Střípky z facebooku #4 Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Střípky z facebooku #4

Záznam z mého facebooku - březen 2012 až červenec 2012. Maturita, Neckyáda, Fotografování, nějaká zajímavá youtube videa, let letadlem auta a jiné.

image of Střípky z facebooku #4

Profi fotograf na LOH2012

To, že fotograf zapomene sundat krytku, to se stává i mně. ALE to, že oficiální fotograf LOH fotí přes LCD displej a ne přes hledáček… with Fotoklub Univerzity Pardubice
[VIDEO] Olympic photographer vs. lens cap.

Filip Matějka: když ta možnost je, tak proč ne?
Olda Šálek: Protože živý náhled je u jednooké zrcadlovky pomalejší. Musí se sklopit zrcátko pro náhled, při vyfocení se musí sklopit zpátky (2× cvaknout pro fotku) a opět sklopit pro živý náhled.. Takže nejde fotit sekvenční snímání (u
reportáže přísně důležitá vlastnosti).
Navíc na přímém sluníčku horší viditelnost na displej, než v hledáčku.
A za třetí - hroší stabilita. Když držím 3KG zrcadlovku v natažených rukou bez opory = horší časy, horší stabilita, horší ostření.
A poslední důvod co mne napadá: „Nevypadá to tak profi“.
Živý náhled (třeba na výklopném displeji) bych využil u makra nebo při focení z výšky apod

Tak Temný rytíř dneska povstal v Praze. Celkově hodnotím ****, už byly i lepší díly.. A zdravím Vojtu, který byl po 8! letech v kině :D

"Jde nainstalovat Windows7 z virtuální mechaniky?" Nejde.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/c67.0.403.403/p403x403/487889_4249397471495_1243781681_n.jpg

To je už tradice, hrozná vedra vystřídala brutální průtrž mračen. Neckyáda ale provedená, konina též libová. a to jsem dneska stihl TPCA Beat fest (Hárlej), získat tričko zdarma (díky Míro), odvést Míšu se zlomeným zubem na pohotovost (zbytečně), a projet se luxusním a rychlým autem (130km/hod samozřejmě)

Fotil jsem svatbu do RAWu
16GB fotek? Mno, to mne čeká příštích pár dní dost práce… #svatba Dobrou noc všem :).

Tak mi přišla karta od Zuno. Vedle mBank a ČSOB je to další bezplatný účet co mám.
Tip na účet. Za 25Kč si založíte účet u Zuno Bank (0Kč vedení atd) a dostanete vklad 500Kč přes slevomat Já kupuji..

Slovenský kopečky: S tátou jsem vyrazil na výlet. Jelo se na Slovensko, na skok #autodoprava.

Kolín -> Kolín nad Rýnem (jednosměrná) = 3320,- CZK. To si české dráhy dělají srandu. Takže pojedu spíš autem #GamesCom. Vypadá to, že na GamesCom nepojedu, chtěl jsem.

@Vikosek: Chlapec: "Pojďme si hrát na znásilnění." Dívka: "Mně se nechce .." Chlapec: "S tím se počítá." #LOL

Jedna chudá kapela, dohromady mají pouze jednu kytaru. A to jenom protože se muzika nekupuje, ale krade…
[Video]
Další moje oblíbená písnička [Video]

To když jsem se na Kolínském letišti hrál na pilota :) - Letěl jsem bezmotorovým letadlem

Slevomat: Nabízí Amazon Kindle Touch (dříve 3990) nabízí „výhodně“ za 2890Kč. Přitom běžná cena (Alza) 2999. Sice k tomu dá kupón na knížky, ale stejně..
Kdyby napsal Kindle Touch (dříve 2999) za 2890Kč + poukaz na knížky, tak to asi nikdo nekoupí.

Neuvěřitelné, Google Street View byl i na Volárně… a musel 2× projet. Chudák paranoidní Lucka Vondráčková, té se naplnily nejhorší obavy a její barák tam je krásně nafocený..

