Koho budete volit? Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Koho budete volit?

Bude to Pravice nebo Levice. ODS nebo ČSSD? Komunisti? Zelení? Topolánek nebo Paroubek? První politický post.

Pravice nebo Levice?

Pravice je označení pro konzervativní politické strany a politické směry, které tyto strany prosazují. Vzniklo na konci 18. století v období Velké francouzské revoluce, kdy ve francouzském parlamentu zasedali umírnění zastánci konstituční monarchie (Feuillanti) na pravé straně sněmovny a radikální příznivci nového řádu (Montagnardi) na levé.

Základní rysy pravicové politiky

  • Pravice klade důraz na základní svobody jednotlivce.
  • Prosahuje zaručenou ochranu soukromého vlastnictví a svobodu podnikání.
  • Odmítá výrazné zásahy státu do fungování ekonomiky, podle principů tzv. neviditelné ruky trhu.
  • Podle některých kritiků (hlavně z řad levice) se staví také i za zvýhodňování privilegovaných vrstev společnosti, tedy těch bohatších na úkor chudších. Tyto tendence razí a prosazují hlavně komunisté, v druhé polovině 20. století však začaly pravicové strany do svého programu zakomponovávat i jisté sociální prvky.

pravice vs levice

Oproti Pravici tu máme Levici.

Levice je označení pro socialistické politické strany a politické směry, které tyto strany prosazují. Vzniklo na konci 18. století v období Velké francouzské revoluce, kdy ve francouzském parlamentu zasedali radikální příznivci nového řádu (Montagnardi) na levé straně sněmovny a umírnění zastánci konstituční monarchie (Feuillanti) na pravé. V zásadě se levicové strany řídí heslem francouzské republiky Liberté, égalité, fraternité (Svoboda, rovnost, bratrství).

Základní rysy levicové politiky:

  • Hájí práva a zájmy nižších a středních vrstev společnosti, zvlášť zájmy zaměstnanců proti vlastníkům výrobních prostředků.
  • Prosazuje politickou rovnost, sociální rovnost a rovnost příležitostí prostřednictvím ochrany sociálně slabých vrstev. Dále rovnost forem vlastnictví, přičemž upřednostňuje státní, družstevní nebo jinou společnou formu vlastnictví před vlastnictvím soukromým.
  • Přiklání se spíše ke kolektivním formám podnikání, staví se za vyšší míru zásahů státu do ekonomiky. Snaží se zavést rozsáhlé sociální zabezpečení, které vede k vysokému zdanění příjmů.

Některé části levicové ideologie jsou vzájemně v rozporu. Požadavek státní kontroly společnosti se staví proti přirozeným právům člověka, sociální rovnost se neslučuje s třídním přístupem, a podobně. Jednotlivé levicové strany si proto vybírají jen části levicových myšlenek, nebo se uvnitř štěpí na názorové proudy, či křídla, takže se někdy hovoří o levicové či pravicové orientaci i v rámci jedné strany.

Zdroj wikipedia. Tedy, politicky korektní zdroj.

Můj názor.

Z wikipedie jsem pochopil, že levice podporuje sociálně slabé. Rodiny s více dětmi. Možná i nepracujicí. Menší řecnická otázka, koho tím myslím? Rasismus nechme stranou.

Pravice podporuje bohaté. Já si nevolím stranu, já si volím život. A proto se sám sebe ptám. Chci být sociálně slabý a využívat výhod levicové politiky nebo chci být silný, samostatný a využívat „výhod“ pravicové politiky?

A jaký je váš názor? Přispívejte do diskuze…


autor článku OS | datum publikování 14.říjen.2008 18:30 | Názory na cokoliv Názory |

Kometáře

#1 Draww www

ja jsem nikdy nemel co si rozmejslet koho volit, v tom mam jasno - ODS. Myslim, ze bylo v minulosti dost socialismu, to jenom lidi si myslej, jak se o ne stat postara, ale kdepak - kazdej se musi postarat sam o sebe. reaguj

datum 14.10.2008 19:14

unknown unknown

#2 Ondřej Mirtes wwwondrej.mirtes.cz/

Myslím, že v případě výběru, koho budeš volit, bys měl zkoumat aktuální politickou situaci v ČR a ne články na Wikipedii o tom, jak se má "vzorová" politická strana chovat.

