Moje první zlomenina kosti Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Moje první zlomenina kosti

Aneb, když je člověk amatérský sportovec - ať radši nesportuje. Též něco o komplikovaném životě s jednou rukou. Motovyjížďka, ulomené zrcátko, první motopokuta

image of Moje první zlomenina kosti

Raní běhání

Za život jsem si dal už několik sportovních předsevzetí. A vždy mi to vydrželo jen pár dní. A jeden takový den nastal brzo ráno v neděli 29. září.

Jde se proběhnout, 3km v nonách a když se vracím, ještě trochu zrychlím. Endorfiny se vyplavují z těla a mám pocit, že zvládnu vše. Běžím a přede mnou je závora, která má zabránit vjezdu autům na tuto cyklostezku. Napadl mně idiotský nápad, že bych ji mohl přeskočit. Jistě už tušíte, že to byl dost blbý nápad a já při přeskakování zavadil špičkou nohy a dopadl na pravý loket a koleno.

Ze země se zvedám hned, v hlavě se mi honí pouze dvě myšlenky:

  • Jsem střevo
  • Doufám, že to nikdo neviděl nebo nedejbože nezachytil kamerou a nestanu se součástí nějaké #FAIL kompilace na youtube.

Po pár krocích pryč z místa činu se mi začala točit hlava a bolestí mi bylo na omdlení. Říkám si, hm, blbá naraženina, koleno se zdá být OK, ale ruka bolí. 

Situace se zdá býti vážná: Hladový, bez snídaně, nezvyklý na běhání totálně vysílený a ještě k tomu s naraženým loktem. Domů to mám ještě asi 1,5km a tam se taky s několika zastávkami, při kterých si musím sednout / lehnout na zem, dostanu.

Doma mně místo starostlivého „Co se ti stalo?“ slyším jen „Kdyby jsi radši umyl nádobí, tak se ti to nestane!“

Ruka je úplně nepoužitelná, jdu se pokusit o sprchování. #Fail dnešního dne číslo 2 přichází - uklouznutí ve vaně a pád přímo na onen loket :D
Tento druhý pád byl mnohem, ale mnohem horší. Venku jsem totiž spadl na zdravý loket a navíc jsem byl nadopovaný endorfiny. Teď ve vaně už žádné endorfiny nesnižují bolest.

O zlomenině zatím ani netuším. Dle bolesti usuzuji, že to budou asi natažené vazy, které jsem už jednou měl.

V pondělí se snažím se pracovat z domova. Moc to nejde, protože ruku nemohu ohnout na klávesnici ani na myš. Ještě, že má klávesnice ergonomické prohnutí, na rovnou plochu bych ruku vůbec nedal. 

V úterý už chodím normálně do práce. Ruka jde používat jen v omezeném režimu - zamknout byt jednou rukou je problém, oblékání, čištění zubů, holení, záchod, krájení chleba, použití mobilu, klávesnice, myš - to vše je problém, většinu musím levnou rukou. 

Motorku si neodpustím ani se zraněnou rukou

Venku je krásné počasí, ruka se už lepší a já bych se rád projel na motorce. a tak se v sobotu 12. října projíždím po Praze (a platím svoji první motopokutu (100Kč za pěší zónu na Václaváku #fail).

Další den máme společnou moto vyjížďku s přáteli. Kostelec, Poděbrady, Oškobrh. A na Oškobrhu  se rozhodnu otestovat terénní vlastnosti cestovního endura na poměrně prudkém výjezdu. Jak jistě tušíte, můj špatný nápad se proměnil v další #fail a v ulomené zrcátko. Kluci mi hned přiběhli pomoct zvednout motorku (díky kluci) a já tak mohl Oškobrh konečně na podruhé pokořit. Sic v bolestech, protože když mi motorka padala, tak jsem se ji snažil zachytit právě tou zraněnou rukou.

Moto vyjížďka

Pak už jen v bolestech dojet domů po Sánské cestě a vzhledem k ruce (za 14 dní od pádu žádné zlepšení) tak rovnou na pohotovost do Kolínské nemocnice.

Návštěvy nemocničního zařízení

Po rentgenu se dozvídám radostnou zprávu - nemám natržený vazy, ale zlomenou kost „infractio capitis radii“.

Takže dostávám v Kolíně dlahu a ve středu se mám stavit na dodělání na sádru. BTW, dlaha se mi už druhý den zlomila.

Ve středu se stavím do Pražské nemocnice na dodělání, ale místní Pražský doktor trvá na novém rentgenu, protože nemá snímek z Kolína. Udělají mi rentgen přes dlahu, ale na snímku není nic vidět. Cituji: „Nevypadá to zlomený, ale přes sádru to není dobře vidět.“ A tak mi zpevnili zlomenou dlahu a já se měl za týden stavit na sundání. Mám radost, protože před třemi dny to v Kolíně vypadalo na 3-4 týdny nošení sádry, nakonec z toho bude jen 14 dní.

Další týden mi sádru sundají, zrentgenují (vše OK), a dají ortézu, kterou mám nosit ještě 14 dní. Ale protože je na suchý zip, tak ji po týdnu sundavám úplně.

Mno, doufám, že už další zlomeniny (jestli to vůbec byla zlomenina), se mi už vyhnou.


autor článku OS | datum publikování 10.listopad.2013 10:21 | osobní stránky blog |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.