Zkušenosti s Antiradarem Beltronics Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Zkušenosti s Antiradarem Beltronics

Roční zkušenosti s antiradarem značky Beltronics - Vector 995. A celkový názor na radary policie ČR

image of Zkušenosti s Antiradarem Beltronics

Proč si pořídit antiradar

Antiradar jsem si pořídil krátce po té, co jsem dostal pokutu za rychlost. Jen připomenu, že to bylo při výjezdu z obce na přehledném úseku a z kopečka. Lépe policisté prostě měřit nemohli. A právě kvůli tomu, že policisté měří na přehledných místech, místo aby měřili u škol, školek a třeba nemocnic jsem si hned další týden pořídil antiradar.

Reálné zkušenosti s antiradarem

Ráno jsem jel do Prahy do Alzasoftu a koupil si Beltronics Vector i995, tehdy asi za 8-9 tisíc s daní. Už si to přesně nepamatuji. Nejprve mi pípání antiradaru dělalo společnost na cestách ve Fábii, pak v Octavii, v Superbu a nakonec i v Laguně.
Hodnocení v bodech:

  • Od té doby jsem neplatil žádnou pokutu za rychlost.
  • Policisté antiradar tolerují a při náhodných silničních kontrolách ho neberou v potaz. Maximálně se nezkušení policisté zeptají, jestli funguje na všechny jejich radary a kolik stál.
  • Člověk je hned považován za piráta silnic. Stačí mít antiradar v autě.
  • Většina lidí si myslí, že je to zakázané. Není. Pasivní antiradar je povolený. Zakázaný je pouze aktivní antiradar, co radary neoznamuje pípáním, ale rovnou je ruší.
  • Falešné polachy jsou jen občasné.
  • Antiradar reaguje pípnutím i na kamery umístěné na semaforech. Tyto kamery (myslím) neměří rychlost, ale hlídají průjezdy na červenou. Antiradar je také oznámí.
  • Radarů a o řádek výše zmíněných semaforových kamer je ve městě mnoho. Prakticky na každém semaforu jen kamera a i každá vesnice má svůj měřič rychlosti. Antiradar tak neustále pípá.
  • Pípání jde vypnout, ovšem pak je antiradar k ničemu, protože rozsvícené diody si za jízdy nikdy nevšimne. 
  • Radar co měří oblast 50 metrů před sebou, dokáže antiradar oznámit při dobré radiové viditelnosti (odrazem, není nutná přímá viditelnost) zachytit až 800metrů předem.
  • Na benzínkách jsou kamery. Antiradar je také signalizuje. To je špatně.

Původně jsem myslel, že s antiradarem budu moci jezdit rychleji. Není to pravda. Neustálé pípání antiradaru řidiče dokáže otrávit a zpomalit na předpisovou rychlost.

Pokud někdo jezdí stále stejné trasy, tak tu cestu zná a jede rychleji. Antiradar zapípá stále na stejných místech, takže řidič později pípání ignoruje a jede jako bez antiradaru. Antiradar je v tomto případě přitěžující prvek co nefunguje.
Pokud řidič jede neznámou trasu, musí stíhat více činností - navigace, rádio, telefon, antiradar, samotné řízení a ještě dávat pozor na cestu. Antiradarové pípání je opět přitěžující.

Závěrem.

Pro mne je antiradar zbytečný. Mnohem efektivnější je prostě jezdit dle předpisů ve městech. I v noci, kdy je liduprázdno.
Na každém kroku je nějaký radar a poslouchat celou cestu nějaké pípání… uff, to není pro mne. Nechápu, proč se měří rychlost na každém kroku na přehledných úsecích a na druhou stranu některé školy, školky jsou bez radaru.
Na antiradar jsem dal inzerát a po několika měsíců jsem jej prodal za 2500kč.


autor článku OS | datum publikování 27.únor.2011 10:11 | Motorky, Auta, cestování a vše kolem nich… speciální kategorie Motorky a auta |

Kometáře

#1 AntiRadary.cz wwwwww.antiradary.cz

Možná, že kdybyste tolik nešetřil a namísto skoro nefunkčního šmejdu z Alzasoftu koupil antiradar určeny pro ČR, tak byste byl spokojený, protože ten by nepípal na každou benzínku a rovněž citlivost na Ramery je někde úplně jinde. Namísto předávání zkušenosti s detektorem, který ani v ČR pořádně fungovat nemůže, se raději podívejte na tato srovnávací videa a pochopíte, v čem byl Váš problém:

www.antiradary.cz/files/BEL_995_CZ_vs…

ar.kalenda.eu/ reaguj

datum 27.02.2011 23:38

chrome windows-vista

#2 pan zmizik www

nerozumim tomu, proc by se na pasivni antiradar meli nejak podezrele divat policajti. protoze pasivni antiradar neni podle zakona "antiradar" a proto neni zakazany.

za druhe - na vyjezdu z obce, pokud jeste v obci si, se nemusi dodrzovat rychlost? o tom co je podle tebe logicke nebo ne, tady vubec nejde;)

o mereni rychlosti na neprehlednych mistech si myslim svoje, protoze kdyby na neprehlednem miste prekazela jeste policie s radarem, mohlo by to byt velice zajimave, za druhe nekde tam take musi byt k dispozici vhodna odstavna plocha pro zastavena auta, a za treti skoly a skolky vetsinou nebyvaji bezprostredne u hlavnich tahu a v tech vedlejsich ulickach tezko nekdo bude rychlo jezdit... reaguj

datum 28.02.2011 14:32

opera windows-7

Nové kometáře nejsou povolené.