No LOL 1000+ unread RSS Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

No LOL 1000+ unread RSS

Člověk je chvilku offline a hned ho čeká nemilé překvapení. Tolik nepřečtených RSS zpráv… No hrůza. Doplněno: Co mi vadí na mém blogu. Chystají se změny, ale pšt…

Zabijáci času – RSS čtečky

Zatím co si užívám u Chorvatského moře, moje RSS čtečka se poctivě plní. Google Reader hlásí 1000+ nepřečtených RSS zpráv. Více jak 1700 nepřečtených zpráv za týden offline dovolené mi zabere asi 4 hodiny zběsilého čtení. Ne nadarmo patří RSS čtečka k největším žroutům času.

BTW, původně jsem chtěl dát tento kraťoučký post do bleskovek. Ale u bleskovek nejsou komentáře. Neříkám, že jsou komentáře pokaždé potřeba, a taky bleskovky si moc lidí neodebírá.

spamy rss

Nedostatky blogu a následné změny

Nevím co s tím. Hodně věcí v na mém vlastním blogu vadí.

  • Bleskovky nemají komentáře.
  • Moc lidí bleskovky neodebírá.
  • Kategorie článků jsou naprd. Používá je vůbec někdo? Jeden článek by se hodil do více kategorií. Je článek o HTC Kaiser recenze, názor, krátce, služba nebo to patří do kategorie IT? Jeden článek by potřeboval více kategorií (nepřehledné, proč mít články ve více kategoriích?)
  • Další článek je absolutně offtopic, nehodí se pro něj žádná další kategorie.
  • A co kategorie wifi sítě (původně wifi hacking). Sem jsem už hodně dlouho nic nenapsal, má cenu udržovat tuto kategorii?
  • obrázky ke článkům (jsou/nejsou)

Co s RSS bleskovek?

Napadá mě řešení… Bleskovky.rss.php přesměruji na clanky.rss.php a zde se budou generovat RSS výstup společný pro RSS článků i bleskovek. Rozdíl mezi článekem a bleskovkou je v diskuzi (bleskovka diskuzi nemá).  Ale stejně tak i článek nemusí mít diskuzi, pokud ji nepovolím. Vidíte ten bordel? Hrůza. Mám bleskovky zrušit a převést je na články?

Kategorie, témata u článků.

Jsou kategorie u blogů důležité, když existují související články pod článkem a taky vyhledávání?
Zruším kategorie, vytvořím jen jakýsi archív, kde budou články tříděné dle datumu, ne podle kategoriích. Fakt už nevím co je recenze a co je „pouze“ názor.

Články a obrázek ke článku

Tabulka članky má asi následující sloupce:
id,name,url,text,public,comments,img.

Trnem v oku je poslední sloupec IMG, kam dávám absolutní cestu k „souvisejícímu“ obrázku pro článek. Myslím, že to vypadá hezky u výpisu článků na titulní stránce a v kategoriích. Tím ale klady končí. Jsem líný hledat + uploadovat obrázky, které souvisejí s tématem, tak občas vložím nesouvisející obrázek, případně nevložím žádný. Opět bordel. Po kliknutí na článek už obrázek nevidíme, je jenom u výpisu článků. Není to škoda?
Nebaví mne stále hledat obrázky ke článkům… jak vyřešit obrázky ke článkům? Nechci jednoduše smazat soupec IMG, protože pak by výpis vypadal smutně a chudě.

Pokud sloupec IMG zachovám, chtěl bych, aby článkový obrázk byl i na stránce s článkem (ne jen u výpisu, ale i po kliknutí). Kam ho ale nacpat? A jak? To dneska neusnu :)


autor článku OS | datum publikování 24.srpen.2008 17:37 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře

#1 codeas wwwcodeasi.blogspot.com

Tak jsi změnil RSS čtečku, kde jsou ty čas kdy jsi prosazoval RSS-bandit, taky jsem ho zkusil, ale raději jsem zůstal u Googlu :)

minulý rok jsem měl po 10 dnech dovolené stav 5000+ ;) reaguj

datum 24.08.2008 19:39

firefox windows-xp

#2 ash wwwgo-strong.net

Ja uz zacal svoji ctecku nenavidet strasne to okrada o cas s tim naprosto souhlasim! Mam par oblibenych webu kam lezu denne a pak obcas kouknu do ctecky a proctu prvnich 20 zajmavych clanku a zbytek smazu reaguj

datum 24.08.2008 21:23

firefox windows-vista

#3 Draww www

predevsim bys mel zmenit zamereni clanku - kladl bych duraz na zajimavost, ale nebral bych si priklad z "hulana", debil kterej ma uzke vztahy "bananakama", ale spis s pisem.cz. Chces?, ja ti nejaky napisu, ale nevim jestli se to tem birokratum z adsense bude libit. reaguj

datum 24.08.2008 22:03

unknown unknown

#4 lo3k wwwwww.pisem.cz

Já rss čtečku zrušil a je mi krásně. S těma kategoriema bych to nevidel tak tragicky jé kategorie využívám. Být tebou odstraním kategorie z menu a vytvorim sekci archiv kde bych kategorie nechal - neco jako v rs2.


reakce na »Draww«: COcoCOcoCOco? CO s pisem.cz? :) reaguj

datum 25.08.2008 11:27

opera windows-xp

#5 Draww www

reakce na »lo3k«: ano, tvuj blog davam jako za dobry priklad, to myslim naprosto vazne - clanky jsou OK, vzdy zajimave a odvazne, myslim ze si to nemyslim jenom ja ale i best prvek netu - Google reaguj

datum 25.08.2008 20:33

unknown unknown

#6 lo3k wwwwww.pisem.cz

reakce na »Draww«: DEKUJI! Pochvala vzdy potesí! reaguj

datum 25.08.2008 20:47

opera windows-xp

#7 Draww www

blaboly, ktere vytvari hulan, nektere clanky na mozektevidi.net mi nic nerikaji. U tebe si vzdy poctu, nekdy i pobavim, snad i poucim - tak ma dobry blog vypadat a netvorit clanky jenom kvuli SEO... . JEN TAK DAL :) reaguj

datum 25.08.2008 21:15

unknown unknown

#8 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »codeas«: Uff dobrá práce.
reakce na »Draww«: V nejbližší době budu všechny články kontrolovat a chystám se opravit hrubky, překlepy, smazat seo–sračky a smazat články, co nemají úroveň. Jsem zvědav, kolik mi jich zůstane.
Hned to nebude, článků je už poměrně dost (510) takže to bude práce na několik hodin. reaguj

datum 26.08.2008 00:09

opera gnu-linux

#9 lo3k wwwwww.pisem.cz

reakce na »MzK«: i seo clanek muze bejt kvalitni :) reaguj

datum 26.08.2008 12:36

opera windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.