Osobně to vidím na nějakou menší koalici anebo ODS. V ČR je to s výběrem hodně bídné. reaguj

datum 14.10.2008 19:23

firefox windows-xp

#3 Vydrus wwwvydrus.ic.cz/

Samozřejmě, že budu volit lidovce. Čunek na hrad! reaguj

datum 14.10.2008 19:28

firefox gnu-linux

#4 Tonda wwwwww.netzona.cz

Ja samozrejmne ODS :) Cernoprdelnici me serou, ale cunek je spravnej strejda :D reaguj

datum 14.10.2008 19:38

firefox windows-vista

#5 Anonymous_ wwwgoogle.com

Pravice, ackoliv tento rok ODS take mela mensi aferky, tak asi ji.. Jinak bych volil asi Balbinovu poetickou stranu,ci Unii Svobody, nebo neco podobneho kontroverzniho - ale to by byl zahozeny hlas :-) Jelikoz mi jde o porazeni levice (CSSD a KSCM), tak asi ODS ;)

.. docela mne potesilo, ze je tu dost pravicaku ;-) reaguj

datum 14.10.2008 20:32

opera gnu-linux

#6 matej21 wwwmatej21.cz

ja jeste volit nemuzu, ale kdybych moh, tak bych volil ods(a to protoze tady narodni strana nekandiduje :)
kscm by se melo zakazat. a stejne tak vsechny komunisticky spolky.
reakce na »Vydrus«: reakce na »Tonda«: j, cunek je borec :) reaguj

datum 14.10.2008 21:14

firefox gnu-linux

#7 Draww www

reakce na »Anonymous_«: taky me tesi spolecnost pravicanu, nicmene co takhle zalozit politickou stranu Mozektevidi, kdyz vyznavas kontroverznost? Samozdrejme ja bych byl predseda a Olda by byl muj zastupce, no pro tebe by se tam taky neco naslo :D reaguj

datum 14.10.2008 21:28

unknown unknown

#8 Anonymous_ wwwgoogle.com

reakce na »Draww«: Jasne, ze vahas, super napad :-) jen sehnat podporu (je treba nejaky pocet podpisu nebo co, pro zalozeni strany myslim).

reakce na »matej21«: Souhlas. Take moje mysl nedokaze pobrat, jaktoze komuniste maji valstni stranu, kdyz jsme jejich rezim (a je) vlastne vyhnali a byli jsme radi! Vzdyt sem prijeli tankama (ok, bylo to SSSR, ale to jsou prakticky komunisti..), my jsme je tu nedobrovolne museli trpet, byli to utocnici, dikatori, utlacovatele, proste totalita - tohle fakt nepobiram.. Proc tu take nemame nejakou extremistickou pravicackou stranu.. Kdo si schvalne vzpomene, jaka strana patrila Hitlerovi? :-) Proc neni u nas? Vzdyt komunisti pry zavrazdili celkove vice lidi, nez fasisti.

Omlouvam se komunistum, za srdecni zachvaty, zpusobene mym anti-komunistickym projevem (a nestydim se za nej :D ) :-) reaguj

datum 14.10.2008 21:40

opera gnu-linux

#9 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Anonymous_«: j. a kdo sem ty zkurveny sovety pozval? cesti komunisti, aby zde zachovali socialismus.. to je na zabiti.. uz se tesim az vymrou ti stari komunisti. to uz se kscm nedostane do parlamentu. :) reaguj

datum 14.10.2008 21:44

firefox gnu-linux

#10 Draww www

reakce na »Anonymous_«: clovece nejaky ty hlasy to je to nejmensi, znam spoustu lidi.., pokud bude nejaky ten hlas chybet, tak tem par lidem nalepim na celo padesatku na cigara a bude to. Tedka jeste zalezi co Olda, mel by zajem bejt muj zastupce? reaguj

datum 14.10.2008 21:48

unknown unknown

#11 Sniper wwwblog.snipers-softworks.net

Osobne budu volit (az budou volby i u nas na P11) pravici, asi ODSku. Duvod je jednoduchej - jako podnikatele se mi vic hodej. Osobne to vidim takhle: podnikatele bez rodiny (napr. ja) budou imho vic pravicaci, protoze nevyuzijou vyhod levice, naproti tomu zamestnanci s vetsi rodinou (coz. znamena 2+ deti) spis levici, protoze pro ne je vyhodny usetrit kazdou korunu.

