Třetí semestr na upce IT Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Třetí semestr na upce IT

Jak probíhal třetí semestr na Pardubické univerzitě? UPCE, předměty, učitelé a jiné?

image of Třetí semestr na upce IT

Další (ne příliš úspěšný) semestr je za za mnou.

Nejprve předměty

JC/IPA3A     Anglický jazyk III CEFR A2 2kredity

Angličtina mi moc nejde, ale chci si ji výrazně zlepšit, protože moje současná je hrozná. A samotné sledování filmů a seriálů v angličtině očividně nestačí. Zkoušku jsem udělal napoprvé (bodově to sice nevyšlo, ale při bližším prozkoumání testu jsem objevil sporné odpovědi).
Zápočet byl za vypracovaný úkol a docházku. Cvičící: Mgr. Markéta Denksteinová. Markétu chválím za její přístup, zatím nejlepší učitel Angličtiny na UPCE.

KIT/IZKMA     Základy managementu 2kredity

Poměrně zajímavý předmět, ale na můj vkus hodně teorie, málo praxe. Jinak to ale ve škole bohužel nejde. Zápočet za semestrálku, poměrně rozsáhlou. Měl jsem výhodu, že jsem už v nějaké firmě pracoval, takže jsem měl z čeho čerpat - moje práce obsahovala spousty praktického doporučení, naopak mi bylo vytýkání málo teorie a málo zdrojů, ze kterých jsem čerpal a citace. Na rozdíl od ostatních, spolustudenti měli spíše opsanou teorii z knížek a praxi žádnou. Přednášky: Ing. Tomáš Rýc, cvičící: Ing. Jana Vlčkov. Na přednášky jsem nechodil, což je škoda, protože Tomáš Rýc je kvalitní přednášející a preferuje diskuzi, vše umí dobře vysvětlit.

KMF/IMAT1     Matematika 1 6kreditů

Podruhé zapsaná matematika a stále s ní bojuji. Pokrok od minulého roku je, že jsem získal zápočet napoprvé. Bohužel zkouška je těžší - vyžaduje teorii a definice + věty o xyz. V testu je méně limit a derivací a větší důraz je na integrály. Za měsíc mne čeká třetí pokus. To už musím dát. Přednášky: Mgr. Zbyněk Urban, Ph.D., cvičení Mgr. Jaroslav Vozáb. Vozába si už dávat nebudu, protože příliš vypravuje a málo učí.

KMF/ISTAT     Statistika 5kreditů

Statistiku sice mám zapsanou, ale nestíhám ji. Takže si ji zopakuji. Přednášky: Mgr. Jaroslav Marek, Ph.D. cvičící: Mgr. Jana Heckenbergerová, Ph.D.

KST/IOOP     Objektově orientované programování 5kreditů

OOP byla zívačka. Hodně teorie, málo diskuzí jak řešit danou věc v praxi. Zkouška splněna napoprvé. Přednášky: Ing. Karel Šimerda, cvičení Ing. Zdeněk Šilar.

KST/IPOGR     Počítačová grafika 6kreditů

Těžký předmět, dost vzorců a postupů na výpočty různých obrazců, čar a jiných „potřebných“ věcí. Předmět si zopakuji. Přednášky: Ing. Petr Veselý, cvičení Ing. Jan Keller

KST/IPS1     Počítačové sítě I 5kreditů

Zápočet napoprvé, zkouška také. A to byl předmět poměrně těžký, v zápočtovém testu bylo CISCO kompletně v angličtině. Ve zkoušce byl test v češtině (více správných odpovědí) a hlavně počítání IP adres, masek a routování v hlavě. To jsem měli už na střední škole v Kutné Hoře, takže pohodička. Jen ta technická angličtina mi dala zabrat. A co se týče sítí, já raději praxi (LAN párty) než teorii (vrstvy, cisco, pakety). Přednášky i cvičící: Mgr. Josef Horálek. Horálek je opravdu odborník, umí vysvětlit i poradit. Na cvičení jej doporučuji. Za tento předmět jsem získal CISCO Certifikát CCNA1.

KST/IUJC     Úvod do jazyka C 5kreditů

Zápočet byl jednoduchý - naprogramovat frontu či zásobník. Zkouška už byla těžší a dal jsem ji na třetí pokus. Poprvé jsem se nedostal přes teorii (internetový test ve STAGu), podruhé jsem se dostal přes test, ale zlobilo mne čtení ze souboru a konce řádků. Na potřetí už to byla pohodička a ani jsem nepoužil ukazatele (pointery). Přednášky: Ing. Jan Fikejz, cvičení: Ing. Pavel Brom.

Hodnocení:

Spokojený moc nejsem. Snad dám za měsíc tu matematiku co opakuji. Rozvrh jsem měl pěkný - jezdil jsem pouze pondělí 11-15, úterý 14-16, středa 8-16. Na přednášky a nepovinná cvičení jsem nejezdil.

Zatím mám 72kreditů co je za 3 semestry málo, až získám matematiku, bude to 78 kreditů za 3 semestry. Na bakaláře je třeba 180 kreditů, takže docela nestíhám. Ale alespoň máme čím dál víc zajímavější předměty, než v prváku. A hurá do čtvrtého semestru na UPCE.


autor článku OS | datum publikování 24.únor.2012 10:08 | Škola, studium a vše okolo Studium |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.