Špatný a dobrý filmy co jsem viděl naposled Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Špatný a dobrý filmy co jsem viděl naposled

Odstřelovač (shooter), zastav a nepřeziješ (crank), next a kravina transformers. Názor na filmy a doporučené filmy

Odstřelovač Shooter

Akční Thriller Drama film. Co nám řekne oficiální text?

Režisér syrového akčního dramatu Training Day Antoine Fuqua natočil další film z žánrové kategorie, v níž se cítí nejlépe. Hrdinou Odstřelovače je elitní snajpr, který se ocitne v nezáviděníhodné situaci, když je obviněn z pokusu o atentát na amerického prezidenta. V nerovném souboji jedince proti systému se Mark Wahlberg vydává ve stopách osamělých bojovníků, kteří museli zužitkovat všechny své schopnosti k tomu, aby v téhle předem prohrané hře přežili a zvítězili.

Bývalý špičkový armádní průzkumník a odstřelovač Bob Lee Swagger pověsil kariéru na hřebík poté, co se stal obětí jednoho obzvlášť nepěkného podrazu organizovaného vyššími místy. Přesto ho na jeho samotě vysoko v horách překvapí penziónovaný plukovník Johnson (Danny Glover), který ho požádá o pomoc. Ve hře je život amerického prezidenta a údajně jen Bobovy mimořádné schopnosti a jeho přesná muška mohou tuto hrozbu eliminovat.
S velkou nechutí se do akce zapojí a příliš pozdě zjistí, že se stal obětí podrazu číslo dvě.
Z hrdiny, na němž závisel osud celého národa, se tak rázem stává "hlavní postava" novinových titulků, v nichž je označován za osamělého zabijáka, který se pokusil zastřelit hlavu státu. V zoufalém závodu s časem má Bob jedinou naději - zjistit, kdo a proč ho do tohoto komplotu zatáhl. Moc šancí nemá, protože proti němu stojí celá země a na své straně má jen nezkušeného agenta FBI (Michael Pena) a dívku svého zabitého parťáka (Kate Mara).
Čím déle Bob uniká z perfektně připravené pasti, tím je mu jasnější, že v ohrožení není jen jeho život, ale také osud celé Ameriky.
"Bob Lee Swagger je postava, která do kin vrací hrdinu formátu Johna Waynea a dalších legendárních westernových klaďasů. Jeho smysl pro spravedlnost dodává tomuto vzrušujícímu konspiračnímu thrilleru lidský rozměr," říká producent filmu Lorenzo di Bonaventura. Hrdinu bestsellerů držitele Pulitzerovy ceny Stephana Huntera označují knižní kritici za "Ramba s mozkem".
Mark Wahlberg musel navíc před začátkem natáčení absolvovat intenzivní odstřelovačský trénink a jeho postava je prý díky tomu nejvěrohodnějším představitelem této profese, jaký se kdy objevil na filmovém plátně. (oficiální text distributora)

Nalákal vás text? Odstřelovač je jen další akční film v pořadí a může se směle zařadit k filmům jako XxX, Crank a další filmy s oneman show

Zastav a nepřežiješ (crank) - akčnější film jsem neviděl

Existuje tisíc způsobů, jak si zvednout adrenalin v krvi. Chev Chelios ho dnes bude potřebovat hodně. Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život... Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť... Musí zachránit Eve a najít protilátky!

Jednoduchá zápletka. Chev má poslední hodinu života a chce zabít svého "vraha". Hodina se s přívalem adrenalinu pěkně prodlužuje. Jedna akční scéna navazuje na druhou, sem tam nějaké kouření od přítelkyně za divoké honičky (adrenalin a šílenství je potřeba k přežití), sex přímo na tržnici a mnohé další. Akčnější film jsem neviděl. Hlavní hrdina nakonec po zlikvidování svého vraha umírá také..

Sci-Fi Next s Nicolas Cage

Dost už bylo akčních filmů. Nicolas Cage ve Sci-fi filmu Next předvídá budoucnost. O této schopnosti nemluví, nechce se stát pokusným králíkem. Přesto v casinu riskuje prozrazení svých schopností, když vyhrává (přivydělává si).

NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Této jeho schopnosti se rozhovne využít vláda pro odvrácení teroristického útoku..

Špatný film Transformers

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film?
Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta.