Nahlásil jsem bezpečnostní chybu na testy.upce.cz, která umožňovala podvádět a získat tak zápočet i zkoušku. Už je opravena. #hacking

Tuto fotku jsem si nechal zarámovat 64/43cm.. A samozřejmně ho zarámoval takto.. Něco divného? Ano nebe je dole a listy nahoře.. Opravdu ho mám vzhůru nohama

Dneska bude ještě dlouhá noc… zálohování virtuálu, nová instalace novějšího debianu… a to vše jen kvůli PHP 5.3.

Max Payne 3… Zbytek až zítra,
Total Kills 1,202
Total Bullet Time 00:52:31
Total Pills Taken 163
Total Time Played 07:23:27

Dneska jsem si trochu pokecal anglicky ve vlaku.. Po nějaké době se zeptám, odkud je, on že z Germany. V hlavě si přecvaknu mód z angličtiny na němčinu a překvapím ho otázkou: „Warum du nicht sprechen Deutsch?“ No jo, 10let němčiny vs 2 roky angličtiny… a stejně neumím ani jeden pořádně..
btw, téma bylo, že v ČR je špatný signál, iPhone vs Android a na jeho iPhone jsem mu nainstaloval APP idosu, Siemens (pracuje pro siemens a já se divím že na služební cesty po ČR nedostal auto.)

Jak říkám: "Nejlepší photoshop je DELETE." Není nutné odevzdat po focení 4 tisíce fotek, stačí výběr několika desítek povedených záběrů. #Kdosenatomakoukat? #jakfotikonkurece (Líbal nám dodal fotky ze Staročeských Májů. Nepromazané, některé přepálené, další rozmazané, některé stejné vícekrát pod jiným názvem a v jiné složce. No prostě hrůza za 5000Kč. Štve mne, že nemohu fotit máje na Volárně, protože zde tancuji.) Vyfotil bych to lépe.

Probírám starý fotky z festivalů, koncertů, plesů… a koukám, že se občas na fotce objeví známá tvář, kterou jsem v době focení ještě neznal. Zajímavé sledovat ty pohledy.

Dnešní cyklovýlet: Volárna, Lhota, Němčice, Bělušice, Týnec n. Labem, |Pardubický Kraj|, Labské Chrčice, Selmice, Kladruby n. Labem (začínají bolet nohy, zadek), Kolesa, Tetov, Hlavečník (ani nevím, že něco takového existuje), |Středočeský kraj|, Krakovany, Bělušice, (Krize), Němčice, Lhota, Volárna. 45km

Proč na všech chatách, kam jezdím, není WiFi a mobilní signál jen slabé EDGE?
Ani houby nerostou takže se tu dá jen jíst, pít a koupat v bazénu ;-) Sázava s holkama.

Murphyho zákon blesků funguje. Nejlepší záblesk nastane přesně mezi 2 snímky. #nemámHo.

Tak už jsem tu placku viděl u kamaráda naživo. Přijel jsem domů a hned mi současná 24" 1920×1200 přijde malá. A plánuji též nákup tohoto Dellu :-)
Náročný vývoj. Netbeans pro psaní programů (RPC/XML client a server - 5 tabů. Windows Live Writer pro test RPC/XML. Firefox pro čtení EN manuálů 8 tabů. Totalcmd 2 taby @ Notepad++ 3 taby pro prohlížení logů. Vmware kde mi běží Debian. #PotrebujiVetsiMonitor.

Jsem zapomněl napsat, jak jsme s bráchou šikovný. Ve zkratce: tátovým náklaďákem jsem odřel naš barák a pak Michal nabořil studni. #tosestane

Právě mi volal soudní exekutor. Uff naštěstí jen shoda jmen (Oldřich Šálek ze Sokolova ročník 84 fakt nejsem)

Za dobu co jezdím, jsem natankoval cca 2700 litrů pohonných hmot. tj skoro za 90 tisíc Kč. Není to tak hrozné, vychází to „jen“ 1600Kč měsíčně. Najezdil jsem cca 45000Km.

Certifikát od české pošty… myslel jsem, že mám vyhráno, ale teď mi přišla faktura. Každý rok za obnovení certifikátu 396Kč. Použiji jej 4×. Tj, jedno nechození na úřad mne stojí 99Kč.

21.dubna Setkání fotografů v Praze super. Příště jedu určitě zase. A mám vytištěnou fotku na A3. To je formát, co dokáže ocenit mé kvality.

