Střípky z facebooku #3 Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Střípky z facebooku #3

Co jsem napsal na facebook od listopadu 2011 do února 2012.

image of Střípky z facebooku #3

LAN party
Pořádal jsem menší LAN párty. A až na menší technické potíže se povedla. Já, Vojta Urban, Martin Janeba na počítači, Mirek Kouba, brácha Michal, Honza Svatoš na notebooku. Co nejvíc lidí po kabelu, ostatní přes WIFI. Hrál se Warcraft 2, Call Of Duty 2, team fortress 2, Flat out 2.

Vanoce zhulený santa. V Kolíně Vánoce s Coca-colou - moc lidí, takže jsme šli raději na jídlo. Pak ještě Vánoce v Kutné Hoře. Více v albu Vánoce 2011 - Kolín, Kutná Hora, Praha.

Vanoce-Kolin-02

Makro foto pokusy Focení s reverzním objektivem. Jde nastavit pouze čas závěrky, clona i ostření je ruční. Hloubka ostrosti je brutálně malá.

Makro-foto-5

HTC Sensations - o novém telefonu jsem již psal v samostatném článku.

Díky IN kartě mám super slevu na Vodafone Tarif.
1.11. jsem žádal o změnu tarifu (75% IN karta)
5.11. změnu potvrdili
23.11. volám kde to vězí, oni žádost vidí, osobně se postará aby to bylo do týdne hotové.
8.12. Žádost nikde, o ničem neví. @Vodafone
Nabito 350 se slevou 75% na 24 mesiců. Kdo z vás to má?

Focení ohňostroje - Kolín TPCA 2011 - krásný ohňostroj.

Ohnostroj-15

Před focením se mi rozpadl stativ, takže focení bylo chatrné a navíc mi foťák krásně spadl na dlažební kostky při focení z výšky stativu. Naštěstí se nic nestalo a já tak mohl nafotit zbytek ohňostroje.

Diskuze vlak vs auto.
V současné době do školy (Univerzita Pardubice, třetí semestr) jezdím vlakem. Autem jedu do Kolína, zaparkuji u Futura a jdu na vlak. Vlakem jsem za 25 minut v Pardubicích, za 10 minut pěšky jsem u naší fakulty. Zpáteční lístek mne stojí 62Kč, ve vlaku si mohu číst z Kindle, takže čas je využitý, na rozdíl od cesty autem.

Podnikání
Počítám to dobře, že abych vůbec platil nějaké daně, musel bych mít roční příjmy přes 480.000Kč?

Vyhodili nás z Palmy..
Tak do Palmy už ne. Byli jsme vyhozený pro malou utratu. Moje 100Kč za 3 hodiny je ji málo. 7 lidí tam nechalo 569Kč. Tak přišla stará číšnice (oblečená jako dvacítka), ať dopijeme a vypadneme, že si chtějí sednout lidi co pijou. Mno, kdybych se hádal, ještě by mi v budoucnu plivla do piva, takže jsme raději šli jinam.

Kde berou lidí jistotu, že když mám zrcadlovku, umím poradit s nákupem kompaktu do pár tisíc? Nevím, nerozumím, ten trh neznám, kupuji zařízení jiné třídy. Každopádně nehleďte na počet megapixelů, jako na velikost snímače (objektivu) a šum při focení bez blesku.

Dnešní zápočtové programování na papír mi házelo syntax error.

Soutěž o nejlepší PF vyhrává Google.com.. Zní nějak takto: „Byla Vám poukázána platba.“ Adsense.

Nemám rád nespolehlivý lidí, co něco slíbí a pak na urgence nereagují. Skutek utek. Naštěstí těch lidí není hodně. A těm lidem patří i můj dík - díky nespolehlivcům vím, že je nejlepší spoléhat se sám na sebe.

Koukám na filmy v angličtině, sleduji seriály v původním dabingu, čtu anglické knížky a pročítám anglická fóra. Ale moje angličtina se nezlepšuje, nestačí jen english input, musí být i nějakou output. Takže jsem založil blog v angličitně.

Promazávám fotky
To je bordel. V jedné složce mám fotky z domova, Z Cerhenic (Petra Janů, David Rath), Kyvadlo v Krakovanech, následuje opět domov, Neckyáda v Chrčicích a Sázava fest v Kácově. Událo se v rozmezí červenec 2008.

Opět jsem neudělal zkoušku z matematiky.. Udělal ji jeden ze 75. Gratulace Martinu Navrátilovi, co má známku 2,5, ostatní 4. Ale zase tak špatně na tom nejsem. Více nebo stejně bodů jako jak já má pouze 6 lidí.

V kufru auta jsem našel letní pivo. Protože je mráz, flaška se robila a je po pivu.

2. února. Vyhrál jsem aukci. Juchů. 18-70 objektiv za dobrou cenu. Ale byl jsem jediný přihazující, tak si říkám, jestli je to dobrý kup. Cena 3000Kč, nový by stál (když se ještě prodával) 6000Kč.

Původní setový objektiv 18-55 VR jsem prodal přes inzerát.. Na inzerát se mi ozval jakýsi Hoàng. Bezproblémové jednání, česky uměl, přijel autem na Volárnu, objektiv ani nezkoušel, dal peníze a odjel.

