Moderace komentářů Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Moderace komentářů

Zavedl jsem schvalování komentářů, povinnou registraci a dokonce i povinné zadání emailu. Moderace komentářů forever! Ne, teď kecám. Je to trochu jinak..

Moderování komentářů

Ne, nestrachujte se, nehodlám zavést moderaci komentářů pro tento web. Jen o ní něco napíšu. Existuje dost webů, blogů, webzinů či stránek, kde se používá moderace příspěvků. Je to nutné? Má to nějaké výhody?

Internetové diskuze

Internetové diskuze jsou různé. Je jedno, zda jsou odborné a řeší problémy nebo jde jen o tlachání o ničem. Některé žijí vlastním životem, další jsou cenzurovány. Kdo by se nesetkal po odeslání příspěvku s větou : Váš komentář čeká na schválení nebo Uloženo, objeví se po moderaci? Taková moderace může trvat různě dlouho. V případě nedostatku času moderátora i týden a víc.
Se schvalování komentářů nesouhlasím. Komentář čeká někde v databázi a nikdo na něj nemůže rágovat. A moderátor může příspěvek pozměnit. V případě neschválení komentu se pravdu nikdo nedoví. Pokud je v komentu konstruktivní kritika a moderátorovi se nebude líbit, prostě jí nezveřejní.

Publikování příspěvku ihned

Šetří čas moderátora, diskuze funguje i bez přítomnosti moderátora. Působí to serióznějším dojmem, než když je na webu cenzura. Moderátor o svoji práci nepřijde, kontroluje zveřejněné příspěvky, jestli neodporují pravidlům. Nemůže upravovat cizí příspěvky, protože je tu riziko, že si toho někdo všimne a pak je za hlupáka, jako se to už stalo mnohým Pohoda .
Zde se komentáře zveřejňují ihned!

Cenzura komentářů

censored

Schvalování komentářů

Ano, i moje komentáře občas končí v koši. Nikdy nejsem vulgární. Nepíšu věty typu Ahoj, koukněte se na můj web. Ale občas pěkně kritizuji. To se nemusí všem líbit, místo reakce na kritiku a obhájení své pravdy koment smažou či nezveřejní.

Povinná registrace

Další blobost. Nikdo se nebude registrovat pro přidání názoru. Registrace má přinášet výhody uživatelům, ne sloužit adminovi jako sběrna dat. Na tomto webu se nemusí nikdo registrovat!

Povinný email

Aneb, další výmysl správce webu. Svůj email nedávám téměř nikdy, spamu mám dost i tak. Co z toho když zadám email? Pokud mi nenabídne avatara, nic z toho není Pohoda. Proto místo emailu zadám svůj web, kde v sekci kontakt mám e-mail uveden. A když je náhodou email povinný? Zadám nereknu@seznam.cz. Doufám, že někomu nepatří Smích .Na webu mozektevidi.net nevyžaduji zadání e-mailu


autor článku OS | datum publikování 11.únor.2007 21:43 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře

#1 SUK wwwsuksoft.ic.cz/

Ahoj kouknete na muj web! :-D
No prijde mi to trosku jako kritika in-pocasi.cz (vic na mym blogu, sorry ze si tu delam reklamu :-( )
A potom tak trosku kritika hulana:D trefa? reaguj

datum 11.02.2007 21:53

unknown unknown

#2 SpeedyGT wwwwww.speedygt.ic.cz/

TO SUK: S taky mi to připada, že kritizuje RH :-D
Tohle je v podstatě zbytečný článek, nic se nemění... reaguj

datum 11.02.2007 22:34

unknown unknown

#3 Marek Brádler www4c.vyrobce.cz

Snad ti nevadí, že jsi na mém ehm ... blogu musel čekat na schválení :D Jinak dík za konstruktivní comment, byl první (ne spam comment) :)

Dál k moderaci ... já jsem jednoznačně pro. Alespoň se mi tam nedostanou ti pitomí spameři. A to pozměňování či mazání kvalitních komentářů, to už je na každým moderátorovi, jak se s tím popere jeho morálka, že :) reaguj

datum 12.02.2007 05:19

unknown unknown

#4 MzK wwwmozektevidi.net

TO SUK: Nejenom jeho.
TO Marek Brádler: Nemyslel jsem jenom tvůj web. Proti spamerům bych bojoval blokací IP adres, já na ně zatím měl štěstí, nepotkal jsem jich tolik. Your comment is awaiting moderation. SMIL reaguj

datum 12.02.2007 10:39

unknown unknown

Nové kometáře nejsou povolené.