Monitoring-serverů.cz mi omylem smazal účet Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Monitoring-serverů.cz mi omylem smazal účet

Pro monitorování dostupnosti virtuálního serveru využívám služeb monitoring-serveru.cz.

image of Monitoring-serverů.cz mi omylem smazal účet

Sledovat dostupnost služeb je potřeba

Hned co jsem přešel z netzony, xhostingu, timehostingu na virtuální server, jsem sháněl nějaké sledování dostupnosti serverů. A protože provoz VPS stojí více než provoz obyčejného webhostingu, sháněl jsem monitorování zdarma. Objevil jsem dva monitoringy - monitoring-serveru.cz a dohled247.cz.
Dohled247.cz nefunguje. Kontroluje snad v náhodných intervalech a posílá falešné poplachy o nedostupnosti serveru, přestože je je normálně dostupný a funkční.
Oproti tomu monitoring-serveru.cz je funkční a býval zdarma. Zdarma mi měřil dostupnost a zdarma posílal upozornění na email. Email může být i mobilní od t-zones či vodafoneemail.cz a o2 email. Upozornění na SMS už bylo samozřejmě placené, ale stačilo si dobít kredit.
Teď ale monitoring-serveru.cz změnil cenovou politiku a monitoring už zdarma není. Když mi přišlo emailem info o zpoplatnění služeb, neváhal jsem ani chvilku a kredit si nabil, se službami jsem spokojený a monitoring mi zachránil dost peněz bleskovým upozorněním na výpadek, kterého bych si jinak všiml třeba za pár dní (každý den, netestuji mozektevidi.net jestli náhodou nefunguje).

Ale moje registrace se ztratila

Chvilku monitoring monitoroval jak má, ale pak jsem si všiml, že moje www stránky nejdou, že server odpovídá chybou:
HTTP Error 504: Gateway Timeout

The server, while acting as a gateway or proxy, did not receive a timely response from the upstream server it accessed in attempting to complete the request.

Nejprve jsem zavolal na coolhousing, aby mi restartovali server a pak začal zjišťovat co se stalo a proč monitoring na výpadek serveru neupozornil. Doma koukám, že mi už měsíc nechodí email s týdenní statistikou dostupnosti. Jdu se přihlásit do svého monitoring účtu, jestli jsem si třeba nepozastavil nebo nesmazal monitorování, ale přihlásit se nemůžu. Tak jim v neděli píši, že mi asi smazali registraci nebo co se děje. Odpovědí se ptá, jaké jsem měl přihlašovací jméno. Odpovídám, že ať si to zjistí z registrovaného emailu, ze kterého jim píši, že to přesně nevím. Přece se jim nesmazala databáze? Ale i to je možné. Dlouho se nic neděje a až v úterý ráno (2 dny) dostávám uspokojivou odpověď:

Dobrý den, pane Šálku,
došlo u nás k internímu pochybení a účet kolegyně dala smazat. Nyní je již účet obnoven.
Přijměte, prosím, naši omluvu za způsobené komplikace. Jako kompenzaci Vám kolega dobil kredit dvakrát.
S pozdravem Martin Mrajca
předseda představenstva

monitoring-logo

Takže problém konečně vyřešen a já mohu klidně spát, zatímco monitoring monitoruje.


autor článku OS | datum publikování 12.červenec.2011 10:25 | články o IT bezpečnosti a obraně proti hackingu IT bezpečnost |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.