Votvírák 2010 fotky a hodnocení Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Votvírák 2010 fotky a hodnocení

Votvírák 2010 se celkově vydařil. Jaké byly hlavní klady a zápory letošního Votvíráku a nejlepší fotky z akce?

image of Votvírák 2010 fotky a hodnocení

Letošní Votvírák v bodech

Organizace byla průměrná, spíše dobrá než špatná, přesto-že mne organizátoři při dotazu na PRESS (VIP) vjezd navigovali k normálnímu vjezdu. Takže cca 8km zajížďka kvůli abych nakonec jel tou cestou, kam mne prve nepustili.

Po zaparkování se jdu podívat, jak vypadá festival na začátku. Špatné je to u stanového městečka -> fronta delší než snesitelná, skoro bych řekl, že se pokouší o rekordního hada.

Fronta na banány ehm, stany 

Pivo za 32kč nepotěší, ale alespoň nejsou velké fronty na pivo.

Co musím pochválit jsou organizační drobnosti pro zajištění pořádku -> 50kč záloha na osobu vratná za pytel odpadků a „výkup“ prázdných pivních kelímků. Na druhou stranu, odpadkových košů nebo pytlů bylo málo. Pokaždé, když jsem něco potřeboval vyhodit, musel jsem jít daleko. A u stánků taky košů taky pomálu. Když si člověk koupí jídlo u stánku A, vyhodit odpadky musí u stánku C nebo D, protože u A koše nejsou. 

A sehnat stín nebo místo na sezení byl také problém.

Jídlo bylo buď nic moc, nebo jsem měl smůlu. Šetří se na všem. Ať už to byl bramborák nebo kebab. 

Organizátoři zvládli dobře boj s až moc příznivým počasím. A tak hasiči jezdili kropit přehřáté fanoušky hudby a byla zdarma dostupná pitná voda.

mohla být soutěž miss mokré tričko

Nejlepší publikum měla kapela Totální nasazení:

Totální nasazení 

Totální nasazení 

Hlavní central stage byla zbytečně velká a předimenzovaná. Lidi v první řadě byly od hudebníků snad víc jak deset metrů a viděli jen horní polovinu kapely. Takže Zadní místa byla lepší. A navíc se tam nesmělo fotit, respektive jen z kraje a z dálky. A tak pro mne jako pro fotografa byly mnohem lepší Public a Coca cola stage. 

Fotky z letošního Votvíráku najdete jako tradičně na oldasalek.cz, ale i na Facebooku.

Fotky Votvírák 2010 pátek.

Fotky Votvírák 2010 sobota.

Totální nasazení


autor článku OS | datum publikování 13.červen.2010 21:38 | fotky a fotečky fotoakce |

Kometáře

#1 Pooky www

Recenze je kapku mimo. Organizačně to naprosto letos nezvládli. Fronta do na stany byla něco ohromnýho a nechápu co je tak těžkého na tom, vzít 50kč a dát jim pásek...Sociální zařízení skoro žádný, případně naprosto nechutně přetékající, to už bylo lepší jít někam do přírody. Nedivím se lidem co tu frontu vzdali a šli to postavit na louku vedle. Areál jsem prochodil od konce a na nějakou vodu "zdarma" jsem opravdu nenarazil. Jediné co se dalo koupit byla Coca Cola za 40kč a v tomhle vedru to bylo opravdu o hubu a dehydrataci. Ochrana se tvářila jako když chce rozbít hubu a naprosto netušil nic. Jejich neustálé "já nevim" mi ještě těd zní ušima. reaguj