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace…
Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (oficiální text distributora)

Film Transformers je odpad. Jak se můžou roboti z marsu měnit na auta a další stroje? Proč zachraňují lidi? Jak umí anglicky a další nesmysly. FUJ. Nechápu, jak může tento film dostat 84% hodnocení? Prostě kravina na entou :-)


autor článku OS | datum publikování 8.září.2007 16:12 | recenze filmů filmy |

Kometáře

#1 DarkCraft wwwdarkcraft.org

Next je taky velice dobre udelany film, urcite se na to podivej reaguj

datum 08.09.2007 19:23

opera gnu-linux

#2 O'Neill wwwe-oneill.ic.cz

Tak všechny tyto filmy jsem taky viděl a mě osobně se nejvíc líbil právě Transformers. Ať už šlo o děj nebo o délku filmu. A je to přece sci-fi tak proč by nemohli umět mluvit transformovat se atd ;-) Když jsi viděl Next tak bych ti ještě doporučil film Deja-Vu - sci-fi ve kterém se zase dívají do minulosti a řeší jednu vraždu. Shooter taková akční klasika, víc se mi líbil Crank. reaguj

datum 08.09.2007 22:55

opera windows-xp

#3 -petr- wwwtapetky.hostuju.cz

Bohužel jsem zatím nevyděl žadnej z tehlech tytulů ale až bude čas tak se podívám na Zastav a nepřežiješ už ho totiž mam doma... reaguj

datum 09.09.2007 15:05

opera windows-xp

#4 mr.Crow wwwdisposed.xf.cz

reakce na »O'Neill«: De-javu se mi líbilo, sice mi došlo, že je to celkem kravina, nebylo to tam náhodou tak, že před tím, než se vrátili do minulosti už byla minulost změněna (nějakej ten nápis z písmenek a tak...), ale například ta ženská zachráněná nebyla. To bylo jakoby až potom, co se do minulosti vrátil. Teda možná plácám blbosti, možná to bylo jinak, viděl jsem to dávno a už si to moc nepamatuju :-) reaguj

datum 09.09.2007 19:47

firefox windows-xp

#5 Tomáš wwwpelmel.info

Dobré filmy, co jsem poslední dobou viděl: Shooter, Next, Bourneovo ultimátum, Fracture (Okamžik zlomu), hovadinou léta je Hot Fuzz (Jednotka příliš rychlého nasazení)

PS pro Petra: Až bude čas, zopákni si základku. reaguj

datum 09.09.2007 19:48

firefox windows-xp

#6 [zener] www

Hele, v Cranku - pokud se nemylim - neumre, ne? Dyt on jak spadne a "zabije se", otevre pak oci :D reaguj

datum 09.09.2007 21:29

firefox windows-xp

#7 Tonda wwwblog.antonindanek.cz/

reakce na »O'Neill«: Děj v Transformers ? Proboha jakej ? :D reaguj

datum 09.09.2007 21:47

opera windows-vista

#8 SpeedyGT wwwwww.speedygt.ic.cz

reakce na »[zener]«: Přesně tak, asi měl toho adrenalinu tolik, že přežil pád z vrtulníku :)
Crank je nejlepší, ale chce to anlickou verzi... část s "check, copy" je bezva... :D reaguj

datum 09.09.2007 22:27

opera windows-xp

#9 !logged www

Sorry za OT skusam aka ikonka sa zobrazi pri safari :P reaguj

datum 09.09.2007 22:31

safari windows-xp

#10 [zener] www

reakce na »!logged«: jojo, ukaze se chybne. Taky jsem to zkousel :) reaguj

datum 10.09.2007 01:52

firefox windows-xp

#11 Nobelicek wwwmozekhovnovidi.net

Zastav a nepřežiješ (crank) - Tenhle; film sem videl. Cos e tyce hereckeho vykonu Jason Stathama, byl horsi snad uz jen v kuryrovi 2. Co se tice deje je to hovadina na entou. Nejvic me dostala zaverecna scena kdy letivzduchem a telefonuje sve pritelkyni nebo co to bylo. Apsolutne nerealisticke scny, fyzikalni zakony jdou uplne mimo. Prehrava tam obcas snad vic jak N.Cage v mandoline kapitana coreliho :D Uz mu chybi jen hejbat obocim. Staham by mel zustat u roli bohatych intelektualu a vychytralich podvodnicku jako napriklad ve filmu podfuck. Ale nemyslim si ze je to chyba stahama ze tam vypadal jak james bond pred penzi. Ale je to chyba rezie :) Proc byl napriklad staham ve filmech Podfuck, Sbal prachy a vypadni nebo Collateral vynikajici. Protoze ho vedl vynikajici reziser. Tot vse co sem k tomuhle braku chtel napsat. reaguj

datum 10.09.2007 09:44

mozilla linux-debian

#12 lo3k wwwwww.freeblog.ic.cz

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /mnt/data/accounts/m/mozektevidi/data/www/funkce.php on line 597 ..... aj se mi nějak pošoupla grafika (odkazy na web) reaguj

datum 10.09.2007 16:52

opera gnu-linux

#13 .anonym www

reakce na »!logged«: a jaká se zobrazí pod "Lynxem"? :-) reaguj

datum 10.09.2007 16:59

lynx unknown

#14 Bright www

reakce na ».anonym«: Žádná se nezobrazí. Lynx, links ani links2 neumí javaskript. reaguj

datum 11.09.2007 15:52

opera gnu-linux

#15 longin www

nic komentovat nechci, jen tu chci mit taky ikonku s Ockem a tucnakem ... reaguj

datum 16.09.2007 00:03

opera gnu-linux

#16 Petr wwwwww.kfilmy.cz

Odstřelovač - ten film se mi líbil. Dobrý děj a dobrá myšlenka reaguj

datum 20.09.2007 12:51

firefox windows-xp

#17 Sitom www

Transformers--
Asi ten tvůj mozek (viz tvá stránka) neodpovídá tomu co o něm tvrdíš... Nebo si docista nepochopil o co v transformes šlo ×D

