Posezení s politikem - Lenkou Kohoutovou Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Posezení s politikem - Lenkou Kohoutovou

V úterý mi Tonda nabídnul rozhovor s Lenkou Kohoutovou - kandidátkou do poslanecké směmovny a vytrvalou bojovnicí za zdravotně postižené v barvách ODS. Neváhal jsem.

image of Posezení s politikem - Lenkou Kohoutovou

Rozhovor jsem čekal trochu jiný

Po příchodu do budovy vidím Lenku Kohoutovou obsluhovat za pultem, dělá kávu s občerstvením a prodává keramiku. Nic co by se čekalo od politika. Už od pohledu působí sympaticky, hned si potykáme a rozhovor může začít. Většinou mluví Lenka, o tom co dělá, co se snaží změnit, o špinavé politice a o tom, jak skutečně pomáhá společnosti. Nejde však o nějaké chlubení, z rozhovoru to nenuceně vyplyvá. Stará se o zdravotně postižené a to o tělesně i mentálně postižené. Ovšem ne přes nějaké finanční dary. Je za ní vidět kus práce.

Lenka Kohoutová

Aktivity:
Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.
spoluzakladatelka fondu a v současnosti předsedkyní správní rady, více na www.nfozp.cz Zájmy:
Problematika zaměstnávání a integrace osob se zdravotním postižením do běžné společnosti. Oblíbená muzika:
Leonard Cohen
O mně:
Zajímá mne změna systému v problematice zaměstnávání a sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením. Jsem členem Unie Roska v ČR, která sdružuje pacienty s roztroušenou sklerozou, v rámci svého zaměstnávání jsem členem EASPD.

Tímto vyvrací mnoho všeobecných mínění, například že:

  • politici nic nedělají, jenom si hrabou pro sebe,
  • že zdravotně postižený člověk nemůže být užitečný společnosti
  • a že si politik nemůže najít volný čas na více jak osmihodinové posezení s lidmi.

Lenka Kohoutová diskuze

Rozhovor jsme si zpříjemnili exkurzí po budově, která slouží jako Lenky kancelář a současně jako dílna pro zdravotně postižené s prodejnou jejich výrobků.
Následuje rozhovor už prakticky o čemkoliv. Finanční krize, Čína, poplatky ve zdravotnictví, česká pirátská strana, levice, čssd, top 09, volby, politika, drahé dálnice, rok 89, Václav Havel, Václav Klaus, evropská unie, Lisabonská smlouva, David Rath, Paroubek, Bendl... a mnoho dalšího.

Celou osobnost Lenky není možné vystihnout tímto článkem. Pokud se chcete na Lenku Kohoutovou podívat osobně, tak můžete každé úterý v její kavárně.

Závěrem mi zbývá poděkovat za hezké posezení, doufám že nebylo poslední a přeji Lence Kohoutové štěstí a úspěchy v tom, co dělá.


autor článku OS | datum publikování 9.září.2009 16:14 | osobní stránky blog |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.