Věčně nedokončený projekt seosystem.cz Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Věčně nedokončený projekt seosystem.cz

Někdy v srpnu 2008 jsem měl nápad na službu. Ale projekt (týká se SEO, optimalizace) nebyl nikdy dokončen. A já zvažuji co dál…

Co mělo být původně SeoSystem.cz?

Měla to být propracovaná služba především pro majitele domén. V prvním kroku uživatel zadal své domény a u nich robot sledoval několik zjistitelných SEO parametrů ->

  1. Google Page rank, Seznam.cz rank, JYXO rank,
  2. počet zaindexovaných stránek,
  3. pozice ve vyhledávačích na zadaná klíčová slova

Ale třeba i odezvu stránky ms/s, její velikost kB a několik desítek dalších parametrů, které zde nebudu podrobně popisovat. Vše samozřejmě v čase (grafy jak se vyvíjely libovolné hodnoty během roku).
Takže uživatel pak po přihlášení pěkně vidí, které hodnoty se mu lepší (zelená) a které weby se zhoršují (žlutá) mu banují (červená políčka).
Mám vymyšlený i byznys plán i první marketingové kroky.
Kamarádovi se projekt líbil a já nastoupil do Netzony, že na tom začne dělat programátor a služba se rozjede. Ale nakonec se vytvořil jen holý základ, jádro systému a na víc se nedostalo a z projektu se sešlo bez jakéhokoliv dalšího rozvíjení. Nastaly jiné priority.

Co s projektem (nebo doménou) seosystem.cz dál?

Teď, po dvou letech se rozmýšlím, co s doménou dále. Napadá mne několik variant, ale třeba mi poradíte lepší…

  • Projekt dokončit (udělat od nuly, původní jádro je již zastaralé a bez dokumentace). Základní verze by byla zdarma, kvalitní a funkční. Bonusové služby placené. Seo system.cz bych provozoval já. Pro další rozvoj bych potřeboval ještě jednoho programátora, grafika a copywritera na nějaké FAQ a marketingové kecy okolo :-) Navíc je potřeba zjistit, jak je na tom konkurence doma a ve světě, než se do toho pustit. Nabízí někdo něco podobného? A taky bude tu cool službu někdo používat? A bude za ni někdo platit? Nevím… průzkum trhu a konkurence jsem nedělal.
  • Projekt částečně rozjet a prodat s byznys plánem hotovou aplikace, ať se stará někdo jiný. Mno peníze se hodí vždy, ale jakou to má cenu? Nápad+čas strávený na aplikaci?
  • Na službu se vykašlat. Doménu použít pro něco jiného? A pro co se hodí doména seosystem.cz? Nabízet levně základní SEO služby? Há jedničce to konkurovat rozhodně nebude.
  • Nebo něco úplně jiného?

Osobně mám několik takto nedokončených věcí a celkem mě to mrzí. Člověk se může při tvorbě něčeho nového mnoho nového naučit, získat zkušenosti, reference, kontakty, ženy a slávu nebo prostě vydělat nějaké peníze :-).
Odkládání napotom se nevyplácí…


autor článku OS | datum publikování 9.říjen.2010 20:43 | Netzona.Cz s.r.o., Xhosting GROUP s.r.o. programování, podnikání Práce |

Kometáře

#1 Neolker wwwwww.neolker.cz

Proto obdivuji práci manažerů a podobných profesí, kdy se řídí určitý projekt, vývoj, skupina lidí atd.

Organizace času je základ úspěchu a nejednou jsem měl sto chutí se dát naklonovat :-)

Donedávna jsem netušil, kolik síly a práce obnáší jen udržení OpenSource projektu při životě. A především motivaci lidí okolo.

Btw, k tvému projektu. Ikdyž konkurence bude a je, tak bych se toho nevzdal a promyslel investici do lidí, kteří by to spolu pod tvým vedením dotáhli do konce ;)

Vydělat by se na tom "něco" určitě dalo a kdyby to navíc kontrolovalo dostupnost webserveru a jiné chyby, případně i zasílalo informativní SMSky, tak bych osobně něco takového využil a rád. reaguj

datum 10.10.2010 00:14

firefox windows-7

#2 Tonda wwwblog.antonindanek.cz/

Hodně z těch věcí pravděpodobně umí GAnalytics či Google Webmaster Tools a nebo i nějaká externí služba. Nicméně nevim o ničem, co by bylo pěkně funkční, spojovalo všechno dohromady a poskytovalo pěkný rozhraní - na druhou stranu jsem po tom ani extra nepátral.

Ale co udělat ti neporadim, doména to špatná neni no. :) reaguj

datum 10.10.2010 01:00

opera windows-7

#3 lucas wwwwww.bazenyweb.cz

Je to jedna z nejdůležitěších věcí na internetu, takže bych to nevzdával... reaguj

datum 10.10.2010 11:11

firefox windows-7

#4 Bestmen wwwczblog.cz

Muj nazor je ten, ze vetsina lidi by za tyto sluzby neplatilo. Jak pise predchozi komentujici "Hodne z těch veci pravdepodobne umi GAnalytics ci Google Webmaster Tools...". Lidi maji radi sluzby zadarmo. Na druhou stranu by to byl pomerne dobre navstevovany web (kdyby jsi nabizel tyto sluzby zdarma). Je otazka, zda by to server zvladnul. Pokud jsi specialista na seo, tak nebizej seo sluzby. Hlupaku, ktery plateji mesicny pausal za seo je vic nez dost ;-) Rozhodne mas pravdu v tom, ze odkladani napotom se nevyplaci, to znam ... reaguj

datum 16.10.2010 21:28

firefox windows-xp

#5 Anonymous_ wwwipa.smajl.eu

Ja tu jeden takovy projekt tedy uz vidim - a to Google Analytics. Myslim, ze by jsi tezko nasel neco, co neumi. A pokud by jsi to "neco" nasel, tak by to evidentne nestalo za to, se registrovat a tvou sluzbu vyuzivat. Google ted zavedl i Reports (ci jak to pojmenoval), ktery hlasi dulezite momenty (necekany odchod/prichod lidi atd.). Vse tam mas samozrejme v krasnych AJAXovych grafech s moznosti exportu. Nemusim asi zminovat, ze diky "kapacitam" Googlu je vse svizne a spolehlive... No ostatne, ty GA taky pouzivas, takze jiste vis, co vse nabizi a ze rikaji i z jakych vyhledavacu a na jakej keyword k tobe lidi chodi. Proste fakt ani nevim, co vic bych jeste mohl chtit :-) Spis je tezke s temi daty pracovat a zpracovat je, nez shanet dalsi data. reaguj

datum 17.10.2010 00:24

opera windows-xp

#6 MzK wwwmozektevidi.net

Google Analytics je zaměřený na návštěvnost, návštěvníky a věci z toho vyplývající.
Seosystem.cz je o něčem jiném. a GA bych nekonkuroval, ty služby by se mohly doplňovat. reaguj

datum 17.10.2010 10:52

firefox windows-7

Nové kometáře nejsou povolené.