Jak vyvíjíte v PHP (Win,Linux)? Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Jak vyvíjíte v PHP (Win,Linux)?

Existuje plno možností, jak tvořit aplikace v PHP a MySQL. Pokusím se některé porovnat najít lepší

image of Jak vyvíjíte v PHP (Win,Linux)?

Apache, PHP, MySQL na Windows pomocí WAMP

Jednoduché na instalaci, takto jsem začínal a dlouhou dobu používal. Tuším že to byl program XAMPP. Bohužel, při vývoji na Windows a hostováním aplikace na linuxovém webhostingu nastávají problémy a různé odlišnosti. PHP skripty se pak musí lehce přepisovat a upravovat. Něco jiného by bylo hostovat výsledné aplikace také na Windows.

Vývoj v PHP a MySQL na Linuxu.

Takto jsem vyvíjel dlouhou dobu, nejprve tuším na Fedoře, Debianu a následně na Ubuntu. V dřívější době se krom instalace a konfigurace Apache muselo zprovoznit „to ostatní“ jako rozlišení obrazovky, WIFI, LAN, uspávání PC a další věci, které nebyly na Linuxu samozřejmé.
Pak byla situace skoro opačná, a pro co se musejí na Windows (XP, Vista) shánět ovladače tak na Linuxu funguje hned po instalaci. S příchodem Windows 7 je už situace vyrovnaná.

Linux může být nainstalovaný:

  • jako hlavní operační systém
  • společně s Windows na druhém diskovém oddílu
  • pod Windows ve virtuálním stroji

Apache, MySQL a PHP na Windows pomocí ruční instalace.

podobné jako první způsob, ale můžeme si zvolit jednotlivé verze jednotlivých kompoment. Tuto možnost jsem moc dlouho nepoužíval, ale funguje.

PHP a MySQL + Samba ve virtuálním stroji debian na Windows.

V současnosti vyvíjím takto:
Pod WIndows 7 si pustím virtuální počítač s debianem bez grafického rozhraní. WWW adresář si připojím přes Sambu jako písmeno Z. Pustím na Windows Netbeans a otevřu si „lokální“ projekt z písmene Z. Čili žádné vzdálené přpojování přes FTP nebo SSH. Výhodou je, že vyvíjím pod (stabilním) Windows, ale apache běží v přirozenějším Linuxovém prostředí.
Místo služby WebServer pod Windows musím pustit celý virtuální PC s debianem, což je náročnější na paměť. Ale to při dnešní ceně pamětí není takový problém.
Vyvíjet takto má plno výhod:
Protože Linux běží virtuálně, dají se lehce ledovat využité systémové prostředky (disk, procesor, ram). Na Windows by to jistě také šlo, ale změřené data by byly ovlivněné ostatními programy (Netbeans, QIP, Gtalk, Thunderbird, Antivir, Firefox a možná i další spuštěné programy). Navíc je vývojové prostřední hodně podobné produkčnímu - debian jako debian, stejné verze komponent a pod. Nemusí nás tak nic překvapit.

A jak programujete v PHP Vy a proč? Jaký způsob Vám nejvíce vyhovuje? Díky za zkušenosti…


autor článku OS | datum publikování 28.září.2010 09:20 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře

#1 Daniel Milde wwwblog.milde.cz

Hodně dlouho jsem vyvíjel na Windows a byl jsem spokojený. Teď vyvíjím na Linuxu (nejdřív Ubuntu, teď Arch) a jsem ještě spokojenější :)

Každopádně virtuál s Debianem je myslím dobrá volba. reaguj

datum 28.09.2010 14:58

chrome gnu-linux

#2 Štěpán Vraný www

Osobně v poslední době dost využívám LightTPD na Archlinux ve virtuálním stroji, dříve jsem na takovéto plácání využíval IIS v normální instalaci Windows.

Ačkoliv kdekdo ohrne nad IIS nos - funguje to opravdu skvěle. reaguj

datum 28.09.2010 20:45

chrome windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.