8.dubna Super jízda v BMW M3 2.3. Pokus o drifty. Mazec, vyměním za Fabii.

Téma maturita

Napsal jsem, co si myslím o radosti z maturity: Strhla se poměrně zajímavá diskuze.

Nechci kazit holkám (většinou to píšou na zeď holky) radost z maturity, ale maturita je dneska naprostý základ a tak nic moc neznamená :)

 • Jakub Pýcha Sice s tvým názorem souhlasím, ale i já sám jsem kdysi radost měl.

 • Nicola Boskovičová tak to nám došlo hned první den když jsme ji šli oslavit :-D ale je to fajn pocit, že jsi to taky zvládl a že máš na čem stavět jako ostatní :-)

 • Lumír Feenix Gago Maturita...:-D to je komedie:-D

 • Vít Filip já s tebou moc nesouhlasím Oldo.. maturita je velký mezník v životě.. bohužel máš ale pravdu v tom, že se dnes bere, jako samozřejmost.. přitom je to nesmysl.. vzrostly nároky na kvalifikaci, takže klesly nároky na studenty, aby těch "kvali

  fikovaných" bylo dost.. co si budeme povídat, maturitu nedostali jen ti nejlepší, jak bývalo dříve zvykem.. a tím dříve nemyslím za nás..;) je to pitomost, za chvíli bude inženýr u pásu a doktorant vedoucí haly..

 • Martin Wolker Doktorandi (ano, píšou se opravdu správně s "d") jsou v praxi nepoužitelní, když Ph.D. dostanou za 2hodiny práce týdně po 4-6ti letech flákání... S tou maturitou ale souhlasím, nemělo by platit, že jí musí dnes dostat každý... A v dnešní době je dřívější maturita je rovna dnešním bakalářským státnicím.

 • Martin Wolker A nároky škol (nejen vysokých, ale všech, napříč celým českým školstvím) klesají hlavně z důvodu financování za hlavu... Nejlepší je, že si myslí, že to nějaké zápisné/školné vyřeší... Nevyřeší, akorát se získají peníze tam, kde jinde chybí, ale kvalita výuky se nakonec o to víc zhorší, jelikož si vysoké školy ty platící studenty musí nějak udržet...

 • Vít Filip Je to tak.. Aktuálně se pouze dřou všude peníze, aby pokryly nesmyslně nevyvážený a korupcí prolezlý rozpočet státu namísto toho, aby došlo ke snižování nákladů.. Za "d" se omlouvám, nějak mi to uniklo..;) Jinak vidím, že máme na situaci stejný názor.. Snad to svědčí i o jeho objektivitě..

 • Jiří Urban Oldo, pokud bych si měl trochu rejpnout, tak bych napsal, že v tom případě ty budeš mít celej život už jen ten základ ;-) (ale vzhledem k tomu, že existuje názor, že Ph.D. dostaneš po 4 - 6 letech flákání a 2 hodinách práce týdně, tak rejpat nebudu;) 

 • Oldřich Mozek Šálek Jsou různý papíry: maturita, titul, řidičák, státnice, angličtina, adwords, Cisco, živnostenský list, výplatnice, certifikát H1, účetnictví,... Některé považuji za důležitější více, některé méně.

  via mobile ·
 • Michaela Vrbová Já jsem vysoký nechala a nelituju toho ... zatím jsem neměla nejmenší problém v tom, že vysokou nemám a u spousty lidí, co vysokou mají, tak jen nadávají, že beztak nemůžou sehnat práci, protože jim chybí praxe a vysoká je jim v podstatě na

  prd ... hlavně představa, že skončím školu třeba v 27 a teprve si budu budovat karieru (než mě někam vůbec bez praxe vezmou, než se tam zapracuji atd. tak to jsou 4 roky i víc) no a ja mi přes 30 a kde je rodina a děti? Nechci první dítě ve 40 :-( Ale třeba někdy budu litovat ... :)) Zatím to tak nemám.

 • Martin Gogo Prokeš Neměla jsi problém, protože jsi prostě sehnala práci (dneska se dá říct - měla jsi štěstí) a tu praxi sis tam udělala... Jinak bys na tom byla uplně stejně, jako kdokoliv po vejšce - bez praxe, ale navíc ještě bez titulu... A názory výše zmíněný - některý opravdu nemaj cenu komentovat a člověk se může jen smát... 

