Staročeské máje 2008 – hodnocení Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Staročeské máje 2008 – hodnocení

Staročeské máje na Volárně, v Jestřabí Lhotě, v Sánech (i moravský) a nakonec i v Ovčárech. Přehled a hodnocení s mojim komentářem. Pohled aktivního májovníka i pasivního diváka.

image of Staročeské máje 2008 – hodnocení

Staročeské máje – Jestřabí Lhota

Zaručená kvalita. Počasí sice letos nevyšlo, ale zábava v hospodě ano. Jsou to první máje, kde jsem letos tancoval. Neměl jsem moc času se naučit celou besedu, na nácviku jsem byl asi jen dvakrát, tj. dvakrát jsem to zkusil. S jednodenním předstihem jsem zjistil, že vedu kolo. Ach, ta zodpovědnost. Přestože jsem to při náciku pokaždé „trochu“ pokazil, večer jsem nezklamal a lehce nacičenou besedu „odšlapu“ bez chyby.

Máje ve Lhotě se letos povedly.

Staročeské máje – Volárna

Ani máje u nás na Volárně jsem příliž netrénoval a spoléhal na svůj um a taky na to, že to jakž takž umím z minula. Problém ale je, že na Volárně se tančí beseda úplně jinak. Skoro bych řekl, že úplně obrázeně, než ve Lhotě. Jestliže jedni tancují „Za pánem, za dámou“ druhá skupito to má obrázeně („Za dámou, za pánem“). Když jedni vykračují levou nohou, sousední vesnice prostě vykračuje pravou. Na stejnou muziku se tančí jiné kroky. Člověku se to pak trochu plete a když se přidá celkem dost alkoholu v krvi, vzniká nám překrásný zmatek.

Počasí nám na rozdíl od Jestřabí Lhoty vyšlo dokonale, tancovalo se asi 3x více, než ve Lhotě (dle počtu májek u baráků), alkoholu bylo ovšem nastejnou. Kde jedna vesnice vítězí kvantitou, druhá pořáží první osadu kvalitou :)

Je výhoda tancovat u obou táborů 8–)

Máje na Volárně se noblesně povedly.

Staročeské a moravské máje – Sány

Jedním slovem katastrofa. Muzikanti se více než je zdrávo opili a tak nemohli podat plný výkon. Navíc jim hrála jiná (horší) kapela, než u předchozí Volárně a Lhotě.

Po odtančení staročeských májů (velmi podprůměrné) muzikanti odložili své nástroje a začala hrát muzika z repro. WTF OMG? Velmi ubohé, ale tak dejme jim šanci. Staromoravské máje jsou úplně něco jiného než staročeské. Jiné kroky, jiná muzika a holka tam lítají vzduchem, což se mi líbilo do té doby, než jich pár popadalo na zem. Sranda :)

Na zábavě jsem nebyl. Máje v Sánech se nepovedli, ale na obhajobu Sán musím napsat, že jsou to první máje v Sánech po x letech.

Staročeské máje – Ovčáry

Chudinky, měly opravdu to největší vedro jaké může člověk pod vlivem alkoholu ještě snášet. Ke konci měly holky už červené obličeje od sluníčka a celé máje rozhodně nejsou procházka růžovým sadem. Beseda hezká, počasí bez deště, máje se povedly.

Zábava taky dobrá celkem šla, protože nebyla v hospodě, ale hezky venku na hřišti. Takže žádný zakouřený prostory, to mám rád. Dobře jsem si tu pokecal s holkama, jež jsem už téměř rok neviděl. Pivo teplé a hnusné, tak jsem si dal jen jedno, vypil půlku a zbytek vylil, fakt se nedalo.


autor článku OS | datum publikování 1.červen.2008 14:11 | fotky a fotečky fotoakce |

Kometáře

#1 stegy wwwwww.stegy.net

Dúfam že neaké tie fotky doneseš aspoň niekto ťa fotil ako si tancoval ? :-D reaguj

datum 01.06.2008 20:00

konqueror linux-kubuntu

#2 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »stegy«: Tak fotky snad nějaké budou, (dokonce už jsou) ale já nemám čas si pro ně dojít :) reaguj

datum 01.06.2008 20:01

opera gnu-linux

#3 stegy wwwwww.stegy.net

reakce na »MzK«: Tak to som zvedavý jak vyzeráš v kroji ak si bol oblečnený v kroji. :-D reaguj

datum 02.06.2008 20:39

firefox gnu-linux

#4 lo3k wwwwww.pisem.cz

reakce na »MzK«: přesně.... není čas strácet čas :) reaguj

datum 03.06.2008 15:04

opera gnu-linux

#5 je.ju www

Tak takovýhle lidi miluju!!!! Co si lechtaj ego tím, že kritizují druhý. Ale když to někomu dělá dobře, tak proč ne. Ještě, že existují dokonalí lidé. Co bysme si jinak bez nich počali. Ubohost a ještě větší se tak trapně vychvalovat!!!!!!!!!! Myslím, že ten článek vypověděl o tvé inteligenci až moc :-D reaguj

datum 30.06.2008 23:33

firefox windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.