Co se tyce komunistu - osobne nemam rad zakazy jakykoliv strany. Pokud by se lidem jejich nazory nelibili, nevolili by je. Ale zakazovat nazor kvuli necemu, co se stalo pred 40 lety mi prijde jako hnus. Urcite se nekomu jejich nazor libi a bude je podporovat, tak proc by nemel mit na to pravo? A pokud se tech lidi najde vic, nebo dokonce tolik, aby se dostali do vlady se slusnym poctem kresel, tak je asi lidi chtej. reaguj

datum 14.10.2008 21:50

firefox linux-ubuntu

#12 Ash wwwwww.go-strong.net

Taky budu volit modry ptaky, Ono vlastne mooc na vyber neni, Volit CSSD tak se bojim ze budu vydavat blog knizne tak se mi tam postriileji paroubkova kamosi a ja budu mit ostudu :-D Nejlepsi by fakt bylo zalozit vlastni politickou stranu. A procistit to bahno u koryta. reaguj

datum 14.10.2008 23:30

firefox linux-ubuntu

#13 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Ash«: ono je stran dost.. ale vetsina praviccovejch lidi bude radsi volit ods nez nejakou malou pravicovou politickou stranu, protoze jinak by jejich hlas byl skoro k nicemu, jelikoz by ta strana tolik hlasu nedostala a jejich hlas by "propad". takze by se ke koritum dostali ty oranzovy a rudy pici reaguj

datum 15.10.2008 07:07

firefox gnu-linux

#14 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Sniper«: ja myslim ze by se komunismus mel zakazat. lidi hodne rychle zapomneli co se tady delo. a imho vetsina volicu ksmc ma iq<100 :) tak proc povolit blbum rozhodnout o osudu nasi zeme? ja sem sice komunismus nezazil, ale staci mi to, co sem slysel. reaguj

datum 15.10.2008 07:11

firefox gnu-linux

#15 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Anonymous_«: Tak aferky :) Aferky mela kazda strana. A kazda je mit bude. BTW unii svobody? Ses zblaznil? Odpadliky z ODS?

reakce na »Anonymous_«: Tech podpisu je potreba 10 000.

Jinak placas pate prez devate :) Tak 1) komunisti neprijeli tankama, ale byli v roce 1948 zvoleni v radnych demokratickych volbach. Ano vojska SSSR k nam prijeli. A hned 2x. Poprve kdyz osvobozovali CSR od nemcu (americke tanky zastavili v Plzni podle dohody o rozdeleni vlivu v evrope po skonceni druhe sveove valce (demarkacni cara)) a podruhe na pozvani Ceskych kolaborantu, aby nas "zachranili pred kontrarevoluci". Obdobi ktere tomu predchazelo se jmenovalo Prazske Jaro. To ktere nasledovalo normalizace(vyznamy si dohledej).

Zadna strana nepatrila Hitlerovi, pokud nemyslis ve ktre strane pusobil jako recnik a pozdeji jako kandidat na poslance a nakonec jako jeji predseda. A ta strana se jmenovala Narodne socialisticka nemecka strana delniku.

Za ten tvuj projev by ses nemel styden jen ideologicky, ale znalostma jsi uplne nekde mimo a meles hovadiny. Za to by ses stydet mel. Ja vim neni to tvoje chyba. Ve skolach se o tomhle bohuzel neuci. Nechapu proc.reakce na »matej21«: Pohuzel, tech starych komousu uz hodne vymrelo, ale nebezpecnejsi jsou mladi komunite. Ty sou uplne fanaticti. Vyrvavaj hesla typu smrt kapitalismu, vsechny kapitalisty povesme na ejblizsim strome i s rodinou atd. Na druhe strane rikaji ze komunisticky rezim nezavrazdil zadne lidi. Ze se jen obcas stal nakej justicni omyl jako byla Milada Horakova a ze tyhle pripady by mohli spocitat na prstech jedne ruky a ze opacne informace jsou jen dezinformace a propaganda zapadu. Jsou to magori, kteri uz ani nepamatuji tu dobu.


