Internetový biz je velice nestabilní Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Internetový biz je velice nestabilní

Kdo podniká na internetu tak jistě ví, že je to velice nestabilní oblast. Je těžké držet krok a když už něco krásně vychází, přijde BAN.

image of Internetový biz je velice nestabilní

Několik screenshotů na ukázku

Vydělávání na internetu se mnoha lidem zdá jednoduché. Desítky tisíc se dají vydělat a člověk dělat rukama ani se vzdálit od počítače. Ovšem zas tak jednoduché to není. Problém může přijít v nejméně vhodnou chvíli.

Návštěvnost internetový biz 

Jak jistě vidíte, u jednoho webu byla dlouhodobá návštěvnost kolem 200-300 UIP za den. Pak se člověk dostane krátkodobě na internetový trůn a vydělává. Příznivý stav může trvat hodiny ale i roky. To záleží na mnoha okolnostech. Jednoho dne nastane pokles/propad do nejtemnějších internetových hlubin. Zde se nejedná o BAN, ale o napsání zajímavého textu, který se stal velice vyhledávaný a linkovaný. Pak přestal být text aktuální a návštěvnost se vrátila do starých kolejí. 

Další příklad:

Internetový BYZNYS 

U tohoto bezejmenného webu návštěvnost postupně stoupá až do pěti tisíc unikátních návštěvníků za den. Tento pěkný vývoj trval prakticky od září až do března (7 měsíců). Pak přišel problém. V tom to případě se také nejedná o BAN ze strany vyhledávačů, ale o problémy na serveru. Server se odporoučel do křemíkového nebe. Následná oprava, změna DNS a obnovení smazaných dat se protáhla na měsíc. A měsíc mrtvá doména je znát.

Když přijde BAN

Pokud pochází velká většina návštěvnosti z vyhledávačů, dávejte velký pozor na černou a šedou zónu SEO. 

Přehled zdrojů provozu 

Ze dne na den mi vyhledávač zabanoval několik 8 webů, které tvořily klidně 80% přijmů. Nedá se nic dělat, snad jen se poučit, ne ne, tudy cesta nevede. 

Internet je velice nestabilní a stavět podnikání na internetu vyžaduje štěstí, odvahu a zkušenosti. Nikoliv peníze :-)


autor článku OS | datum publikování 18.prosinec.2009 16:08 | články ze světa počítačů IT |

Kometáře

#1 Draww www

Ahoj. Nejen internetovy biz je nestabilny, totez plati i v realnem podnikani. Obecne internet se hrozne rychle meni, clovek musi jit s dobou, jinak je v hajzlu. Internetova reklama se tezko prodava, spolehat se na adsense je nesmysl, jsou to kreteni kterym se furt neco nelibi, pak taky staci kdyz ti nejakej kreten pravidelne klika na reklamy :( Zavist je hrozna vec! Etarget je ok, ale je to malo placeny. Skupovat blogy byl od pocatku nesmysl, tedka vlastnis domeny, ktery jsou bezcenny "patrikvogl.cz" a spol. Dej se na vytvareni webovych stranek nebo tak. Cau reaguj

datum 22.12.2009 11:45

unknown unknown

#2 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »Draww«: Žádný nákup domén/webů není bezcenný, pokud se ti investice vrátí a vyděláš. reaguj

datum 26.12.2009 09:42

opera windows-vista

#3 Draww www

reakce na »MzK«: tobe jde o to vydelat, ja takove cile nemam ... reaguj

datum 26.12.2009 18:21

unknown unknown

#4 Martin Froněk wwwwww.keclist.cz

reakce na »Draww«: Ale tady se bavíme o businessu :-) reaguj

datum 15.01.2010 14:47

firefox windows-xp

#5 Martin Froněk wwwwww.keclist.cz

Nemyslím si, že by internetový business byl obecně méně stabilní, než-li offline business. Ta zdánlivá nestabilita pramení z toho, že internetový business je většinou prvními krůčky "podnikatelů", takže za tím kterým projektem většinou stojí pouze jeden člověk, většinou bez předchozích zkušeností v podnikání. Jde o to projekt podložit týmem lidí, kteří mu stabilitu dodají... a také o to nebýt příliš závislý na vyhledávačích, ale to už je druhá věc. reaguj

datum 15.01.2010 14:54

firefox windows-xp

Nové kometáře nejsou povolené.