Výběr tabletu, který koupit Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Výběr tabletu, který koupit

Po kladných zkušenostech s tablete iPad 2 se poohlížím po nějakém lepším, který si pořídím. (operační systém, velikost displeje, verze androidu, jaký procesor).

image of Výběr tabletu, který koupit

Výběr operačního systému

Microsoft Windows pro tablety dost dobře neumí, Apple iOS mi z několika důvodů nevyhovuje. Takže zbývá operační systém Google Android, se kterým mám dobré zkušenosti. Co se týče Windows, tak zatím nemám moc zkušeností s Windows 8 metro. V O2 prodejně jsem si HTC a metro zkoušel, ale nepřesvědčil mne. Možná později.

Výběr velikosti tabletu

Protože mám 3,7" HTC Desire a 6" Kindle Keyboard, tablet určitě nebudu kupovat 8". To je prostě málo. Lépe 10" palcový, podobně jako byl iPad 2 (9,7 palců).
Na Czc.cz prodávají čtyř palcové, pěti palcové, sedmi palcové, osmi palcové i deseti palcové tablety. 4-5 palců je přerostlý telefon. 7-8 palců je malý tablet, více přenosný, ale stále prostě malý. 10ti palcový tablet se mi zdá optimální.

Displeje jsou převážně lesklé, o to více se mi líbí tablet Lenovo s matným displejem.

Verze Androidu

Při výběru dávejte pozor i na verzi androidu. Spousty tabletů na czechcomputeru nebo na alze mají starý Android ve verzi 2.x.

2.0 a 2.1 (Eclair) je 2 roky stará záležitost (říjen 2009 - leden 2010). Od té doby prošel vývoj kupředu, tak proč zůstávat u steré verze? Bohužel, ne všechny tablety umožňují oficiální přeinstalaci novější verze. Z toho důvodu bych tyto zastaralé tablety nekupoval, některé aplikace na Android marketu vyžadují verzi alespoň 2.2.

2.2 (Froyo) je už novější verze. Časově to je květen 2010. Ve svém HTC Desire jsem při zakoupení měl právě tuto verzi. HTC připravilo několik aktualizací na 2.2.2 a stop. Další aktualizace se nepřipravovaly s tím, že hardware telefonu na to nestačí. Naštěstí XDA developers neoficiální aktualizace připravilo.

2.3 (Gingerbread) Časově to je prosinec 2010. HTC po dlouhém přemlouvání připravilo pro HTC Desire aktualizaci na 2.3 a doporučila ji pouze pro pokročilé uživatele. Mno, tak romka byla strašná a já raději aktualizoval na neoficiální Android verze 2.3.7.

Stále se ovšem bavíme o verzích určené pro chytré telefony, nikoliv pro tablety!

Pro tablety je určena „slepá“ vývojová větev Android 3 Honeycomb (3.0, 3.1, 3.2).  Jestliže byla verze 2.x určená pro chytré telefony a verze 3.x pro tablety, tak nový android verze 4 (Ice Cream Sandwich) má tyto dvě vývojové větve spojovat. 

Pokud bych teď kupoval tablet s Androidem, tak bych kupoval nějaký s poslední možnou verzí 3.2 a doufal, že bude možný update na verzi 4, jako to píšou například u tabletu EAGET ADAM PixelQi. 

Jaký procesor do tabletu?

Záleží na vašem využití tabletu. Já osobně jsem na tabletu iPad 2 pouze minimálně hrál hry, spíše prohlížel PDF a brouzdal na internetu. Takže jestli procesor bude NVIDIA Tegra 2 T20 nebo jiný bych neřešil. Byl už avizovaná platforma s Tegra 3, až přijde, jistě klesne cena ostatních tabletů, na což se vyplatí počkat. Pokud vyžadujete výkon, tak Tegra 3 je jasná volba - Asus Eee Pad Prime.

No stále ještě vybírám :-) Například Asus Eee Pad Transformer nevypadá špatně.


autor článku OS | datum publikování 28.listopad.2011 16:02 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře

#1 Colomaz www

Vrele doporucuji tyto tablety nakupovat v US, hlavni je uspora zatimco tyto se tady zacaly prodavat kolem 14 tisic v US jsou jiz od nejakych 8 tisic. K nakupu vyuzivam viaaddress.com uz nejaky patek a vzdy bez problemu reaguj

datum 05.12.2011 21:10

chrome windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.