Tip na film Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Tip na film

V poslední době frčí nový Indiana Jones a Království křišťálové lebky (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull), ale Lovci pokladů: Kniha tajemství (National Treasure: The Book of Secrets) také není špatný film

image of Tip na film

Lovci pokladů: Kniha tajemství

(National Treasure: The Book of Secrets). Dobrodružný film, podobný filmu Indiana Jones nebo počítačové hře (i filmu) Tomb Raider. Jsou to filmy z dnešní doby nebo z nedaleké minulosti (sv. válka). Hlavní hrdina, archeolog hledá poklady, vzácné artefakty, hrobky a další archeologický předměty.

Další dobrodružství lovce pokladů Benjamina Gatese v podání Nicolase Cage plné tajemství, konspirace, překvapivých zvratů a zábavy. Pro Bena Gatese (Nicolas Cage) je historie stále živá a občas nabízí možnost nalézt neuvěřitelné poklady. Nyní je spolu se svým otcem (Jon Voight) ohromen nálezem dlouho ztracených stránek z deníku vraha, který zabil Abrahama Lincolna. Informace na těchto stránkách nesou šokující odhalení o tom, že se jejich předek, Thomas Gates, na atentátu podílel. Ben se musí se svou nyní už bývalou přítelkyní, archivářkou Abigail Chase (Diane Kruger) a technickým kouzelníkem Rileym Poolem (Justin Bartha) vydat na dobrodružství za legendární Knihou tajemství, která snad pomůže očistit rodinné jméno. Pátrání po jednom z nejutajenějších a nejstřeženějších artefaktů je zavede například do Buckinghamského paláce (do něj se musí vloupat), do Bílého domu (do něj se také musí vloupat) i do divokých hor. Postupně odhalují stopy, které hrozí tím, že celé dějiny převrátí vzhůru nohama. Ben nakonec neváhá použít ani tajnou zbraň - svou matku v podání oscarové Helen Mirren. (oficiální text distributora)

Lovci pokladů kniha tajemství

Nicolas Cage dělá dobré filmy. Ať už je to Next, Obchodník se smrtí nebo 60 sekund. Pokaždé je odvedena kvalitní práce a na film se dá koukat i po několikáté.

Indiana Jones a království křišťálové lebky

(Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull). Také Harrison Ford je zárukou kvality, i když je o pár desítek let starší, než Nicolas Cage. Film jsem zatím neviděl, má lepší hodnocení, než Lovci pokladů, ale stejně bych řekl, že bude horší. Nechci Forda podceňovat, ale ve svém věku nemůže hrád nadšeného, ostříleného archeologa :)

Devatenáct let čekání skončilo. Jedna z nejslavnějších postav filmové historie se vrací na stříbrné plátno. Za doprovodu typických fanfár Johna Williamse v charakteristickém klobouku a s bičem coby nepostradatelnou zbraní. Indiana Jones. Univerzitní profesor a muž, který objevil legendární Archu úmluvy, zachránil posvátné Sankarové kameny a nalezl Svatý grál. V novém dobrodružství bude pátrat po další slavné relikvii – záhadné Křišťálové lebce.

O dalším pokračování populární archeologické série se začalo mluvit už ve chvíli, kdy Indiana Jones zmizel spolu se svým otcem v záři zapadajícího slunce na konci Poslední křížové výpravy. Ne že by slavný trojlístek tvořený režírujícím Stevenem Spielbergem, produkujícím Georgem Lucasem a hrajícím Harrisonem Fordem neměl chuť pokračovat. Zásadní překážkou se stal scénář. Přestože se o něj pokusila řada uznávaných autorů (mezi nimi třeba i Frank Darabont a M. Night Shaymalan), úspěšný byl až David Koepp (mimo jiné má na svědomí scénář k Válce světů nebo prvnímu Spider-Manovi), jenž po mnoha úmorných pokusech stvořil dílo, které odsouhlasili všichni tři klíčoví aktéři.

Indiana Jones a království křišťálové lebky

Příběh se odehrává symbolicky přesně devatenáct let po Poslední křížové výpravě, v době rodící se Studené války. Indiana Jones je v něm profesorem archeologie na prahu penze, jenž si navzdory bouřlivé minulosti ze všeho nejvíc užívá klid a nebezpečně se začíná podobat vlastnímu otci. Staré instinkty se v něm probudí ve chvíli, kdy se objeví stopy vedoucí k legendární Křišťálové lebce a hlavně informace, že po tomto údajně mocném artefaktu prahnou sovětští agenti. Indy proto setřese únavu a vydá se na další mimořádně dobrodružnou cestu, jež ho zavede až do nitra peruánské džungle, v níž se má tahle vzácná relikvie ukrývat. Jeho úhlavním nepřítelem bude tentokrát všehoschopná ruská agentka Irina Spalko (Cate Blanchett) doprovázená armádou hrdlořezů. Ani Indy není na svou výpravu sám. Na jeho straně stojí spřízněný dobrodruh Mac (Ray Winston), který má ovšem tendenci ho každou chvíli podrazit, napomádovaný frajírek Mutt Williams (Shia LaBeouf), který si permanentně utahuje z jeho věku, a jeho první a zřejmě životní láska Marion (Karen Allen). (oficiální text distributora)


Uvidíme, jak si oba filmy povedou v kinech. Já se mrknu na oba.


autor článku OS | datum publikování 26.květen.2008 14:30 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře

#1 mr.Crow wwwdisposed.cz

Mně se v poslední době nejvíc líbil film Karamazovy ;) reaguj

datum 27.05.2008 16:59

firefox windows-xp

#2 SpeedyGT wwwwww.speedygt.ic.cz

Lovci pokladů jsou dle mne rozhodně lepší než Jones i když některé dedukce Cage nikdy nemoh vymyslet :) reaguj

datum 31.05.2008 18:31

opera windows-xp

#3 Honza wwwwww.milijesme.ic.cz

Můj tip na film :-)
www.film1.cz/index.php reaguj

datum 02.06.2008 13:11

firefox windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.