Blokování textové reklamy. Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Blokování textové reklamy.

Blokování adsense, etarget a jim podobné. Úvaha na téma blokování textových reklama a reklam celkově. Blokování ic lišty a blokování reklamy webzdarma.

image of Blokování textové reklamy.

Bokujeme textové reklamy

Úvodem a zamyšlení

K tomuto tématu snad naposled. Je mnoho důvodů a výmluv, proč reklamu blokovat. Ale je taky pár důvodů, proč neblokovat.
Jak už jsem dříve psal, reklamu blokuji a mám k nim špatný vztah. To jsem ale mluvil o flashové, hejbací reklamě a vyskakovacích oknách. Ty mi vadí. Textovou reklamu naopak podporuji, protože nijak neruší ve čtení či prohlížení a navíc, v případě adsense je i inteligentní a nabízí reklamu k tématu. Psal jsem návody jak blokovat, a nezávisle na mně se spustilo na toto téma solidní flame. Když jsem si Lukášův text přečet, svůj názor na reklamu jsem sice nezměnil, ale trochu pozměnil.
Reklama je prostě netné zlo. Nutné zlo za to, že jsou texty a články přístupné zdarma. Nutné zlo za to, že můžeš číst texty, návody, tipy, radí ti na fórech. Někdo musí platit hosting, doménu. V neposlední řadě je i otázka vloženého času. Jak by se vám líbilo, kdyby se muselo za přístup na stránky platit? Nic není zadarmo!

Návod pro Operu

I když si myslím, že blokování textové reklamy je docela zbytečnost a něco navíc, návod zde zveřejním. Ale než někdo začne blokovat, nechť si uvědomí, že tím okrádá redaktory, blogery, textaře a další, co mají články co někdo čte.

Na druhou stranu musím upozornit na jednu drobnost a to vícenásobné klikání na reklamu za účelem obohacení autora článku. I ty reklamy a reklamní kampaň musí někdo zaplatit. V tomto případě by se pouze jednalo o přesun peněz od zadavatele reklamy k majteli reklamní plochy. A to by se jistě zadavatelům reklamy nelíbilo, kdyby někdo klikal na reklamy a nic nekoupil. A majtel reklamní plochy za to může dostat i ban což není vůbec dobré. Na reklamu klikej pouze tehdy, pokuď tě opravdu zaujme!

Blokování adsense

Je to návod pro Operu, pro ostatní je to obdobné. Pustíme si stránku, kde je adsense. Zobrazí se zdrojový kód stránky a ve zdrojáku se najde javascript, který obstarává adsense. Nejvíce nás zajímá položka src, který ukazuje na zdroj reklamy. To vypadá třeba takto:


Pravým tlačítkem myši volba blokovat obsah. Nahoře volba podrobnosti Otevře se nové okno, kam se jen vložíte text *googlesyndication.com* uloží se, F5 na stránku a je hotovo.

Blokování etarget

Úplně stejně jako google adsense, JS kód zní SRC="http://ad.adrenaline.cz/?action=1&id="+ADid_adspot+"&target="+ADtarget+"&border="+ADbor a blokovaný vypadá takto *ad.adrenaline.cz*

Blokování ic lišty a webzdarma banerů

Postup je stejný, kódy vypadají takto:
http://i.wz.cz/ a http://img.ic.cz/3/lista.green.win.js, takže se blokuje *.i.wz.cz* a *img.ic.cz/3/* a podobně


autor článku OS | datum publikování 11.leden.2007 06:01 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře

#1 Lokutus www

*.ad-*
*.ad.*
*.ad?.*
*/ad.*
*/ad/*
*_ad_*
.....atd.
Já už nemusím, já už jí NEvidím! :-D
Ad.: "Jak by se vám líbilo, kdyby se muselo za přístup na stránky platit?"
Ať se za to klidně platí. V čem je problém? Že by tam nikdo nechodil a neplatil? Aha! Takže vlastně většina toho obsahu ani za peníze nestojí.
Reklama mi nic nedává. Nikdy. Nevnímám ji, ignoruji ji. Blokovat jsem ji nezačal já, ale můj Maxthon a já ho při tom nechal, protože vytváření exception listu by byla zbytečná práce navíc. Stejně bych tu reklamu ignoroval a neklikal a nekupoval.
Tudíž, jak píšeš: "Na reklamu klikej pouze tehdy, pokuď tě opravdu zaujme!"
Já na reklamu neklikám, protože mě nikdy nezaujme. reaguj

datum 11.01.2007 09:18

unknown unknown

#2 PCMark wwwpcmark.info

2Lokusuts: oh další nesmyslný komentář...
"Ať se za to klidně platí. V čem je problém?"
-pokud by se platilo za přístup na všechny weby kde je dnes reklama, tak by tě ta tvá sranda přešla. Že by na takové weby nikdo nechodil? Ale chodil! Protože by už neměl jinou možnost. Místo toho, abys byl rád že nemusíš platit za informace na webu, tak si blokuješ reklamu.

