Ruším linkuj.cz, protože Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Ruším linkuj.cz, protože

Přestal jsem využívat (zneužívat) služeb linkuj.cz. Proč? Proto

image of Ruším linkuj.cz, protože

Proč? Proto!

První věcí, co jsem udělal, bylo zrušení možnosti linkovat moje články odkazem na linkuj.cz. Přestože možnosti linkovat moje články využilo mnoho lidí a přestože mi linkuj.cz zvyšoval návštěvnost.
Linkuj.cz má relativně malou komunitu. Ano, je to tak. Pokud je nejlepší článek týdne linkován pouze devíti uživateli, něco to ukazuje.

Moje linky na mozektevidi

stop linkuj

Požádal jsem strýce linka, aby smazal všechny odkazy na mozektevidi.net (i ic.cz), které jsou linkované pouze nula krát. Na linkuj.cz zůstalo pouze 7 linků na mozektevidi.net, protože těch 7 odkazů má někdo uložené jako oblíbené a já bych mu je nerad mazal.
Poslední kapkou bylo zavedení atributu rel nofollow k externím odkazů. Já jsem rozhodně proti tomuto atributu. Co bude následovat? Ubude mnoho spamu a blogeři si přestanou linkovat vlastní články pouze kvůli přidání odkazu. Tím se ještě více změnší komunita linkuj.cz. Bohužel.

Moje články

Přesto chcete linkovat moje články, využijte serverů, které nepoužívají nofollow. Příkladem může být vybrali.sme.sk, jagg nebo redmedia. Některé servery sice nepoužívají nofollow, ale jdou na to chytřeji. Odkazují sami na sebe. Viz odkaz http://zalinkuj.cz/out.php=jina_adresa_kam_presmeruji_bez_odkazovani. O takové služby nemám zájem, škudlí si pagerank pouze pro sebe, nasadí reklamy a o víc se nemusí starat. Odkazy jim přidávají ostatní zadarmo. Defakto zneužívají blogerů pod záminkou linkování zajímavých článků.
Najdeš-li na tomto webu zajímavý článek, nelinkuj.cz ho, pošli odkaz někomu na email či na ICQ. Uděláš líp.


autor článku OS | datum publikování 14.květen.2007 11:18 | osobní stránky blog |

Kometáře

#1 keram www

Atribut nofollow je vubec dost kontroverzni. Urcite ma vyuziti proti spammerum a umelemu zvysovani pageranku, jak sam pises. Jenze to samo o sobe ztraci vyznam pageranku.
Navic nedelit se o svuj pagerank je v tomto pripade dost pokrytecke. reaguj

datum 14.05.2007 14:53

unknown unknown

#2 Radim Hasalík wwwwww.itbiz.cz

Jak si myslíte, že vyhledávače vnímají Linkuj.cz? Podle mého názoru podobně jako katalogy. Pro vyhledávač je to stránka, která obsahuje velmi mnoho zdánlivě nesouvisejících odkazů. Odkaz z Linkuj.cz bude mít podle mého názoru menší váhu než odkaz z nějaké vysoce hodnocené tematické stránky. reaguj

datum 14.05.2007 21:48

unknown unknown

#3 MzK wwwmozektevidi.net

TO keram: To teda je. Proto ho nemám rád.
TO Radim Hasalík: Ano ale pořád to je odkaz. reaguj

datum 15.05.2007 06:19

unknown unknown

#4 marek wwwwww.olympiadapraha.cz

ohledně té komunity - žádná z podobných služeb u nás jí nemá nic moc... reaguj

datum 30.05.2007 00:11

unknown unknown

Nové kometáře nejsou povolené.