3. února fotím Gympl Kolín 4B4. Nafoceno přes 600 fotek. Měli hezký maturitní ples a hezké (nejen exotické) krásky maturantky.

maturitni-ples-gympl-kolin-30

4. února fotím maturitní ples Spoje Kolín 4T. Měli to ve Starých Lázních v Kolíně. Na můj vkus bylo málo maturantek a hodně maturantů - pouze 2 princezny, za to překrásné. Malý počet maturantek svěle vyřešili kočkami.

maturitak-spoje-kolin-24

Pozdrav ze záhrobí? Přišel mi email od Oskar.cz (nikoliv Vodafone). Nabízí mi Samsung C100 a oskarův koš… oskarova_posta@seznam.cz

Mám 9 kravat. Výběr dobrý, ale vhodných košil je málo.

16.února jsem nafotil maturitní ples Maturitní ples 4.A a 4.B SOŠ Český Brod Liblice. Focení bylo dobrý, až na „konkurenci“ (Vidrna Kolín), který prostě zabíral moc a moc místa. Až moc se choval jako konkurent a ne jako kolega co fotí stejný maturitní ples pro stejného platícího zákazníka.
Jsem rád, že mi maturanti potvrdili, že jako fotograf jsem se líp choval a i fotky byly lepší ode mne, než od Vidrny. Nafotil jsem 9GB fotek. Tj asi 1200 Fotografií. Po vybrání lepších a promazání to dělá asi 700 fotek k odevzdání.

18. února: Fotím na sportovním plese v Jestřabí Lhotě.

Co facebook schvátí, už nikdy nenavrátí. Jednou vložené fotky nejdou smazat (při smazání se foto pouze odstraní z alba, ale pokud znáte jejich URL adresu, tak na HDD serveru jsou stále fbcdn-sphotos-a.akamaihd net/hphotos-ak-ash4/420886_…

20. února: první zkušenosti s produktovou fotografií. Pro známého fotím průhledné plastové obaly ve fotostanu. Amatérsky jsem si zkoušel různá nasvícení a výkon blesku, než byly fotky dobré. Velmi náročné focení - digitální zrcadlovky mají malou hloubku ostrosti (kompakt je lepší), navíc průhledné obaly a sklo se špatně fotí. Živit bych se tím nechtěl, já raději reportáž, street a focení akcí.

24. února fotím Maturitní ples Gymnázium Mozartova Pardubice. První plesová zábava, kde jsem vůbec nikoho neznal (ani z maturantů, učitelů, návštěvníků ani barmanek). Nezvyklý pocit. Ovšem jen na začátku, brzy jsme se seznámili a já za chvilku byl nejznámější fotograf v Ideonu, na kterého maturanti volali jeho jménem - „Oldo, pojď nám udělat fotku!“ Ideon je hezké prostředí a byla tu super atmosféra, jen ty fronty na pití mohly být kratší.

Rozlišení fotek 4928×3264 při 300dpi stačí pro tisk 41×27cm. 1GB je moc, takže zmenším rozlišení na 2464px

Výhoda zboží objednaného z HG je, že přijde za dlouho. Většinou za několik týdnů. Mezím snadno zapomenu co jsem si objednal a jsem pak příjemně překvapený jako o Vánocích.. Zrovna teď mi přišel 1:1 Nikkor Lens 24-70mm f/2.8G ED cup

Již nějakou dobu několik měsíců (od WebExpo 2011) sedím na Hacker židli od Spinalis. Židle dělá čest svému jménu. Posezení je to velmi neobvyklé, hodnotím ji na 80%. Na filmy se koukat nedá, to by chtělo pohodlnější křeslo. Na práci je výborná. BTW, sedět na ni jen za střízliva. Židle stála v akci 16 tisíc, teď stojí 18 tisíc. Kdo z Vás dá 18 tisíc za levně vypadající zdravotní židli na péru?

28. únor: Zapomněl jsem si telefon doma. Zjistil jsem to hned v Kolíně, při čekání vlak. Nevím rozvrh, nevím facebook, nevím twitter, jizdní řády, emaily, sms, volání, RSS. Je to špatné, ale den offline jsem přežil. Rozvrh hodin a učebny jsem si zjistil od kamaráda a napsal tužkou na papír. SMS jsem poslal z internetu: „Nemám telefon, nevolej nepiš.“

Asi bych měl být tvrdší zaměstnavatel tj, neplatit za práci před dokončením a neposílat žádné zálohy.. Nevyplácí se to. (copywriter chtěl poslat peníze před dokončením práce. Protože to byl známý, poslal jsem je a pak jsem na dokončení čekal asi 3 měsíce) (Souvisí s textem „Nemám rád nespolehlivý lidí“)

Budu kupovat Cokin Holder: Velká Británie - za 326Kč, poštovné 0Kč.
Čína: 128Kč, poštovné 0Kč.
Hong Kong: 78Kč, poštovné 0Kč.
Česká republika Megpaixel.cz 590Kč + poštovné 149Kč. Kde ho asi koupím?


autor článku OS | datum publikování 5.březen.2012 18:56 | osobní stránky blog |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.