Optimalizace pro zobrazovač od MS Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Optimalizace pro zobrazovač od MS

Zobrazovač internet explorer je mezi námi a měly by se pro něj optimalizovat stránky. Já to udělal :-(

image of Optimalizace pro zobrazovač od MS

Optimalizace stránek

Jak už jsem psal dříve, web mozektevidi se nezobrazoval v IE správně. Kouknul jsem na statistiku webu a zobrazovači od MS patří druhé místo, hned po nejpoužívanějším Firefoxovi. Jsem rád, že mu nepatří místo první. Největší podíl na tom májí školy, na kterých se nesmí nic instalovat. Tudíž tam studenti zobrazují stránky na IE, i když mají doma něco jiného (snad).

To je také důvod proč jsem se rozhodl udělat web přístupnějším. Snažím se dělat web přístupnější pro, slabozraké tím, že nepoužívám moc grafiky, k obrázkům patří i ALT, písmo je černé na bílém. A teď je web přístupnější i pro zobrazovač IE. Bohužel na úkor ostatním, než to pořeším úplně jinak. Jak to vypadlo dříve je vidět tady dole. Nechtěl jsem to řešit přes css hacky, tak jsem smazal všechny nastavení padding. Až bude 5 minut času navíc tak udělám alternativní CSS pro IE a standartní pro Operu, Safari, FF. A bude to vyřešeno.

Internet explorer

Nelíbí se mi. Proč se mi nelíbí jsem už psal, a zkusím něco málo udělat pro vyhlazení IE. Zkusím navrhnout administrátorovi na naší škole aby instaloval cokoliv jiného než IE. Nevidím důvod proč by byl proti. Snad jen lenost nebo nedostatek času. Ale co by admin neudělal pro nás studenty, že?


autor článku OS | datum publikování 10.prosinec.2006 17:03 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře

#1 [zener] www

Ja mam spis zkusenosti s tim, ze IE jede v poho. Dokaze hodne veci ignorovat. Pro toho, komu nic nerika validace je IE jako stvorenej (nevadi mu vynechane ukoncovaci TAGy, zavorky, slozene zavorky... atd). Pro IE je jednoduchy optimalizovat. Osobne spis nemusim optimalizaci pro FF. Napr. zobrazuje standard xHTML a HTML 4.01 odlisne! :-( reaguj

datum 10.12.2006 21:12

unknown unknown

#2 MzK wwwmozektevidi.net

TO [zener]: Je torůzný. Třeba moje první stránky byly IE only :-) , ve Opeře i v FF nebylo čitelné menu. To jsem opravil a zjistil zajímavou věc a to že moje fotogalerie (90% webu v té době) jde jen v IE a špatně v Opeře. Ve FF se nezobrazí náhledy ani nefunguje odkaz. Byla to moje chyba, používal jsem místo / špatně \.
Nebo jak jsi mě upozorňoval, že patička je místo dole nahoře přes menu - taky to nefungovalo pouze v FF. No ale když by vše hned fungovalo na 100%, tak by to byla docela nuda, že :-D reaguj

datum 10.12.2006 22:06

unknown unknown

#3 [zener] www

TO MzK: Jasny mno, ale kdo nezna pocit z dokoncenyho projektu (webu), nepochopi 8-) Kdyz si krasne napises stranky, udelas grafiku, hodiny a hodiny prace, a pak kdyz jen overujes funkcnost v prohlizecich a porad do nekonecna davas validaci, aby sis mohl rict... ze jsi dobrej :-D Pak ma kazdej, co toto zna nadhernej pocit z dobre odvedeny prace ;-)

Jinak jak jsem psal na pcmarku, FF je akovej divnej co se rozdilnych validaci tyce (xHTML, HTML). Pobira to fakt jinak SKULL reaguj

datum 11.12.2006 23:45

unknown unknown

#4 Pilda wwwpilda.kaspy.cz/

Ne, že bych používal pro surfování IE, ale bohužel ho používá moje RSS čtečka. Všiml jsem si, že se v IE zobrazuje blbě patička. Slovo "Můžeš." tam je na druhém řádku a ten je vidět jenom do půlky.

Taky se mi tam stalo, že jsem klikl na odkaz a po chvilce to vyhodilo hlášku, že tvůj JS výrazně zpomaluje PC a jestli ho chci ukončit, dal jsem, že jo a hodilo to ještě nějakou hlášku o memory leaku. reaguj

datum 27.02.2007 02:43

unknown unknown

#5 MzK wwwmozektevidi.net

TO Pilda: A v jakém prohlížeči se to děje? Jestli v IE tak se tomu ani nedivím. reaguj

datum 27.02.2007 06:18

unknown unknown

Nové kometáře nejsou povolené.