reakce na »Sniper«: S tebou plne soulasim. Zakaz jakekoli politicke strany je selhani demokracie. Kazde ma prece pravo na nazor. Prinejhorsim se stane, ze jimprezident neda moznost sestavit vladu a tim to hasne :D Mame takvej achranejch brzd a pojistek, ze bych se nebal je poustet do parlamentu. Verim v soudnost nasich pravicovejch politiku, ze se nebojim ze by se komunisti dostali nekdy do vlady. To spis Jiricek by si je do vlady prizval :D Ten prece rek ze koalici udela i s martany :D

reakce na »matej21«: Protoze je to i jejich zeme :) Maj pravo volby jako ty. Nebo ja nebo kdokoli jinej. O tom je ta demokracie :D

reakce na »Ash«: Hele sem slysel kamo ze prej Jirka PAroubek je strasnejch chudak. Pri rozvodu prisel o jezevcika a ted mu zastrelili kocku :D reaguj

datum 15.10.2008 07:39

firefox windows-vista

#16 souc!n www

ODS powa! JA volím ODS! reaguj

datum 15.10.2008 07:41

internet-explorer-7 windows-xp

#17 Ash wwwwww.go-strong.net

reakce na »Tonda«: Jo no asi nevi ze zviratka do hospody nepatri :-D reaguj

datum 15.10.2008 12:22

firefox linux-ubuntu

#18 Tonda wwwwww.netzona.cz

[false] Dyt sme to rekli obas tejne :D A je jedno jestli reknes Narodne socialisticka nemecka delnicka strana nebo narodne socialstika nemecka strana delnicka :D Zalezi z jakeho zdroje cerpas

www.zkratky.cz/NSDAP/12660
nebo
www.cojeco.cz/index.php reaguj

datum 15.10.2008 13:10

firefox windows-xp

#19 Tonda wwwwww.netzona.cz

To je jako bys rek Obcanska Demokraticka Strana nebo Obcanska Strana Demokraticka. Je to jedna a ta sama strana. Jako Me muze nekdo rict ze sem Antonin nebo Tonda. Oboje je to same :D reaguj

datum 15.10.2008 13:11

firefox windows-xp

#20 lo3k wwwwww.pisem.cz

No tak ve volbach bych se priklonil spise k CSSD urcite nepobezim volit modré ptaky (ods). Ods je dle mého názoru až moc proamerická a to co dokázala v poslední době mě opravdu děsí. reaguj

datum 15.10.2008 13:43

opera windows-xp

#21 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Tonda«: tak to by mohli chodit volit i opice ze zoo. inteligenci se nejakejm komunistum vyrovnaji :D
a jinak k tomu zakazu. podle me to neni selhani demokracie. trestni zakonik obsahuje totiz neco jako je "podpora a propagace hnuti smerujici k potlaceni prav a svobod cloveka". takze propagace komunismu by se mela trestat stejne jako propagace nacismu. jak rikal Anonymous - komunisti zavrazdili vic lidi nez fasisti/nacisti.
komunismus se mel zakazat hned po revoluci a meli se potrestat ruzni komunisti, kteri se podileli na politickych vrazdach a na napr. posilani lidi do uranovych dolu. stejne jako se udelalo po druhej SV. zakazali se vsechny nacisticke seskupeni a byli potrestani kolaboranti (v ramci ceskoslovenska) reaguj

datum 15.10.2008 14:51

firefox gnu-linux

#22 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Tonda«: jo a KSC nebyli zvoleni v roce 48 ale uz v roce 46. v roce 48 se dokoncil komunisticky prevrat (Vitezny unor) reaguj

datum 15.10.2008 14:55

firefox gnu-linux

#23 Subber wwwmozektevidi.net

Jednoznacne ODS, nerikam ze je nejlepsi ale mnohem lepsi nez CSSD a KSCM. Podporuji svobodu podnikani, svobodu nazoru ( coz zde o NEKOM nejde rict ) atd. Velmi me zarazi ze nekteri zdejsi lide se chovaji myslenim totalitne i kdyz jsou to podnikatele. reaguj

datum 15.10.2008 15:02

firefox windows-xp

#24 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »matej21«: Omlouvam se :D Tady sem se zasmodrchal do vlastnich myslenek, ale sem rad ze tak mladej kluk ma znaosti v tomhle smeru :) Je videt ze si dobre vedenej :D reaguj

