Český slavík matoni pro není zajímavý Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Český slavík matoni pro není zajímavý

Asi to bude tím, že nejsem typický konzument české pop music.

image of Český slavík matoni pro není zajímavý

Každý rok vyhrávají stejné tváře.

Asi největší problém českého slavíku. Diváky to už musí nudit, vyhrávají stále stejné tváře, ať už jde o sedmdesátníka Karla Gota nebo Lucku Bílou. Lidé posílají čím dál méně hlasů.

Navrhoval bych tyto změny:

  • Pravidlo 3× a dost. Jakmile by zpěvák / zpěvačka / kapela získala 3 slavíky (během desetiletí), měla by STOP na další ceny a tak by se dostalo na méně známé tváře. Zatuchlý vzduch české hudební tvorby by se lehce rozvířil.
  • Kategorie „první slavík“. Představuji si to tak, že tuto cenu by získal interpret s nejvíce hlasy a doteď slavíka nevyhrál. Takže někdy by to bylo za 6té místo, jindy za dvacáté místo (protože nad ním už slavíka všichni mají).
  • Více hudebních kategorií. Vím že běžného obyčejné konzumenta zajímá především POP music, ale existují přece i další hudební styly, tak proč se omezovat pouze na POP / ROCK. Co takle metal, Šmajdalfe, metal. Punk, Hip Hop a další?

Co vůbec poslouchám já?

Co se týče české muziky, tak je to třeba Doga, Škwor, Daniel Landa, Hárlej, Legendy se vrací, Brichta, Arakain, Bára Zemanová, Katapult, Medvěd 009, Rybičky 48, Walda Gang, Wohnout.


autor článku OS | datum publikování 29.listopad.2011 16:20 | recenze nejčastěji na HW recenze |

Kometáře

#1 jirin wwwjirinapravnik.cz

Třikrát a dost je celkem kravina, za pár let by tu neměl vůbec kdo vyhrávat... Prvni místa nemá moc smysl sledovat, druhé a třetí je zajímavější, i když TOP6 je snad vždycky stejná...

Ty "tematicke ceny" tu prece mas je to Anděl a myslim ze i ceny ocka, maji vice kategorii... Tam jsou ty vysledky vzdycky zajimavejsi, Slavik je zkratka pro konzervativni lidi, postkomunisticky...

Jinak ještě ež nevyhrávají ty lidi co jsi tu vypsal, tam jsem tak vybral tak dvě tři, kde bych to celkem bral, ale jinak mizerie, ale to není ani tak kritika tveho vkusu, jako spise chude ceske sceny... ja osobne z ceskych neposloucham skoro nikoho reaguj

datum 29.11.2011 17:12

firefox windows-7

Nové kometáře nejsou povolené.