Nemám rád nesolidní lidi Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Nemám rád nesolidní lidi

Kdo by měl rád nesolidní lidi. Takové ty bledé tváře, co když něco potřebují tak se tváří jako kamarádi a když mají něco udělat, dávají ruce pryč.

Přátele si dobře vybírejte

Pravé si ponechte a ty vypočítavé mrchy, falešný kamarády a nespolehlivý spolupracovníky zavrhněte. 

Volaný účastník je dočasně nedostupný.

Nejtěžší je asi onoho jedince odhadnout. To jsem bohužel nezvládl včas. Prakticky přes rok jsem měl Karla (jméno bylo změněno) za kamaráda, se kterým můžu rozjet spousty kšeftů a podniknout spousty akcí. Ovšem bylo to spíše tím, že moje nápady na podnikání se povedly a vynášely vysoký a dlouhodobý zisk. Skoro bez práce :-) Přátelství tak fungovalo. Ovšem pak se něco zlomilo. Karel měl jakési problémy se svým kšeftem a podnikáním. To se zpočátku dotovalo mým podnikáním, než se něco pokazilo i u mého projektu a zisky klesly na minimum.

Volaný účastník je dočasně odpojen.

A tvář se rázem změní. Postupně mne začíná ignorovat, neustále mění čísla, odmítá jakkoliv komunikovat. ICQ/mail/mobil vše jiné. Říkám si, že se to třeba zlepší časem, ovšem nestalo se tak. Najednou se krátce ozval a vztahy se krátkodobě zlepšily - něco totiž potřebovat (odvést, převést, půjčit, opravit to je jedno). Vyhovím mu, jsem rád, že spolu opět vycházíme. Bohužel pak potřebuji něco já. Ihned mi to slíbí ovšem že mi to nemůže dát hned, že to má někde, kam pojede až o víkendu.. Že mi to vyzvedne a pošle poštou. 

Volané číslo neexistuje.

Chyba lávky, po víkendu čekám na pondělí - nic. úterý nic. A tak dále, nu rozhodnu se ho opět kontaktovat.. To se povede až za pár dní (ozve se na jednom ze svých ICQ). Ovšem bez omluvy, jen že mi to pošle až ten další víkend, že to zapomenul TAM. Následují další dny, kdy si to konečně přivezl a stačí to jenom donést na poštu.. Zeptá se na mojí poštovní adresu, tu hned dostane. Tím to znova končí. Za celé 4 týdny si nenašel čas dojít na poštu a poslat mi to. 

A opět ignorace. Mobil vyzvání a vyzvání.. bez odezvy. Když by se alespoň ozval s vysvětlením - ale to ne. V mých očích původně nadšený podnikatel a dobrý kamarád, nyní jen ten co mi něco dluží a ignoruje mne.


autor článku OS | datum publikování 29.prosinec.2009 11:18 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře

#1 Gootes wwwblog.snipers-softworks.net

Stalo se mi ted neco podobneho...kamarad sliboval a sliboval, dokonce i neco trochu fungovalo ale kdyz bylo skutecne potreba prilozit ruku k dilu a neco poradnyho udelat, tak mobil vesele vyzvani a kde nic tu nic a ja jsem diky tomu ted dost v prusvihu. Na druhou stranu - mame vyhodu, ze jsme hodne mlady (jsme asi tak stejne stary) a kdyz se neco opravdu posere tak to neni naprosta katastrofa ale jenom katastrofa. Kdyby se mi tohle stalo a mel bych rodinu, to by bylo hodne zajimavy. No, nezbejva nez si rict "vsechno zle je k necemu dobre" a hura do dalsiho boje reaguj

datum 29.12.2009 12:28

firefox linux-ubuntu

#2 Draww www

Pokud s nekym podnikas (coz rozhodne nedoporucuji, idealni je podnikat sam), tak to nemuze byt kamarad/pribuzny, to je zacatek konce. Stejne tak zamestnavat kamarady/pribuzne. Dneska jsou lidi hajzlove, predevsim pokud jsou v tom penize. Taky sem se takhle pred x lety ponaucil :( A jak dostat z nekoho prachy? Nekdy pomuze trestni oznameni (napr. obvinit z tr. cinu podvodu), jindy zase nejaka ta facka ... reaguj

datum 29.12.2009 15:30

unknown unknown

#3 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Draww«: Pravda pravdoucí.. reaguj

datum 30.12.2009 18:35

opera windows-vista

#4 Kůň www

Nejedna se nahodou o nobelicka, majitele jedne spinave putiky v beroune? :---) reaguj

datum 02.01.2010 03:36

firefox windows-xp

#5 Michal Jirků wwwgo-strong.net

No zmrdu beha po svete dost, kuprikladu jednomu jsem pronajimal garaz. A pak byl problem na x mesicu z neho dostat najemny a klice. Nejhorsi bylo ze ten clovek buh vi kde bydlel telefon nebral a tak se neslo domluvit dokonce jsem mu volal o pulnoci a nic. Nakonec to dobre dopadlo ale byl to boj. reaguj

datum 03.01.2010 07:07

firefox windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.