datum 15.10.2008 17:00

firefox windows-xp

#25 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Subber«: Hele subbere :D Svoboda jednoho konci tam kde zacina svoboda druheho. Kdyby mel kazdej apsolutni svobodu uz toneni demokracie, ale anarchie. reaguj

datum 15.10.2008 17:02

firefox windows-xp

#26 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Tonda«: hee, moh bys jit prosim na icq? potrebuju poradit s tou domenou.. :) reaguj

datum 15.10.2008 17:46

firefox gnu-linux

#27 Subber wwwmozektevidi.net

reakce na »Tonda«: musi to byt jeden tisic obcanu , ne 10 000. :) reaguj

datum 16.10.2008 19:04

firefox windows-vista

#28 Subber wwwmozektevidi.net

K zalozeni strany je tady www.obcan.ecn.cz/index.shtml prislusny zakonik. Nikde tu neni napsano ze petice nesmi byt podepsana pres internet :) pokud by se tu nejaka strana organizovala jsem schopen vstoupit a ridit Plzenskou organizaci :) kdyz by bylo 20 lidi kazdy musi sehnat 50 podpisu, a to se da. reaguj

datum 16.10.2008 19:07

firefox windows-vista

#29 peterson www

Urcite bych nevolil ODS. Mozna su na to este mlady i kdyz je mi pod 18, ale pravici určitě ne. Zajímal jsem se o to a prarodice, kteří me hodne vysvětlili a znacnou casti ovlivnili jsou také nakloněni doleva. Stejne tak rikam ze bych nikdy nevolil komunisty!!to ne! jen me proste neodradí zesmesnovavani CSSD a paroubka, co vsude kolem vidivam! Ty bych volil a az budu mít právo volit,patřičně toho využiji. reaguj

datum 16.10.2008 20:09

opera windows-xp

#30 Draww www

reakce na »peterson«: to mam teda z tebe radost, mladej skorobolsevik, nadruhou stranu lepsi volit cssd nez kscm. reaguj

datum 16.10.2008 21:23

unknown unknown

#31 Anonymous_ wwwgoogle.com

reakce na »peterson«: Jsi na to mlady.. Az budes starsi, dobre si rozmyslis, kam budes odvadet dane a kolik jich budes odvadet (kdyz zde pominu ostatni aspekty, proc volim ODS).

Asi nemas vlastni nazor, pokud se rozhodujes dle starych prarodicu, kteri proste logicky maji jine preference - je zcela logicke, ze stari lide spise voli levici - nabizi jim vice podpory do stari (vetsi duchod) etc..

Jak to pekne rekl Olda, kdo chce a citi se byt socialne slabsi, voli levici (protoze se sam o sebe nedokaze postarat a potrebuje podporu). Kdo si radeji vse obstara sam (sam si nasetri na duchod...) a jede radeji sam na sebe - tudiz nechce odvadet takove dane a naproti tomu neceka velkou podporu od statu (ale zase nedava dane na jistou skupinu uzivatelu, kteri nic nedalaji a prispevky zneuzivaji) - voli ODS :-)

Tak to je a tak to bude. Ja proste klidne ozelim vetsi duchody, podporu nezamestnanych, ostatni podpory a ja nvm co vse, za cenu, ze sve penize nebudu muset odvadet do spolecneho fondu (dane..), kde se prerozdeluji i ostatnim lidem, radeji jedu sam na sebe ;-) reaguj

datum 16.10.2008 21:25

firefox windows-xp

#32 MzK wwwmozektevidi.net

Škoda, že nejdou rozdávat záporné hlasy. To bych hled věděl, koho z vlády vyhodit :). reaguj

datum 16.10.2008 21:39

opera gnu-linux

#33 Subber wwwmozektevidi.net

ale to By nebylo spatne zavest ve volebnim zakonu jeden hlas kladny a jeden zaporny :D reaguj

datum 16.10.2008 21:58

opera microsoft-windows

#34 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Draww«: me prijde ze je to to same :) reaguj

datum 16.10.2008 23:07

firefox windows-vista

#35 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Tonda«: jj, cssd == prebarveny komunisti na oranzovo :) reaguj