 • Sabčouš Tábí Mádlíková tak a já mám kurde radost z maturity!:D A OLDO zatíííííím ji mám úspěšně splněnou!!! Jou hou... MATURITA♥

 • Michaela Vrbová Já jsem měla praxi 2 roky v HP, to bylo taky štěsstí, že mě tam vzali a brigádničila jsem tam 2 roky (rok při vejšce a rok po vejšce), jinak by mě do práce taky tak rychle nevzali i když kdo ví, byli docela rádi za mladý lidi po škole, protože jsou prý flexibilní a rychle se učí, ale každá práce to tak asi nemá no ... vždycky si najdou nějaký důvod, proč tě nevzít :-(

 • Tonda Capousek Martin Wolker: Tak promin, ale PhD neni akademickej titul, ale vedeckej. A za flakani ho opravdu nemaji. K tomu, aby jsi vubec mohl k rigum, musis mit vedeckej idnex aspon 4 a ten nedostanes za nejake flakani ve skole. Je to tvrda prace na vyzkumu za mizerne penize... BTW nekteri, kteri jdou k rigum maji index i treb 196 :)))

 • Michaela Vrbová Já teda musím říct, že znám lidi co mají titul Ing. a díky tomu, že nemají praxi a hlavně nemohli sehnat práci, tak dělají v kanceláři administrativu za 12.000,- Ono si každý představuje, že vyleze vysokou, bude mít ten titul a všichni se z něj posadí na zadek a budou brát 40.000,- čistýho, ale tak to bohuel nefunguje i když si myslím, že někdy je to škoda, protože ti lidé studovali, aby dělali něco víc ....

 • Tonda Capousek Tak ja sam titul nemam, ale to mi nebrani delat CTO. A sou tu lidi s titulama, delajici na normalnich pozicich. Proste je to spis o tech znalostech a schopotech nez o titulech...

 • Tonda Capousek No i kdyz my bez tech titulu co sme se vykaslali n skoly a sme nekde na managerskejch a mame tyhle keci, spis chceme dokazovat tem co tituly maji ze nejsou o nic vic nez my, i kdyz to ty s titulama vubc nezajima, ale my si lecime asi nakej pocit menecenosti nebo ja nevim :)

 • Michaela Vrbová

  To máš pravdu :) Právě, že v dnešní době už ten rozdíl mezi lidma s titulem a bez titulu nevidím, protože dneska mám pocit, že vysokou školu má každý druhý a vidím, že rozdíly mezi námi nejsou ani v zaměstnání, dokonce jsou na tom někteří vysokoškoláci hůř než my ,,obyčejní´´ bez titulu. Tu potřebu dokazovat si to, že nejsme o nic míň máme asi všichni a ani se nedivím, protože znám spoustu lidí, kteří to, že studují vysokou berou jako něco extra a řeší si s tím komplexy, dokonce znám jednu slečnu, která musela studovat vysokou a maminka jí zakazovala se kamarádit s lidma, co neměli titul, tím pádem ona byla taky taková a každý, kdo neměl Ing., MUDr. nebo DiS. tak byl debil ... a to je to smutný, ale bohužel se to děje, pak jsou zase ty typy, co studují a představují si, jak vylezou s titulem, všude na ně budou čekat a budou jim nabízet statisíce a to je o to smutnější ... dneska je to o praxi, o štěstí a o známých a pak i truhláš může dělat managera :-)))

 • Tonda Capousek JJ pravda :)) Nejhorsi jsou ty co dostanou Bc. a pak to vsude pisou. Pritom Bc. se uvadet ani nema (krom zivotopisu). Treba muj svara, ten je RnDR. Ing. Mgr. Jmeno PhD. A na vizitce ma jen Jmeno a po tim napsano vedec :)) Jemu ty tytuli jsou u rite, ale je to soucasti jeho vedecke prace :) Ma to neco jako oceneni za praci kterou vykonava :)

