Tři tisíce za grafický návrh je málo? Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Tři tisíce za grafický návrh je málo?

Ve tvorbě www stránek je velká konkurence, předhánějí se cenou i kvalitou. Ale i podvody a nekalým jednáním. Webtrh a absolutně.net

Absolutně.net - tvorba www stránek

Grafika nějaká základní, možná jen upravená free css šablona. Logo sice dle požadavků zákazníka (animované ve flashi), ale odfláknuté a rozmazané, jsou vidět ořezy a slepení více obrázků. Redakční systém taktéž zdarma (Wordpress). A to celé za necelých 10 tisíc + roční poplatky za jejich předražený webhosting a „správu webu“. No nekupte to.
Nespokojení zákazníci absolutne.net mi sdělili, že by chtěli i eshop, ale absolutně.net jim ho nabízí za dalších deset tisíc. + s nimi nekomunikují a nemají moc hezké vystupování.

Takže Absolutně.net absolutně nebrat, protože podstatně lepší práci odvede kdejaký student za třetinovou cenu. Tedy, pokud se bavíme o webu pro malou firmu, větší firma si jistě objedná www stránky v jiné cenové relaci a kvalitě.

Webtrh - od MFA podnikatelů a registrátorů k profi zakázkám?

To, že webtrh.cz byl původně oblíben především levnou pracovní sílou (studenti bez ŽL) je všeobecně známé. Majitel webtrhu se rozhodl udělat stop všem podobným rádoby podnikatelům a chce zajistit větší prestiž webtrhu. Ale podle mého názoru to žene příliš do extrému.
Dneska mi smazal poptávku, ve které jsem sháněl grafika, co by mi udělal jednoduchý design pro prodejnu. Nabízel jsem 3000 Kč za grafické návrhy. Moje poptávka byla během pár hodin smazaná s tím, že nabízím málo. (V pravidlech píše, že minimální cena je 2000Kč, což jsem splňoval). Během těch pár hodin, co byla moje poptávka aktivní, mi přišlo pár nabídek ze kterých si jistě vyberu.
Chápu, že 3000 Kč za grafický návrh může být pro profesionálního grafika málo peněz, ale takový profi grafik určitě nehledá kšefty na nějakém webtrhu.
Naopak mnohý student po takové nabídce hrábne všemi deseti.

Za kolik nejméně jde udělat web?

Jak už jsem výše psal, nabízel jsem 3000 Kč pouze za grafiku. Přišli mi i nabídky kolem 1000 Kč za grafický návrh. Není to tak dávno, co jsem dělal na nízko rozpočtovém webu a i s doménou, webhostingem, vlastním redakčním systémem a originálním grafickým návrhem jsem se vešel do třech tisíc.
Pokud bych použil redakční systém zdarma, lehce upravil free css šablonu a našel sponzorovaný webhosting zdarma, vyšlo by to celé na pár stovek korun za www stránky.

A co vy? Jaké máte zkušeností s tvorbou www stránek? Myslíte si, že je dobré určovat minimální cenu? Není to zbytečné narušení přirozené konkurence?


autor článku OS | datum publikování 7.červen.2011 12:55 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře

#1 jirin wwwjirinapravnik.cz

Zavedení minimální ceny je dobrá volba. Nicméně já osobně kupuji design a velmi kvalitní za 1500. Jenom je u takovyhle veci potreba poptat se na vsechny pouzite obrazky jak to je s pravy no:) reaguj

datum 07.06.2011 14:03

firefox windows-7

#2 Subber wwwsubber.cz

tak aspon webtrh nabude nejakou prestiz ... reaguj

datum 09.06.2011 19:51

firefox windows-7

#3 Anonymous_ wwwabsolutvalue.cz

Je zbytecne kurvit cenu... To je vse, co k tomu napisu.
Proti tem, co kurvej cenu a podelavaj tak celej business (je uz jedno s cim) by se melo zasahovat (na webtrhu treba tim mazanim). Snad nikdo neni rad, za mensi prachy. Nikomu prachy nesmrdi a tak je zbytecne se podcenovat a shazovat tak cenu. Kdyz vidis, ze kolem je cena vyssi, je tak je hovadina davat cenu o nekolik radu nizsi.

No... vice uz snad ani nema smysl dodavat. Tohle je debata vhodna tak do hospody k pivku a ne sem. Kazdopadne mi vadi, kdyz nekdo (jakkoliv, v jakemkoliv oboru) shazuje uplne zbytecne cenu. reaguj

datum 15.06.2011 02:27

chrome macosx

#4 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Anonymous_«: Stejně tak někomu může vadit, když někdo nesmyslně cenu natahuje. Nechme cenu ať si ji trh reguluje sám.. Jakékoliv zasahování do ceny ať už stát zákony apod je špatné. A proti trhu. reaguj

datum 15.06.2011 19:53

firefox windows-7

#5 Anonymous_ wwwabsolutvalue.cz

reakce na »MzK«: Regulace je nutna :) Jinak by eshopy hazely nesmyslne ceny. Mozna ti to prijde neuveritelne, ale i treba takova alza.cz ma ceny regulovane dodavatelem. Nemuze shodit cenu pod urcitou hranici :) To je uplne bezne. Neni normalni lezt pod cenu (hlavne pro to neni duvod). Je fair, kdyz drzis cenu, jako ostatni, neni fair mit cenu o stovku levnejsi (pac pak ji vsichni daji zase o stovku levnejsi, nez ty a rozjede se nekonecny kolotoc, ktery konci krachem). reaguj

datum 16.06.2011 21:26

chrome macosx

Nové kometáře nejsou povolené.