datum 17.10.2008 07:30

firefox gnu-linux

#36 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »matej21«: takovej mladej a uz tak chytrej :) reaguj

datum 17.10.2008 08:37

firefox windows-vista

#37 MzK wwwmozektevidi.net

V Kolíně prej rozdává ČSSD oranžový růže :) reaguj

datum 17.10.2008 11:42

opera gnu-linux

#38 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »MzK«: to vcera v praze meli vetsi kampan. zapalili prumyslovej palac (oranzovy plameny :) reaguj

datum 17.10.2008 12:43

firefox gnu-linux

#39 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »matej21«: To spis Duricko poslal vzkaz Kockovi. Jeslti mi sahnes na rodinu, zapalim ti i kolotoc :D reaguj

datum 17.10.2008 12:54

firefox windows-xp

#40 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Tonda«: :D moznosti je hodne, ale jako nejpravdepodobnejsi je podle me kremace Kocky mladsiho..
btw: ruskekolo.cz/ reaguj

datum 17.10.2008 13:17

firefox gnu-linux

#41 Draww www

reakce na »Tonda«: ja to beru z toho pohledu pred rokem 89, ty sikany na skole od ucitelu ... reaguj

datum 17.10.2008 13:23

unknown unknown

#42 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Draww«: A ted ta sikana je mensi co :D reaguj

datum 17.10.2008 19:57

firefox windows-vista

#43 malidian www

Odvoleno, nakonec ODS :) Tak jsem zvedav na výsledky. reaguj

datum 17.10.2008 21:00

firefox windows-vista

#44 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »malidian«: Ja jeste nebyl :) Jdu zitra rano. U nas na vesnici kde je 100 obyvatel je muj hlas 1 procento :D reaguj

datum 17.10.2008 23:09

firefox windows-vista

#45 Subber wwwmozektevidi.net

tak to se mas... u nas na "vesnici" je jeden hlas 0,00001 procent :D proste 100 000 obyvatel. Ale je to jedno, nevoli se na radnice ale do kraju a nekde na senatory takze 1 procento z volicu nejsi ;) reaguj

datum 18.10.2008 08:21

opera microsoft-windows

#46 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Subber«: umis pocitat? sek ses o 2 desetinna mista

zatim to vypada, ze bude cela cr oranzova :( reaguj

datum 18.10.2008 16:30

firefox gnu-linux

#47 Tonda wwwwww.netzona.cz

Tak to vypada, ze stehuju firmu za hranice. reaguj

datum 18.10.2008 18:05

firefox windows-vista

#48 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Tonda«: ale prichvatni nez ti je oplotej :D reaguj

datum 18.10.2008 18:06

firefox gnu-linux

#49 Subber wwwmozektevidi.net

:( CSSD reaguj

datum 18.10.2008 19:38

firefox windows-vista

#50 Draww www

reakce na »Tonda«: to rozhodne!!! Deti dnes muzou beztrestne ve skole nosit tricka s napisem, retizek na krku ..., tak je to ok, za nas to nebylo. reaguj

datum 18.10.2008 19:46

unknown unknown

#51 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Draww«: No kamo a vypada to ze se to zase pomalu zacne vracet :D reaguj

datum 18.10.2008 22:45

firefox windows-vista

#52 Draww www

reakce na »Tonda«: no taky asi jo, voleby total propad :( reaguj

datum 19.10.2008 17:43

unknown unknown

#53 devian wwwsleduj.stahni.net

No teda... aspoň že u nás to zůstalo již tradičně modré.. ale i tak... hrůza. reaguj

datum 19.10.2008 19:43

firefox windows-xp

#54 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »devian«: Muzes mi rict kde to zustalo modre? Tys asi nevidel volebni vysledky co? :D Cela CR je oranzova :D A jak rika mistr HUlan oranzova je jen odstin rude.