 • Michaela Vrbová

  Vidím to stejně ... máme tady pacientku, která má titul a ještě je CSc. a jednou jí to CSc. zapomněli napsat do lékařský zprávy a vyváděla tady slušný divadlo ... znám lidi, co si přelepují zvonky, dávají si to do emailu atd. to mi příjde fakt dost jetý ... :-D Ale tak budiž jim přáno, zvyšuje jim to sebevědomý a léči komplexy, jinak fakt nevím. Ale mezi kamarády mám většinu vysokoškoláků a jsou úplně v pohodě, tituly neuvádějí, nepotřebují se s tím chlubit, naopak na vejšku nadávají kde můžou, že to byly ztracený roky a přínos zatím nikde nevidí, naopak, že ve svých 26-ti nemají ani praxi .... tak to je, každý má svoje pro a proti a nechci házet všechny do jednoho pytle, je to individuální.

 • Tonda Capousek Nejde nic jineho nez souhlasit :))

 • Michaela Vrbová Ač mi příjde, že každý druhý je na VŠ a mám 90% kamarádů vysokoškoláků, tak prý jsme na tom s VŠ titulem dost bídně a vysokou studuje jen 40% obyvatel, to mě docela překvapilo .... že v ostatních zemích je to asi 65%

 • Tonda Capousek No tak na VS se hodne lidi jde schovat pred praci. Maji radi ten studenskej zivot pnej bezarostnejch kaleb a avislosti na systemu :))


autor článku OS | datum publikování 3.srpen.2012 19:33 | osobní stránky blog |

Kometáře

#1 xxxvodnikxxx wwwwww.xxxvodnikxxx.ic.cz

Zajímavý střípky, ten fotograf je fakt dobrej :D
a ani jsem to ještě neviděl :) reaguj

datum 04.08.2012 12:06

firefox windows-7

#2 Vojtěch www

Tak Temný rytíř spíš chlastal, opravdu brutální snímek. Dalších 8 let to asi nevydržím :)) reaguj

datum 04.08.2012 16:58

firefox windows-7

#3 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »xxxvodnikxxx«: Heleme se, kdo začal blogovat :) ani nevím že máš web, sice je to doba, než se načte (ic není moc rychlej hosting), ale dobrý (palec nahoru)

reakce na »Vojtěch«: nn, to půjdeme na něco dřív :) reaguj

datum 04.08.2012 21:14

firefox windows-7

#4 Tonda www

reakce na »Vojtěch«: Tak ja sem snad slysel, ze Nolen uz batmana delat nebude. Nebo si to nakonec rozmyslel?? reaguj

datum 06.08.2012 04:48

chrome windows-7

#5 MzK wwwmozektevidi.net

Dle ČSFD ho režíroval, stejně jako temného rytíře.

Režie:
Christopher Nolan
Hudba:
Hans Zimmer
Hrají:
Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul, Ben Mendelsohn, Burn Gorman, Daniel Sunjata, Aidan Gillen, Nestor Carbonell, Brett Cullen, Reggie Lee, Chris Ellis, Juno Temple, Thomas Lennon, Rob Brown, Fredric Lehne, Will Estes, David Dayan Fisher, Brent Briscoe, John Nolan, Robert Wisdom, Ian Bohen, Uri Gavriel, Aramis Knight, Josh Stewart, William Devane, Joey King, Liam Neeson, Cillian Murphy, Tom Conti, Desmond Harrington, Tomas Arana, Jillian Armenante, Aja Evans, Wade Williams, Jake Canuso, Daniel Newman, Warren Brown, Christopher Judge, Jason Yee, Michael Papajohn, David Gyasi reaguj

datum 06.08.2012 08:08

firefox windows-7

#6 Tonda www

reakce na »MzK«: No myslel sem tim, ze dalsiho uz delat prej nebude. Tyhle tri posledni samzorejmne delal on :) reaguj

datum 13.08.2012 13:20

chrome windows-7

#7 Václav www

Zajímavý střípky z facebooku. reaguj

datum 15.08.2012 22:41

chrome windows-7

#8 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Václav«: Díky za komentář, ale nofollow odkaz ti mažu, je to očividný spam napsaný pouze kvůli zpětnému odkazu :) reaguj

datum 16.08.2012 09:40

firefox windows-7

Nové kometáře nejsou povolené.