráty, se dvěma jsem si domluvil schůzku. 

Když jsem šel na první pohovor, z firmy jsem měl dobrý pocit, ale z pohovoru už tak dobrý pocit ne. Mluvil jsem pouze s personální (nerozumí programování), k pití jsem dostal sklenici vlažné vody a programoval na papír. Programování na papír nesnáším. Pozvali si mne na druhé kolo. Ale řekl jsem jim, že za 2 dny mám další pohovor, takže možná nepřijdu.

Vyšel jsem ven z firmy a říkal jsem si, že když už jsem v Praze, tak zavolám známému Tondovi, že pokecáme. Dozvěděl jsem se, že zrovna shání PHP programátory a že mám přijít na pohovor. Nu, proč ne.
Na tomto „druhém pracovním pohovoru“ to probíhalo lépe. Mluvil jsem rovnou s člověkem, co má na starosti vývoj a nikoliv s personální. K pití byla dobrá káva a po té i moc dobrý pracovní oběd (RumpSteak).

Na další pohovory jsem už neměl náladu, takže jsem ten další pohovor odřekl.

Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodl pro firmu, kde dělá i Tonda. Nastoupil jsem na pozici „Senior PHP Programátor“ a v současné době jsem ve zkušební době. 

První dojem z práce

Oproti pyžamovému podnikání jsou nevýhody jasné. Ráno musím brzo vstávat a jezdit do Prahy. Cestu mám poměrně komplikovanou - Ráno autem do Kolína, vlakem do Prahy, pak Metrem z C přestup na Metro A, na předposlední stanici a pak ještě Tramvají na poslední stanici. Kanceláře mohly být rozhodně na bližším místě. Cesta mi trvá hodinu a půl. To jsou 3 hodiny každý den na cestách.

Kolektiv v práci dobrý, práce ujde, škoda jen, že se neprogramuje v Nette. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dále a hlavně - kolik peněz bude na výplatní pásce :-)


autor článku OS | datum publikování 23.září.2012 21:14 | Netzona.Cz s.r.o., Xhosting GROUP s.r.o. programování, podnikání Práce |

Kometáře

#1 Jirin wwwjirinapravnik.cz

Resil jsem nekolikrat podobny problem, narazove zakazky, casto nic na praci apod. Nicmene praci v programovani se da najit rozumne, z těch nejbližších lokalit pro mě, jen v Praze a tam se stehvoat nechci a pak bych taky travil nejmene tri hodiny na ceste denne, a to je fakt na prd. Tak holt musim s tim podnikanim nejak pohnout, at nemusim byt zamestnanec:-) reaguj

datum 24.09.2012 11:44

chrome windows-7

#2 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Jirin«: Mno, kšeftů na podnikání (když si je aktivně nesháním) je málo, takže mi krásně vyplňují víkendy. Takže teď mám stále co dělat.
Být zaměstnanec není až tak špatné, obojí má své pro i proti.
Nevýhodou podnikání při zaměstnání je, že při ukončení pracovního poměru nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti = přece podnikám.

Spíš mi vadí platit dvoje sociální a zdravotní. Jednou ho platí zaměstnavatel a podruhé já za podnikání :( reaguj

datum 25.09.2012 09:24

firefox linux-ubuntu

#3 Pepa www

Já ještě studuji a zakázky na programování jsou pro mě tedy hodně užitečné.. reaguj

datum 29.09.2012 19:35

chrome windows-7

#4 Jechk wwwhudbajeozivot.cz

reakce na »MzK«: Zajdi si na úřad, pokud máš podnikání při zaměstnání, rozhodně by si neměl soc. a zdrav. platit dvakrát! Vlastně nikdy by si ho neměl platit dvakrát, mělo by stačit dokázat, že jej odvádí zaměstnavatel. reaguj

datum 30.09.2012 17:30

opera windows-7

#5 Jirin wwwjirinapravnik.cz

Jechk: socialni i zdravotni platis preci itak, ale nizsi, kdyz mas podnikani "na vpp". reaguj

datum 30.09.2012 21:19

chrome windows-7

#6 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Jechk«: Po pravdě teď nemám čas chodit na úřady. Počítám s tím, že jestli teď něco platím „zbytečně“ dvakrát, že mi to stát na konci roku vrátí.
reakce na »Jirin«: Sociální / zdravotní už platím nižší kvůli studiu. Komplikace ale nastane, že si dám že místo „podnikám při studiu“ změnu na „pracuji při studiu“. reaguj

datum 03.10.2012 09:27

firefox linux-ubuntu

Nové kometáře nejsou povolené.