Je Microsoft Kinect revoluce? Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Je Microsoft Kinect revoluce?

Nastane revoluce v ovládání různých zařízení bezdotykovým pohybem těla? A jaké výhody to může přinést v praxi?

image of Je Microsoft Kinect revoluce?

Pokrok se nedá zastavit.

To co byla včera fikce a vzdálená hudba budoucnosti je je dnes realita. Microsoft Kinect přináší bezdotykové ovládání herní konzole. Podobně jako ve filmu Minority Report. A zdá se, že to poměrně funguje.
Kinect pro Xbox 360 přináší do světa her a zábavy nový a naprosto jedinečný způsob ovládání, při němž již nepotřebujete žádný ovladač. Narozdíl od ostatních, kteří hráčům dávají do rukou stále více přístrojů a pomůcek, odstraňuje Kinect poslední bariéru mezi nimi a zcela novým zážitkem z hraní. Konzole Xbox 360.

Je dobré, že lidi pak jen nesedí u počítačových her nebo konzolových her celé hodiny bez pohybu. Časem to může být i místo posilovny. Pravdou je, že lidi hrající si na Kinect (Natal)  případně na Nintendo Wii vypadají prostě směšně. 

Dost dobře si dovedu představit bezdotykové ovládání jednoduššího zařízení, například televize. Klasická situace, televize puštěná nahlas a zazvoní telefon. A místo pracného hledání dálkového ovladače na televizi jen mávnete rukou a ztlumí se zvuk. A podobně se i přepínají programy. Bez ovladačů. To by se mi líbilo.


autor článku OS | datum publikování 14.listopad.2010 11:56 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře

Zatím tu nejsou žádné (schválené) kometáře.

Nové kometáře nejsou povolené.