Xchat.cz je mrtvý Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Xchat.cz je mrtvý

Dneska jsem zrušil registraci na xchat.cz (xchat.centrum.cz). Služba se zlepšovala spíše k horšímu a postupně upadala. Narozdíl od Facebooku.

image of Xchat.cz je mrtvý

Nostalgie? Ale vůbec ne.

Xchat.cz byla moje první sociální síť, do které jsem se přes x lety registroval. Bohužel vývoj ustal a poslední změny byly spíše k horšímu.. Otřesný fotoalba, webík i profily. Jen ten chat byl (prej) dobrý. 

Na xchatu jsem měl asi 25 přátel, které jsem osobně znal. U každého je vidět datum posleního přihlášení. Někdy to byl duben, únor a u některých profilů byl rok 2008/2007. Poslední rok bylo mé přihlášení na xchat jen pár vteřinové (mrknout se jestli nemám zprávy a kdo mi koukal na profil). 

Postupně jsem smazal veškeré vyplněné údaje (doufaje, že se nikde nearchivujou), smazal všechny fotky a pak profil zrušil. Žádné přemlouvání ani zkušení doba se nekonala. Profil je zrušený ihned. Chválím.

A další sociální sítě?

Bude podobný vývoj následovat i lepší a rozšířenější službu lidé.cz od seznam.cz? Přestanou se menší sociální sítě používat ve stínu Facebooku?

Pravděpodobně ne, seznam.cz má mnohem větší uživatelsko základnu než "konkurenční" xchat.cz. Navíc tu je krásné propojení emailu, spolužáků i profilů.

Nebyl by svět jednodušší, když by stačila jedna registrace na cokoliv? Pár kamarádů se registruje do nové super ultra sociální sítě a chtějí, abych se tam taky registroval. Ale proč? Budeme za pár roků chodit do sociální hospody na virtuální pivo?


autor článku OS | datum publikování 15.červenec.2009 23:14 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře

#1 Najja wwwnajja.net

Za pár roků?
Bohužel díky Facebooku se chodí do sociální hospody na virtuální piva dnes a denně.

Zrovna teď se mě 4 přátele snažili ožrat Becherovkou Lemon. :) reaguj

datum 16.07.2009 02:01

firefox windows-7

#2 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Najja«: jezis becherovka lemond to se siri jak mor reaguj

datum 16.07.2009 07:35

firefox windows-vista

#3 Shabbi. wwwshabbi.cz

reakce na »Tonda«: šíří :) a je to krásná ukázka toho, jak je lehké využít sociální sítě k reklamě :))


A xchat.cz pro mě umřel už dávno. Stejně jako obdobné xko.cz - oboje stránky jakoby zastavily a nehleděly na současné trendy ... a ani spojení Atlas+Centrum nijak extra nepomohlo reaguj

datum 16.07.2009 09:53

firefox windows-vista

#4 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Shabbi.«: Ja ti reknu tajemstvi :) Presne jak ted vypada xko, vypadal xchat pred rokem 2000 :) Protoze xko driv bylo xchatem a pak se cosi stalo, ale to je na delsi povidani :) reaguj

datum 17.07.2009 06:57

firefox windows-vista

#5 Mirek www

reakce na »Najja«: Nastesti jdou vsechny tyhle "vychytavky" rychle a snadno zablokovat.. reaguj

datum 18.07.2009 20:25

opera windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.