datum 14.06.2010 11:46

firefox windows-xp

#2 Filip Hrabánek www

Festival byl, co se hudby, kapel a intepretů týká fajn, ale co se organizace týká, dost těžko jsem vydýchával dost věcí:
Fronta na parkoviště 3/4 hodiny - na jejím konci se to sice dělilo mezi (snad) 3 vybírající, ale spousta lidí netušila, jestli ostatní nejsou VIP, nebo pro kapely a podobně, takže stáli v té původní a ostatní byli nevyužití - čili chybělo nějaké značení, nebo regulovčík, aby to rychleji odsýpalo (a že tam svítivých vest securiťáků bylo požehnaně).
Dále, zde již zmíněná fronta na kemp - nechápu, co je na tom, vybrat peníze a dát pásku na ruku (o trhání mikrotenových sáčků raději nemluvě). Stáli jsme tam víc, než hodinu. Zmiňovaným mikrotenovým sáčkům za 50,- jsem se jen zasmál a nechal si je na památku. Opravdu by bylo účinnější, aby pořadatelé rozmístili více košů, či pytlů na odpadky, než jeden na 500 m2. Prohlášení organizátorů na oficiálním webu www.votvirak.cz/info_balicek.php "Ve festivalovém areálu včetně stanového městečka je instalováno dostatečné množství odpadkových košů a kontejnerů včetně nádob a pytlů na tříděný odpad." zní opravdu směšně, stejně jako "Program Festivalu Votvírák je vyvěšen na řadě míst v areálu festivalu..." Oběhli jsme celý areál, ptali se v kolika stáncích, ale jediný úspěch jsme měli ve stánku C.Coly, kde nám pán odpověděl "Si to tu přečti, nebo vyvoť, ne, vole". A co mě dorazilo, byl totálně monopolní prodej průmyslové polské parodie na pivo s názvem Gambrinus a to za děsných 32,- Kč (10°!!!). Za dobré pivo si rád zaplatím, ale jak píšu - za dobré PIVO. Jak jsem se později od ostatních stánkařů dozvěděl, měli přísně zakázáno prodávat své, nebo dokonce nějaké jiné pivo, než mnou zmíněný... ehm. Naštěstí zde probíhala vystoupení, která mi dovolila na výše uvedené skotečnosti zapomenout, nakonec - přijel jsem tam kvůli nim. Takže jim i tímto děkuju za velmi pěkný zážitek a tomuto webu za možnost napsat zde svůj názor. Filip H. reaguj

datum 14.06.2010 15:31

firefox windows-xp

#3 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Pooky«: Voda zdarma tam byla a nejen ve VIP prostoru. Ve VIP prostoru byla bez front, jinak tuším že tam celkově byly 4 cisterny s pitnou vodou.
reakce na »Filip Hrabánek«: S organizací mám podobné zkušenosti -> jak už jsem psal v článku - poslali mne na špatné místo, odpadkových košů málo, spíše téměř žádné.

A s pivem mne to taky mrzí, na mnohem menších akcích si můžou dovolit čepovat více druhů PIV, tak proč na tady? Protože peníze, gambrinus = sponzor a monopol. Asi tak bych to viděl.
Díky za tvůj komment. reaguj

datum 14.06.2010 21:43

opera windows-vista

#4 Filip Hrabánek www

reakce na »MzK«: U těch košů jsem se VELMI spletl. Chtěl jsem napsat, že byly ve vzdálenostech 500 m od sebe. 500 m2 by byla lichotka pro pořadatele. Jinak ještě musím dodat: Díky za stánky mimo objekt festu, které tam nebyly vpuštěny. Konkrétně stánek s pivem Svijany a dále paní Lenka "Koktejlová" a její míchané nápoje od 35,- Kč (!!!) za mé oblíbené Cuba Libre, či osvěžující Mojito apod. A když píši, že nebyly vpuštěny, tak to myslím doslova. reaguj

datum 16.06.2010 16:42

firefox windows-vista

#5 gogo wwwwww.qtarantino.cz

Co se týká vody ve VIP, ta je asi každýmu ukradená, ale jinak já vím o 2 cisternách (jedna v kempu a druhá naproti Public TV Stage za pivníkem). Pitná prej byla... Jinak nápad s kelímkama - fajn, ale s pytlíkama na bordel? Myšlenka dobrá, ale provedení hovězí... Ty fronty u kempu byly fakt strašný, a to jak při kupování lístku, tak při odevzdávání pytle. Takže na bordel jsem se jim vykašlal a při příjezdu jsem si očekoval čas a byl v kempu téměř první :-). Další nedomyšlenej nápad byl hasiči. Je sice fajn, že přijedou kropit, ale v pátek jsem si jich tam vůbec nevšim. Až v sobotu :-(. Kapitola sama pro sebe je jídlo a pití. Drahý, hnusný a polostudený (jídlo). Jinak ta gigantická stage tam je prej pro Metallicu. A co se hudby týká, tak celkem fajn, až na naprosto nepochopitelný přesunutí civilní obrany. Nechápu, jak je může napadnout hýbat s programem uprostřed festu. Když jedna kapela nepřijede, tak přece počkám a jedu dál podle harmonogramu...Děs. Podle mě to byl fajn fest s dobrou hudbou, pohodovou zábavou, dobrým počasím... Ale na druhou stranu s naprosto zbytečnejma a při tom tak lehce odstranitelnejma chybama z hledicka organizačního... reaguj

datum 16.06.2010 22:59

firefox windows-vista

Nové kometáře nejsou povolené.