Skype se moc nechytá Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Skype se moc nechytá

Skype registraci mám asi 2 roky, ale nepoužívám téměř vůbec. Na rozdíl od emailů a ICQ. Kde je chyba? Telefonování a video přes Skype mi přijde lepší než pouhé textování přes ICQ.

image of Skype se moc nechytá

ICQ nebo Skype?

Skype a ICQ má dost společných věcí. Například uzavřený protokol, což ale běžné uživatele moc netrápí. Jak ICQ tak i Skype podporujou textovou komunikaci, hlasové zprávy i videohovory. Drobný rozdíl je, že ICQ je určené primárně pro textovou komunikaci a video je tak trochu bonus, u Skype je tomu naopak. Tak proč je ICQ používanější. Přestože ICQ nijak aktivě nepoužívám, v kontakt listu mám 70 lidí, z toho aktivních 10.

U Skype mám 20 kontaktů, 18 je jich věčně offline, jednoho neznám a jeden se jmenuji ECHO.

 skype logo 

Což trošku zamrzí, člověk si chce zadarmo video pokecat a nemůže, protže Skype nikdo z mého okolí nepoužívá. Navíc jsem ve skype nenašel volbu Skype-me, která umožňovala vyhledat lidi, kteří si přejí kontakt. Dříve jsem takto vyhledával lidi v Německu a já se tak zdokonaloval v němčině :).

Osobně raději mluvím, než textuji.

A jak jste na tom vy se Skype? Máte raději textovou komunikaci nebo hlasovou, případně video komunikaci. Moje Skype přezdívka je Mozekk750.


autor článku OS | datum publikování 5.květen.2009 15:04 | krátké zprávičky krátce |

Kometáře

#1 Shabbi. wwwshabbi.cz

Nojo ... Skype mi vždycky připadal jako tak nějak zatuchlý SW. Využil jsem jej asi 4x a kontakty bych spočítal na jedné ruce :)

V tomhle případě jim telefonování přes internet moc nevyšlo :) Já víc oceňuju icq, kde můžu reagovat až se mi bude chtít a nemusíme při tom na sebe zírat :)) K telefonování je přece telefon, stejně máme všichni volných minut, že nevíme co s nima :D

A ještě k tomu počtu kontaktů - v tomhle je u mě Skype stejně marné jako Jabber, který mám založený a kde mám tři kontakty. Většina mého okolí ale ani netuší co to ten "džebr" vlastně je ... nějaká nadávka, ne? :)
Jasně, je fajn jak je to otevřená síť s hromadou vychytávek, ale marketing tady zřejmě nikomu nic neříká :) reaguj

datum 05.05.2009 16:35

firefox windows-vista

#2 Martin Mach wwwmachy.php5.cz

Osobně používám nejvíce ICQ - i když, radši bych migroval na MSN (WLM), nebo výše zmíněný Jabber. Důvod? 99% lidí z mého okolí vlastně ani neví, že něco jiného, než ICQ existuje! Jen tak na okraj - pokroky zaznamenávám, jednu slečnu jsem přesvědčil k vyzkoušení WLM, ale při slovech "To je kravina... Když tam hodim něčí ICQ, tak ho to vůbec nenajde..." jsem to vzdal :). Ale zpátky ke Skypu - prakticky jej nepoužívám, a to kvůli tomu, že si nemám s nikým co říct. Na IM, když mě zrovna nic nenapadá, jednoduše nic nenapíšu. Na Skypu je to jiné - nastane ta trapná chvíle ticha... Už končím, začínám se v tom motat :) reaguj

datum 05.05.2009 19:29

opera windows-xp

#3 Jech wwwpribehy.bloguje.cz

Já jsem přesně ten případ, co Skype má a nepoužívá. Osobně mě povídání po netu moc nebere, radši mám textovou komunikaci ... tolik neotravuje.
Ale hlavně co se skype týká, tak to je velice chytře navrženo tak, že využívá konektivity svých uživatelů ke komunikaci svých uživatelů ... takže přes vás jde komunikace jiných uživatelů.
Je to taková chytrá P2P síť ... která na druhou stranu dokáže sežrat pěkný kus konektivity :-). Proto ... ruce pryč ;) reaguj

datum 06.05.2009 15:25

opera windows-vista

#4 Jumboom www

reakce na »Martin Mach«: S tou trapnou chvílí ticha naprosto souhlasim. V tomhle textová komunikace nenahraditelná. Ale pokud potřebuju něco řešit, tak občas sáhnu i po Skypu, hlavně při obsáhlejší diskuzi, kde bych se jinak upsal. Poslední dobou mi ikonka Skypu funguje spíš jako kontrola internetovýho připojení =D

BTW, Mozku kolik lidí si tě přidalo za tu dobu co si napsal tenhle článek? =D reaguj

datum 07.05.2009 13:56

opera windows-xp

#5 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Jumboom«: Pokud počítám i holky z USA, kterým nefunguje skype ale můžu je vidět i na www.pornosajta tečka com tak 2 kontakty. Jinak nikdo, i když jsem pořád online. reaguj

datum 07.05.2009 15:32

opera windows-vista

Nové kometáře nejsou povolené.