Focení tekoucí vody Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Focení tekoucí vody

Jak se fotí tekoucí voda na dlouhý čas uzávěrky? Ukázky fotek, vodopády.. Manuální nastavení fotoaparátu, tipy na focení.

image of Focení tekoucí vody

Focení na dlouhý čas

O nočním focení s dlouhým časem jsem už psal. Teď se podívejme na focení tekoucí řeky ve dne.

tekouci voda 

Nutností a samozřejmostí by měl být stativ, přestože moje fotky jsou focení bez stativu. Udělal jsem chybu, stativ si nevzal. V nouzi se dá použív nějaký přírodní stativ (kámen, zídka, strom), ale je to jen improvizace.. Přírodní stativ se nedá nastavovat, polohovat a jeho umístění někdy nevyhovuje požadované kompozici.

Výhodou je také výklopný displej u fotoaparátu, který ovšem moje jednooká zrcadlovka nemá. Kompozice se pak musí odhadovat, což není ono.

Manuální režim - čas závěrky od 1/2 vteřiny do třeba 20ti vteřin. Pokud fotíme ve dne, musíme použít maximální clonu (aby fotka nebyla přepálená) a i ta občas nestačí. Při denním světle je prostě moc světla na tak dlouhé časy. Tento problém řeší různé filtry a nebo fotíme v lese, kde tolik světla není. (nebo podvečer). ISO nastavujeme co nejmenší.

Holínky, plavky, vodotěsný fotoaparát, vodotěsný batoh... Já si dával jen pozor.. Poznámka pro začínající fotografy.. Voda bývá mokrá. A foťák nemá rád vodu.

Svačinu :-).

focení tekoucí vody 

Rada na závěr.. Podle místa focení pozor na opice, medvědy, žraloky, zloděje. Využíjí opravdu každé nepozornosti :)

Zbytek fotek je fotogalerii - tekoucí voda.

 


autor článku OS | datum publikování 10.srpen.2009 12:47 | fotky a fotečky fotoakce |

Kometáře

#1 OndroNR www

ja som teraz na dovolenke skusal makro, kratky cas a blesk s Canon G10:) z maleho vodopadu su bublinky :) reaguj

datum 10.08.2009 14:28

firefox windows-vista

#2 SpeedyGT wwwspeedygt.ic.cz

Podle mě jsou ty tvoje nechané až na moc velký čas. Chce to o něco méně, tohle je moc. Pak to i líp vypadá, takhle je to jenom nic-moc-neříkající šmouha. reaguj

datum 10.08.2009 18:41

opera windows-7

#3 MzK wwwmozektevidi.net

Kterou fotku konkrétně myslíš? Něco na tom bude, protože na fotce nebyl moc rozdíl, pokud se fotila na 2vteřiny s 15clonou nebo na 5 vteřin s 36clonou. reaguj

datum 11.08.2009 18:42

opera windows-vista

#4 SpeedyGT wwwspeedygt.ic.cz

reakce na »MzK«: Zkus tak vteřinu. Ale i to asi bude moc...vem si zahradni hadici, upevni ji a testuj nastavení :) reaguj

datum 11.08.2009 20:13

opera windows-7

Nové kometáře nejsou povolené.