WebExpo 2011 pohledem věrného návštěvníka Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

WebExpo 2011 pohledem věrného návštěvníka

Shrnutí letošního ročníku odborné konference WebExpo 2011. Na jakých přednáškách jsem byl, co se na webexpo povedlo a co bylo slabší?

image of WebExpo 2011 pohledem věrného návštěvníka

Den první, pro mne pátek

Pro někoho začalo Web-expo 2011 už ve středu a ve čtvrtek (Workshopy), ale já vyrazil až v pátek. Do Prahy mne vzal Jirka Krejčík (@jirkont) autem. V budově VŠE na nás čekala výborná snídaně a celkově bylo letošní webexpo ve znamení dobrého jídla a pití :-)
Po registraci (bez front) dostávám černou igelitku s letáky a oboustrannou visačku se jménem.

 • Na visačku bych dal výrazněji jméno a třeba twitter avatar.
 • u vstupu by se hodil nějaké navigační cedule, nevěděl jsem kde co jde, přitom by stačil jen název místnosti a šipku. To je ale problém jen první hodiny, než si člověk všechno projde a zjistí kde co je.

Přednášky, na kterých jsem byl.

Přestože se cítím více vývojař než podnikatel, většinu času jsem trávil v Business Hall.

 • Úvodní keynote
 • Jak správně nastavit cenu webových aplikací (Václav Lorenc) - zajímavé, ale moc nových věcí se člověk nedozví, spíš takové postřehy z praxe, které fungovali v jeho případě v dalších případech nemusí platit.
 • Novinky z konference Build (David Grudl) - hodně zajímavá přednáška, hlavne mne překvapilo v čem všem lze programovat aplikace pro Windows 8 a pro metro. A jaké existují nástroje pro tvorbu. Zamrzl jsem na PHP a Netbeansech, programování něčeho jiného mne docela láká.
 • Vývojař a Cloud (Michael Juřek) - o cloudu vím už nějakou dobu, ale zatím nevyžívám, protože mám s „placením za spotřebovaný výkon“ špatné zkušenosti, viz kauza timehosting, kdy jsem platil několik stovek za den, kvůli neoptimalizovanému hostingu - stačilo přesunou aplikace na VPS coolhousingu a platím jen několik stovek měsíčně.
 • Jak jsme převáděli desktopovou aplikaci flexibee do cloudu (Petr Ferschmann) - všeobecné tlachy a nic konkrétního. Čekal jsem, že řekne konrkétní problémy nebo postupy, ale nic.
 • Oběd - řízek, kaše, Kácovké pivo+
      oběd webexpo
 • Online mapy u nás a ve světě (Adam Chvaja) - Někde jsem se zasekl, protože jsem stihl jen konec přednášky, ale hodnotím kladně - konkrétní tipy a konkrétní řešení a postupy a použité technologie.
 • Antivirus zdarma a síla komunity (Miloš Korenko) - zajímavé a z praxe. Tak to má být.
 • A poslední oddechová přednáška - O upřímnosti a dalších fatálních chybách v algoritmech předvztahové komunikace (Tomáš Baránek) - taky tipy z praxe pro nejen nesmělé. Nesmělí se něčemu přiučí a ti ostatní se dobře baví. Ale pokud jde o problém s názvem nesmělost, nemyslím si, že nějaká přednáška těm lidem pomůže. Musí chtít sami a zkoušet a nebát se. Mohou přečíst desítky knížek na téma balení holek a být na několika přednáškách - když sami nic nezkusí, mají smůlu.
 • Páteční raut - vzhledem k tomu, že se celý den jedlo a papalo, tak jsem na tom rautu už jenom pil a kecal. Domů jsem se dostal vlakem až po půlnoci a šel hned spát. Další den je tu za chvilku.

Den druhý - sobota.

 • České globální webové startupy (Oldřich Neuberger) - ráno jsem ještě spal a nejednou slyším: „A máme tady Oldu…“ tak se leknu kdo co chce, ale vidím, že to bylo určené pro Neubergera :-). Pěkný úvod pro startupy, ale já mizím na
 • Nativní aplikace pro chytré telefony (Michal Šrajer) - perfektní přednáška, pěkný souhrn jak se programuje na jaké platformě.
 • Zážitky ze Silicon Valley - (Vojtěch Ciml, Michal Bláha, Hubert Palan) rady a zkušenosti, až bude online video tak musím dokoukat, protože jsem pak zmizel na
 • Snadný vývoj pro iOS, Android a další systémy (Borek Bernard) - opět hezký přehled, podobný jako přednáška Šrajera. Jak už jsem psal u pátečního programu, nějak jsem zaostal u PHP a netbeans, musím se zaměřit i na další platformy. PHP mne už nudí.
 • Finále startup show 2011 (Ondřej Raška, David Špinar, Tomáš Čupr, John Vanhara) - super, ani ne tak přednáška jako Den D pro startupy. Určitě doporučuji, problém byl s ozvučením, nebylo slyšet všech od porotců.
 • Diskuze: Kdy a za kolik prodat svoji firmu (Ondřej Raška, David Špinar, Tomáš Čupr, John Vanhara) - čekal jsem od toho víc, ale i tak jsem skopojen Bohužel jedna z nejzajímavějších přednášek, na kterou přišlo nejvíce lidí byla v malé neklimatizované místnosti. Katastrofa, organizátoři měli lépe předvídat zájem publika a podle toho přispůsobit místnosti.
 • Podnikání v USA (John Vanhara) - absolutně nejzajímavější motivační přednáška o povídání a o tom jak z hovna uplést bič. Doporučuji video, až bude.
John vanhara

Na konci bylo už jen hromadné shrnutí výhod a nevýhod konference webexpa. Dobrý nápad, v zápalu nadšení po nejlepší přednášce Podnikání v USA nikdo moc neprudil a myslím že ani neprudit nebude. Něco jako kdo chce něco říct ať to řekne, jinak ať mlčí na věky.

Plusy a minusy WebExpo 2011

Celkově hodnotím více než pozitivně a těším se na další.

++ lepší místo VŠE než původní Suchdol. jednotlivé budovy jsou propojené, takže se nechodí venkem, větší prostory…
++ jídlo a občerstvení
+ přednášky
++ přednášející
+ s ančličtinou nebyl problém - kdo potřeboval měl zajištěné překlady nebo mohl jít na jinou přednášku v češtině
- kdy a za kolik prodat svoji firmu - neklimatizovaná malá přeplněná místnost.

Předchozí ročníky na tomto blogu.


autor článku OS | datum publikování 26.září.2011 10:55 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.