Státní maturity stejně jednou přijdou Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Státní maturity stejně jednou přijdou

Státní maturity jsou opět odložené. Přijdou vůbec někdy? Teď nevím kdo nebo co je nepřipravené? Studenti nebo státní maturita? A neustálé odkládání jenom svědčí o absolutní neschopnosti.

Nepřipravená státní maturita nebo studenti?

Státní maturity se připravují už dlouhou dobu. Podle mého se už jenom vylaďuji více či méně podstatné detaily. A studenti? Takový běžný student chce papír na hlavu. Je mu jedno, jestli ho získá na státní nebo soukromé škole, na gymplu, průmyslovce, stavebce nebo učňáku s nástavbou. Pro něj je důležité, že ten papír má. Když jsem poprvé psal o státních maturitách, byly silně nepřipravené. Ale i studenti byly nepřipravení, protože o tom, že budou státní maturity se dozvídáme někdy v třeťáku. Fofrem se mění rozvrh a najednou mám o 2 hodiny týdně více němčiny. Ale nešlo mi do hlavy, jak můžou sjednotit gympl a průmyslovku s nástavbou

A nechápalo to mnoho dalších. Udělal se protest. Super, státní maturita se odkládá.

Maturita

O rok později tu máme podobnou situaci - opět protest, státní maturita se odkládá. Ale je tu podstatný rozdíl. Když měly být státní maturity poprvé, dozvídáme se to "až" ve třetím ročníku.. Na přípravu na "lehce" odlišnou maturitní zkoušku máme jen 2 roky. Ale teď studenti vědí o státní maturitě včas a mají dost času se na ní připravit. Ovšem to by nesmělo být jednodušší protestovat proti státním maturitám.

Státní maturity nejdou donekonečna odkládat. To Ať se zruší rovnou.


autor článku OS | datum publikování 10.září.2009 08:59 | Škola, studium a vše okolo Studium |

Kometáře

#1 vojta www

Zrušit státní maturity nemohou, protože by museli vracet dotace z EU, které už samozřejmě utratili a jiní peníze nejsou. Příští rok ale maturita bude (musí být), aspoň na oko a patrně bude i poslední.

Jinak je poměrně zajímavé sledovat, jak musely školy připravovat ŠVP (školní vzdělávací plány), kdy si každá škola jede defacto na svou a nad tím je zastřešení v podobě státních maturit, kdy zase studentu musí ovládat státem předepsanou látku.

Navíc v propozicích státních maturit se uvádí, že v prvním kole maturit může zkoušku udělat cca 40% studentů. Opravdu tedy nevím jak by to reálně probíhalo, protože státní složku, která stojí nejvíce peněz, tvoří pouze zašktávací test, zbytek zkoušky je klasická esej a ústní část, kterou opravuje a hodnotí škola => zde je zase to "špatné" srovnání, protože studenti z učňáku mají těžko znalosti jako studenti z gymnázií. reaguj

datum 10.09.2009 09:57

firefox linux-ubuntu

#2 TondaD wwwblog.antonindanek.cz/

Pravda, už se to táhne nechutně dlouho. Ono se totiž o jejím zavedení mluvilo ještě před tím, než jsi maturoval ty nebo já. :o)

A nevim, jak to nakonec je, protože mě to už přestalo zajímat. Ale nemělo to být tak, že by byla školní maturita + státní? S tím, že ta lokální by taky měla svojí (na některých školách menší) váhu, ale pokud by člověk chtěl jít např. na VŠ, musel by mít státní.

Mně se hlavně nelíbí, že se úroveň vzdělání posouvá. Tzn. to co dřív znamenala maturita dneska znamená alespoň Bc. titul. Státní maturity by to mohli alespoň částečně zvrátit. reaguj

datum 10.09.2009 12:47

opera windows-vista

#3 Anonymous_ wwwipa.smajl.eu

Pockej.. To nemyslis vazne - jak: "Ted to studenti vedeli vcas"? Jeste pred par dnema nikdo nevedel, zda budou statni nebo ne, takze jsme (zaci i ucitele) nevedeli, na co se pripravovat a co cekat! Takze jsme se ucili trochu na to a trochu na to.. Takze dohromady kulovy a k nicemu!

Takze vy jste to uz vedeli ve tretaku a my se dozvidame az v prubehu ctvrtaku, z ceho vlastne budeme maturovat.. Dokud nebylo rozhodnuto, nevedel jsem ani z jakych predmetu (u statni jsou povinne jine, nez u skolni).

Tak radeji neurazej studenty.. Ono se jednoduse rika: Kdyz jsem studoval ja, bylo to tezke.. Ale kdyz ted studuji oni, maji to lehci - opak je pravdou. Uz jsem zacal cist povinnou cetbu pro statni a ted se dozvidam, ze je skolni, uz jsem pocital s tim, ze fyzika bude volitelna a ted se dozvidam, ze ji mam zase povinnou.. atd atd.

A jeste neco - videl jsem hodne navrhu a testu te statni, je MNOHEM lehci, nez skolni. Pripravne testy na ajinu jsem dokonce uz ted dal na nejakych 98%. Takze je blbost tvrdit, ze zaci jsou nepripraveni.. Naopak, statni je lehci... (celkove lehci, mene predmetu povinne, moznost volby obtiznosti atd.)

Jak uz jsem psal vyse - tak, jak jsou "pripravene" statni maturity nyni, by uroven naopak klesla.

Lidi, piste alespon o tom, o cem neco vite.. Mne se ted maturita tyka, takze mne dostava, kdyz tu ctu takove hovadiny, jako jsem kritizoval vyse. reaguj

datum 14.09.2009 17:54

opera windows-xp

#4 lo3k wwwwww.realblog.cz

Já proti státní maturitě nic nemám. Maturita jako maturita (vždy se člověk musí učit a musí znát). reaguj

datum 17.09.2009 15:24

opera windows-vista

Nové kometáře nejsou povolené.