Google Street View česká města Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Google Street View česká města

Google Street View nově obsahuje i česká města - Praha, Poděbrady, Mělník, Příbram, Brandýs nad Labem, Stará Boleslav, Dálnice do Brna D1. Google maps na mobilu.

image of Google Street View česká města

Google fotí česká města a soukromí

Překvapilo mne, že Google Street View obsahuje i poměrně malé město a mne nedaleké - Poděbrady. Můj častý cíl pro vyjížďku na kole. 

Osobně takové službě fandím, nějaké soukromí jde stranou. Už dávno jde zjistit ze satelitních (nebo leteckých) map, že soused má velký bazén nebo na zahradě bordel a vrakoviště, což nebylo přes vysoký plot vidět. Už dávno vím, kdo se rád opaluje na střeše/balkóně/zahradě - seznam mapy i google mapy jsou prostě dost ukecané.

Ale já vidím převážně výhody. Pokud kupuji někde pozemek či nemovitost, zajímá mne právě okolí. Líbí se mi ta hezká propojenost služeb. Zadám adresu a už vidím, jak to tam vypadá na Google Street View i z fotek ostatních uživatelů. Kde je k místu něco na wikipedii, tak taky vidím odkaz na zajímavost. Perfektní propojenost :)

google

Google maps na WM zařízení

- Aplikace která mi mnohokrát pomohla. Například v jednou pátek v 14:50. Potřeboval jsem rychle notáře abych si nechal ověřit dokument a poslal ho poštou ještě v pátek. Jednoduchý dotaz: "Notář Kolín" (ani nemusím zadávat Kolín, aplikace dle GPS vidí, kde se nacházím). 

Zobrazí se mi 5 notářů. Jdu k nejbližšímu, ale už ve 14:55 má zavřeno (má do jen tří). Další to samé. Pustím znova Google Maps na WM zařízení a rovnou si zjistím otevírací doby. A hle, vidím jednoho, který má až do pěti. Vše krásně vyřízeno. Pro tento případ jsou google online mapy mnohem lepší, než offline Tomtom. Sice musím platit za data, ale aplikace jsou funkčně nesrovnatelné. Kéž by šlo zkombinovat obě aplikace do jedné.

Tomtom vs Google maps

  • Umí hlasovou navigaci.
  • Umí 2D/3D navigaci
  • Částečně aktuální dopravní situaci
  • - nepodporuje dotazy typu: Zubař Kolín, Květiny Poděbrady, Policie město, nejbližší restaurace mám hlad :)
  • - Nezobrazí podrobnější informace k hledanému objektu (telefon, otevírací dobu, www stránky...).
  • - Tomtom není zdarma, Google maps je zdarma (ale naopak platí se za data). 

autor článku OS | datum publikování 7.říjen.2009 19:19 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře

#1 Neolker wwwwww.khnet.info

Už byli i u nás v KH 20.srpna 09

neolkerweb.khnet.info/googlecar… reaguj

datum 08.10.2009 09:55

firefox windows-vista

#2 SpeedyGT wwwspeedygt.ic.cz

V Brně už jezdili od července...snad mne jednou i cvakli tak snad. Až bude GSV oficiálně v Brně tak se podívejte na Náměstí 28. Října kde možná budu s foťákem v ruce :)

speedygt.ic.cz/blog/auto-google-street… reaguj

datum 11.10.2009 12:03

opera windows-7

#3 MzK wwwmozektevidi.net

reakce na »SpeedyGT«: To se máš, já se google vozů na Volárně nedočkám :) reaguj

datum 16.10.2009 22:25

opera windows-vista

Nové kometáře nejsou povolené.