volby2008.novinky.cz/volby/kraje… reaguj

datum 19.10.2008 20:56

firefox windows-vista

#55 Sucker www

Ja se divim, ze ty volby nekdo sleduje. Jednoho idiota nastoupi druhy. To je neco ke sledovani. Ma vyhrat nejaka strana, ktera by skutecne neco dokazala. Razantne, radikalne a pravdive.
Proto jsem volil Dělnickou Stranu. Už podle jejich akci jde poznat, ze chteji neco delat. reaguj

datum 19.10.2008 21:29

firefox windows-xp

#56 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Sucker«: Mnojo. Mezi nacizmem a komunismem neni moc velkej rozdil. Budes asi peknej magor, kdyz chces volit cestu utlaku nasili a nesvobody. reaguj

datum 19.10.2008 23:12

firefox windows-vista

#57 matej21 wwwmatej21.cz

reakce na »Tonda«: ale musis uznat, ze v necem ma ta DS pravdu. ale je to uz moc extremni strana.. NS je lepsi :) reaguj

datum 20.10.2008 07:25

firefox gnu-linux

#58 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »matej21«: Nejsme pro vytloukat klin klinem. reaguj

datum 20.10.2008 17:15

firefox windows-xp

#59 Brut www

A z toho všeho vyplývá, že lidstvo je nepoučitelné. Díky, dobře jsem se pobavil. :)

Oldo, dodatečně gratuluju k ředitelování. :) reaguj

datum 20.10.2008 21:32

opera gnu-linux

#60 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »Brut«: lidstvo mozna ano, cesi ne reaguj

datum 20.10.2008 23:14

firefox windows-vista

#61 Sucker www

Jo, mam jinej nazor, chci volit tu stranu, ktera neco dela a jsem magor :D:D Vykrik do tmy Toniku. reaguj

datum 21.10.2008 13:48

firefox windows-xp

#62 devian wwwsleduj.stahni.net

reakce na »Tonda«: Tak u nás je to modré možná díky tomu, že u nás se nevolilo :) reaguj

datum 22.10.2008 06:55

firefox windows-xp

#63 Tonda wwwwww.netzona.cz

reakce na »devian«: Tak Prahu nikdy nedostanou :D A jestli jo, tak je nejvyssi cas si sbalit zavazadla a jet na navstevu k tetice do zahranici :D reaguj

datum 22.10.2008 07:36

firefox windows-vista

#64 devian wwwstahni.net

reakce na »Tonda«: No já doufám v to, že Praha zůstane modrá i nadále ;) Já jsem v Praze pod modrou nadvládou stále spokojený a nějakých 30,- mi nervy nedrásá :) reaguj

datum 22.10.2008 10:08

firefox windows-xp

#65 Anonym www

Samo zrjmne ODS (Odelení destrukce sveta) reaguj

datum 23.10.2008 13:49

unknown unknown

#66 Subber wwwmozektevidi.net

gratuluji Praze, ostatni se stydte :( reaguj

datum 26.10.2008 06:14

opera microsoft-windows

#67 Slavjanin www

Člověk by až brečel, jaké "elity" českého národa se tu vyjadřují o věcech, o kterých nemají ani sebemenší zdání. Ale což, volební výsledky komunálních, senátních i parlamentních voleb jsou jen pouhým zrcadlem duše naší a podle toho je tu taková situace. Občané jsou nespokojení a chtějí změnu? Zcela nemožné! Zlodějský a zrádný národ český nemůže být nikdy spokojen, dokud bude zachovávat suverenitu vlastní a zcela slepě se plácat po rameni, jak výborné místo na slunci mu patří. Zloději volí zloděje jako své politické představitele, ale spokojen není ani jeden z nich. Jeden křičí, že už mu nestačí sociální dávky, musí platit kam se jen podívá a ten druhý nechápe, co tomu prvnímu vlastně vadí? Vždyt může cestovat kam se mu zachce, děti může nechat studovat třeba na Harwardu a každý rok si pořídit nové auto. Vždyt na to musí za ten svůj průměrný a neustále se zvyšující plat přeci mít. A nejlépe se o politiku vůbec nestarat, vždyt jí ten první nemůže vůbec rozumět. Ten je dobrý jen pro mé zvolení.
Kdepak, pěkně děkuji za takový stát, kde již skorem 100 let národní cítění, hrdost a morálka degraduje takovým způsobem, že není jiného východiska, než se stát protektorátem Evropské unie, která bude za nás ve všech otázkách vnitřní i zahraniční politiky rozhodovat. reaguj

datum 04.11.2008 02:19

opera windows-xp

#68 k www

no ty si zase objevil Ameriku.... reaguj

datum 05.11.2008 21:30

opera windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.