Nové fotky v galerii #1 Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Nové fotky v galerii #1

Maturitní ples, vlaky a nádraží, noční Pardubice, Truck Trial v Milovicích, Chotkové, Staročeské Máje a fotoklub. Nikon D40 a D5100.

image of Nové fotky v galerii #1

Fotografování - stále s Nikonem D40

Stále si chci koupit novou zrcadlovku, jsem rozhodnut pro Nikon D5100, ale čekám, až bude skladem + až se trochu hejbne cena. Už měsíc má většina obchodů shodně nastavenou cenu, což se mi nelíbí a nazval bych to kartelovou dohodou :-)
CzechComputer.cz, Alza.cz, Alfacomp.cz a MegaPixel.cz - už měsíce mají shodnou cenu 20.990Kč. Čekám, kdo první zlevní a u něj si zrcadlovku koupím. Přece musí trochu fungovat konkurence.

Maturitní ples

V Kolíně jsem fotografoval maturitní ples. Od Matěje jsem měl půjčený lepší objektiv s lepším zoomem. A jako naschvál jsem zjistil hned po příjezdu na plac, že mám vybité baterie v blesku. Rezervní byly nabité, ale pro jistotu jsem skočil koupit ještě jedny. Na výsledek se podívejte kliknutím na fotku:

Maturitni ples Kolin

Vlaky a vlaková nádraží

Náhodou jsem byl na nádraží, náhodou jsem měl chvilku čas a náhodou jsem měl u sebe zrcadlovku. Jinak by tyto fotografie nevznikly:

Vlaky

Noční Pardubice

Oproti tomu tyto fotky nočního města vznikly naprosto cíleně. Vzal jsem foťák a šel při soumraku do města na fotografování. Prošel jsem si centrum Pardubic, náměstí i zapadlejší uličky. Stativ jsem nepoužil, nacházel jsem přírodní stativy:

Pardubice nocni

Truck Trial Milovice

U podobných akcí bych raději použil video, to má lepší vypovídací hodnotu pro reportáže, než můžou dát fotky. Přesto si myslím, že pár fotek je pěkných. Z truck trialu jsem se vrátil značně opálený (totálně spálený a rudý), asi nějaké erupce na slunci a ozonová díra. Klasicky jsem si neval opalovací krém ani slamák:

Truck Trial 2011

Chotkové, Kačina

S přítelkyní jsme vyrazili za kulturou pro podklady na její seminární práci. Zámek Kačina ve Svatém Mikuláši je pěkný, průvodkyně byla milá, okolí zámku pěkné. O to víc mne štval nedostatek času prach na snímači. Navštívili jsme i hrobku chodků:

Po stopach Chotku

Staročeské máje v Jestřabí Lhotě

Letos pouze jako divák. Na kontě mám zatím 7 Volárenských májích (od roku 2005) a a 3 Lhotecké máje. Pěkná tradice a ještě hezčí na focení. Letos staročeské máje obnovili i ve Velkém Oseku a v Dobřichově.

Staroceske maje Lhota

Fotoklub Upce

V samotném závěru letného semestru jsem začal navštěvovat sezení fotoklubu Univerzity Pardubice. První společné focení můžete vidět na fotkách a já se už těším na další.

Upce fotoklub

autor článku OS | datum publikování 25.květen.2011 22:34 | fotky a fotečky fotoakce |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.