Jak mně roztláčel sám Pepa Sršeň aneb parádní motovíkend Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Jak mně roztláčel sám Pepa Sršeň aneb parádní motovíkend

Prodloužený velikonoční víkend - na chatě u Sázavy + absolvování kurzu motoskola-srsen.cz (kde mne roztláčel Pepa Sršeň), nervózní cesta domů, shánění baterky (v neděli před velikonočním pondělím). Najeto přes 800 km.

image of Jak mně roztláčel sám Pepa Sršeň aneb parádní motovíkend

Sobota - Sázava a blízké okolí.

V sobotu, hned jak skončí Autosalon na Primě, kde Josef Šiler testoval Triupmh Tiger 1050 Sport ABS jsme vyrazili se Simčou z Prahy na Sázavu na chatu. A protože jsme nechtěli po dálnici, trochu jsme bloudili po okreskách. Sic bez navigace - stačilo se řídit dle slunce (pořád na jihovýchod) a po chvilce jsme měli směr Uhlířské Janovice a Talmberk. Zatím bylo startování 2× v pohodě. Několik hodin relaxujeme na chatě, a když přijede Martin s Petrou na silniční Hondě, jedeme se projet kolem Českého Štemberku a podívat se do Skanzemu v Kouřimi. Sic jsme přijeli až po zavíračce, ale i tak hezký výlet. Už sami pokračujeme do Sázavy na zmrzku a na tankování (ten den to bylo páté bezproblémové nastartování motorky). Opět na chatu.

Neděle - motoškola-srseň.cz Trchořovice

I cesta je cíl

Ráno vstáváme poměrně brzo, musím být včas na akci. V sedm ráno mi ale nechce startovat motorka. Zprvu to přisuzuji ranní rose, zkouším motorku roztlačit nejprve sám, nedaří se, jednoválec má velkou kompresi, silnice je kluzká, kolo tak klouže. Se Simčou (díky moc prdelko) vytlačíme motorku na prudkou cestu do lesa, ze které zkouším roztlačit. Uf, byla to fakt makačka, motorka je poměrně těžká a navíc měla plnou nádrž. Z kopce Augustýn naskočil a já se tak mohu vydat překrásnou cestu do Tchořovic. Cesta byla fakt úžasná - neděle brzo ráno, žádný provoz, malebná krajina plná přehledných zatáček, východ slunce a tak. Prostě super. Navíc brzo ráno žádný mouchy na plexi :-)

Z Talmberka jedu na Sázavu, Benešov, Sedlčany, přejíždím přes Vltavu, Březnice a už jsem v Jižních Čechách. Ve Tchořovicích, kde se setkávám s dvoučlennou skupinou mající stejný cíl. Na blízké benzínce natankuji a … přestože je moto po cca 140 km zahřáté, nechce chytat a baterka točí čím dál míň. S jejich pomocí motorku roztlačíme a jedeme na letiště.

Na letišti moto chcípám… Zdravíme se s ostatními, vyplní se nezbytné formality a už začíná výživná teoretická část výuky. Když Pepa přednáší, jeho kolegové kontrolují technický stav našich motorek. Překvapilo mne, kolik motorek (včetně mojí) mělo podhuštěné pneumatiky. Jenže podhuštěné pneu nebyl ten problém, kterého jsem se obával. Motorka mi opět nešla nastartovat, nízkou teplotou/vlhkostí to tedy nebylo, páč tou dobou se už udělalo hezky. Pepa mi pomohl s roztláčením, když to nešlo lidskou silou, na pomoc se přizvali koně Triupmhu. Ó jaká to čest, kolik motorek se může pochlubit tím, že je roztláčel sám Josef Šiler Sršeň :-)

Autosalon letiště

Následuje praktičtější část výuky - nejprve na letišti zkoušíme různé prvky ovládání motorky a pak se jede do provozu. Instruktoři mají na starosti max 4 motorky, většinou 2-3, učíme se správně projíždět zatáčky. Každou zastávku musíme roztláčet.

Celkově motoškolu Sršně hodnotím kladně - profesionální přístup, mnoho předaných zkušeností, přátelské chování - Rozhodně doporučuji!

Vzhledem k tomu, že mi nestartuje motorka, volím zpáteční cestu na jistotu po dálnici (aby mne případná odtahovka nemusela shánět někde na okreskách). Cesta je tak o něco delší a já se nevyhnu dalšímu vynucenému chcípnutí při potřebě znovu tankovat. Naštěstí hodní lidé ještě nevymřeli a tak mám hned pomoc při roztláčení na benzínce. Nyní už jenom Plzeň -> Praha -> Kolín -> Volárna. Doma změřím baterku - má jen 9V, není divu, že nestartuje. Brácha mi dojel pro novou baterku (Díky!. Docela úspěch sehnat moto baterii v neděli před Velikonočním pondělím) a já tak mohl vyrazit zpět do Talmberka za Simčou. Dorážím někdy v 11 hodin večer, plně vysílen - ten den jsem najezdil přes 540 km a zadek už bolí :-) BTW, lesní cesty u řeky pěkně kloužou - i při brždění motorem.

Přejezd přes vltavu

V pondělí už jen cesta domů se zastávkami u rodičů, ale i tak to bylo dalších 150 km. Krásný víkend.


autor článku OS | datum publikování 23.duben.2014 22:38 | Motorky, Auta, cestování a vše kolem nich… speciální kategorie Motorky a auta |

Kometáře

#1 Aleš wwwwww.kolamadolu.cz

Ahoj Oldo

na Pepovu motoškolu se chystám, ale protože to má stále plný, musí se plánovat hodně dopředu a to mi nejde.

Máš zkušenosti i s jinými motoškolami?

Aleš reaguj

datum 16.09.2014 11:10

chrome windows-8

#2 MzK www

Ahoj Aleši,
nn, zatím žádné další zkušenosti s jinými motoškolami nemám, ale v plánu mám nějakou enduro školu nejspíše od adventure-moto.cz :)

Ale tu Pepovu mohu jedině doporučit. reaguj

datum 16.09.2014 11:13

firefox linux-ubuntu

Nové kometáře nejsou povolené.