Písemná maturita za mnou Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Písemná maturita za mnou

V pátek se konala písemná maturita z českého jazyka. Na výber byly 4 témata, myslím, že každý si mohl vybrat.

image of Písemná maturita za mnou

Pěkně v obleku, na počítači

Naštěstí naše škola není sto let za opicema, takže už několikátý rok můžeme psát písemnou maturitu z češtiny na počítači. Nechci nechat nic náhodě, proto mám předem zopakované slohové útvary a na ten den se pěkně vyspím.

Cestou do školy potkávám nějakého studenta v obleku (taky na písemnou maturitu), jak se vrtá v motoru. Auto mu vypovědělo službu v nejmíň vhodnou chvíli. Do školy mu ale zbývá kousek a času taky dost, tak jedu dál. Při příchodu do školy potkávám spousty nervózních spolužáků, já ale nervózní nejsem, protože psaní (blogování) mě baví. A nějakou úvahu na cokoliv taky nějak splácám.

Po celkem dlouhém úvodu zapojuji svojí luxusní klávesnici a pouštím se do psaní. Píše se mi lépe než hezky, ale ani spoulážáci na Chicony klávesnicích za 100kč si nestěžují. 

Jako téma jsem si vybral Facebook a jiné sociální sítě, možnosti zněužití soukromých dat. Pěkné téma, o kterém se dá napsat mnoho. Požadované minimální 4 stránky textu (courier new 12px, dvojté řádkování) jsem lehce překročil a výsledkem mého snažení je pět a půl stránky úvahy.

Zbývají mi ještě 2 hodiny času, tak několikrát zkontroluji chyby, čárky a překlepy. Jsem se svým výkonem spokojen, pětka to nebude určitě...


autor článku OS | datum publikování 18.duben.2009 20:01 | Škola, studium a vše okolo Studium |

Kometáře

#1 Sniper wwwblog.snipers-softworks.net

Pekny. Docela zavidim moznost psani na kompu pro vsechny. U nas mohli psat na kompu maturitni slohovku pouze lidi s dolozenou dislexii. Podle me by melo bejt na svobodny volbe studenta, jestli chce psat praci v ruce nebo na pocitaci (samozrejme v editoru neumoznujicim kopirovat pres schranku a kontrolu pravopisu plus pri psani cistopisu upravenej delete/backspace, vse se da relativne jednoduse naprogramovat). Nevim jak kdo, ale ja treba na kompu pisu vyrazne rychlejc nez v ruce. reaguj

datum 19.04.2009 01:03

opera gnu-linux

#2 Anonymous_ wwwipa.smajl.eu

Jaka byla dalsi temata btw? :) reaguj

datum 19.04.2009 02:46

firefox windows-xp

#3 asd www

s/spoulážáci/spolužáci reaguj

datum 19.04.2009 13:06

opera windows-vista

#4 SpeedyGT wwwspeedygt.ic.cz

Já psal minulý rok na něco kolem tématu jak to vypadá na našich silnicích. Jestli to udělali jako minule, tak jste některý z témat náhodou cvičili o hodině, že? :) reaguj

datum 21.04.2009 20:41

opera windows-vista

#5 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Sniper«: Lidi co mají nějakou dis funkci psali na počítači, kde měli zapnutou kontrolu pravopisu. Sice divné, že lidi s disgrafií (škrábou, ale nemají dislexii) mají kontrolu pravopisu, ale co.

reakce na »Anonymous_«: Nějaký studentský život, vypravování. Ještě dopis Obamovi a Jak zvýšit bezpečnost na fotbalových zápasech.

reakce na »SpeedyGT«: O hodině jsme kupodivu nic necvičili s Benešem. Nebo jsem zrovna chyběl. reaguj

datum 22.04.2009 10:00

opera windows-xp

#6 SpeedyGT wwwspeedygt.ic.cz

Koukam letos solidni kraviny. Dopis Obamovi...co to jako má bejt? Pohádka na dobrou noc? :) reaguj

datum 22.04.2009 23:14

opera windows-vista

#7 Michal Jirků wwwgo-strong.net

reakce na »SpeedyGT«: No to je dost debilni tema, Asi ma Olda nejakou radoby osvicenou cestinarku ktera chce jit s dobou. reaguj

datum 22.04.2009 23:25

firefox windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.