V tom filmu jsou jasné zodpovězeny všechny ty tvé výčitky

jako že:
--Proč se mění v auta?:(protože v tom filmu nekopirujou A-boti nás ...ale lidé skrze Megatrona objevili vše.. MObil Auto ... prostě vše)

--Proč zachraňují lidi?: protože jsou přece dobří a navíc nechtějí aby naše rasa zaplatila za jejich hloupou chybu (a Proč zachraňuje Spiderman Superman lidi ×D ... vždyť mu neznámí lidé mohou byt taky fuk)

--Jakto ze umí anglicky: protože my máme (ve filmu) počítače od nich ... takže i internet ... a padla tam věta „Učíme se z vašeho internetu“

LIDI nemyslete si ze sem do toho nějaký fanatik ze to žeru ..já jsem na to včera zasel s přítelkyni..a líbilo se mi to .... (možná proto ze jsem narodil od majitele něco pochopil *lol* )

BTW: Proste se ujisti ze to fakt chápeš než tu napises ty tvé chytré kecy které máji hlavu ale chybí jim pata

BtW2: Jsi objevil blog nebo co ? .. ty tvé stránky taky stoji za (budeme slušní)…a ten obsah ×D
Byt tebou na tom zapracuju reaguj

datum 18.11.2007 08:27

opera windows-xp

#18 RJack www

Myslim, že transformers jsou dobře uělanej film, kterej si nezaslouží takovou kritiku, jakou si tu napsal... Samozřejmě, že je to nereálné ale co ty víš, třeba sou někde ve vesmíru nějaký roboti, který si můžou naskenovat auto, a pak se v něj proměnit. Každopádně na tomhle filmy nemůžeš hodnotit, jestlije to reálný, nebo kravina... (myslim že na teletubies co se týče blbosti to nemá...) reaguj

datum 06.12.2007 18:33

firefox windows-xp

#19 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »RJack«: Transformers je scifi. Já se na scifi klidně kouknu, ale na klasické scifi (ufo, vetřelci, budoucnout, cestování v čase, vesmír nebo evoluce).
Ale aby se roboti měnili v auta, to mě nějak nebralo. Chápu, že někomu se to může líbit, mě ovšem ne. reaguj

datum 06.12.2007 18:46

opera gnu-linux

#20 NOMAD www

reakce na »Sitom«: No musim plně souhlasit.Ten film je dost dobrej.Dlouho jsem se na něj těšil.Člověk hledá radu na další dobrá filmy a na co narazí?Na kritiku dobrého filmu.Tak od tebe si poradit nenechám.Spánem bohem. reaguj

datum 03.01.2008 12:19

internet-explorer-7 windows-xp

#21 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na ».anonym«: Upravil jsem ikonky, přidal jsem i Lynx.. reaguj

datum 08.01.2008 22:11

opera gnu-linux

#22 sdcsfver www

No ohledně toho transformers víš ůplnou píču ... a jestli si to viděla tak seš postiženec hele ... Pust' si to jednou a pořádně to poslouchej pak zjistíš proč umí anglicky proč se mění v auta proč zahranujou lidi ... reaguj

datum 25.04.2008 17:29

internet-explorer-6 windows-xp

#23 ra www

K transformers: Nebyli z marsu a ano, uznavam, meli hodne nedoresenych veci (jako v vetsine filmu) ale prece jen je to film delany na zaklade comixu a navic, o ty malickosti vubec neslo. Perfektni hudba, ma to spad, neni to prilis akcni, neni to nudne, neni to jednotvarne, skvela rezie.. a pribeh taky neni spaptny pokud odhlednes od technickych nerealnosti :) skvely film pokud se na neho divas stejne jak ctes treba komix, a k nicemu jinemu ani natocen nebyl:) reaguj

datum 07.06.2008 23:16

firefox windows-xp

#24 ra www

reakce na »MzK«: Jo jeste k tomu klasickymu scifi, nechcu se te nijak dotknout, ale casto tam, obvzlast jak to je neco s casem a cestovanim mezi planetami (heh, klasika, prileti na jinou planetu a ouvej, nauci se cizi jazyk za dva tydny, pokud ho neumi hned ;) ), jsou vetsi nesmysly nez anglictina a auta, navic mam pocit ze ty auta a tak v tom filmu vysvetleny byly, jak uz tady nekdo predemnou psal.. reaguj

datum 07.06.2008 23:21

firefox windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.