komentář k článku: rady jak si blokovat textovou reklamu se obrátí proti vám kteří si to blokujete! - u reklamnich bannerů jde jednoduše udělat anti anti block ochrana u adsense to nejde => blokováním text. reklamy nutíte provozovatele používat grafické reklamy, které vám pak zablokovat nepůjdou! reaguj

datum 11.01.2007 20:02

unknown unknown

#3 Lokutus www

TO PCMark: Promiň, ale nesmyslný je naopak tvůj komentář. Když se bude na všech webech platit, tak se bude platit, no a co? Platí se za všechno, tak proč ne za obsah webu. Kromě toho, i tu reklamu platíš v ceně zboží, ať na ní klikneš nebo ne.
A když se zpoplatní všechny weby? Budu chodit jen tam, kde se mi to vyplatí. Tam, kde budou ty nejlepší a nejrelevantnější informace. Cena a úměrně i kvalita informace zase vzroste. To jsou normální tržní mechanizmy, na kterých stojí naše civilizace už tisíce let.

Pokud má někdo potřebu zpoplatnit web, není nic jednoduššího, než to udělat. Stačí založit účty, nechat uživatele registrovat a zaznamenávat jejich tarif. Kolik si zaplatili a kolik z toho už pročetli. Pro zkušeného programátora práce na pár dní. A ukáže se, jak cenné informace autor na svém webu má. Zda to těm jeho návštěvníkům stojí za nějaké peníze.

Každopádně mám právo blokovat reklamu, pokud mi to autor webu smluvně nezakáže. A blokovat ji budu, protože mi reklama nic nepřináší a obtěžuje mě. reaguj

datum 11.01.2007 21:05

unknown unknown

#4 PCMark wwwpcmark.info

Lidí kteří by byli ochotni platit na českém internětě za nějaký obsah je nesmírně málo. Pokud by se zavedl placený obsah, tak kvalita webu nevzroste, akorát by příjmy z reklamy nahradily příjmy od čtenářů. Doplatily by na tohle hlavně návštěvníci, protože dnes si můžou prohlížet všechny weby zdarma, pak by si museli vždy pečlivě rozmyslet, zda vůbec takový web navštíví a dostane se tak ke čtenářům daleko méně informací. reaguj

datum 11.01.2007 21:16

unknown unknown

#5 Lokutus www

TO PCMark: Popíráš sám sebe. Pokud si návštěvníci budou rozmýšlet, za co zaplatí a za co ne, tak to zákonitě povede ke zkvalitňování obsahu. Tomu se říká konkurenční prostředí. Podobně to funguje už dnes s tou reklamou. Aby si inzerent vydělal dost peněz, musí nějak přitáhnout lidi. A ty přitáhne jen skutečně zajímavým a informacemi nabitým obsahem.
Já bych si raději vybíral, za co konkrétně zaplatím, než abych v ceně zboží plošně platil reklamy, které nemají smysl. Ty ne? Je to prostě jen jiná forma daně. O dost rafinovanější, protože se snaží lidi oblbnout tím, že za to vlastně nic neplatí.

Kupříkladu odmítám platit ČT. Už jen z principu, protože mi to stát ukládá, jako povinnost bez možnosti výběru. Nova a Prima zase svými reklamami zvyšují cenu zboží, přestože teoreticky nabízejí vysílání zadarmo.
Raději bych si zaplatil jen kabelovku, nebo kódované vysílání podle vlastního výběru. Pak by byly strany jasně určené, nikdo by mě do toho netlačil a kdybych to nepotřeboval, nedal bych na to ani korunu.

Ale hlavně je potřeba netrpět mesiášským komplexem a nemyslet si, že když se tvoje informace nedostanou k lidem, tak na to budou nějak doplácet. Webů je mraky. Miliony. Spousta z nich nabízí v podstatě shodný obsah. Rozhlédni se. Kolik webů dnes nabízí kupříkladu informace o webdesignu, adsense, nebo hardware? Mraky. Někde jsou informace zajímavé, někde ne. Někde to dělají nadšenci zadarmo, někde za prachy z reklamy. Když to někteří z nich přestanou dělat, ještě jich spousta zbyde a další přijdou. Tak to prostě je. Hodnota informace na webu za posledních 10 let značně devalvovala. Nikdo ty lidi nenutí to dělat. A nikdo si nemůež myslet, že bez něj a jemu podobných se zhroutí svět. Nezhroutí. Když zmizí, tak si toho většina lidí ani nevšimne. Takže trochu rozvahy by to chtělo. reaguj

datum 11.01.2007 23:00

unknown unknown

#6 wr wwwconatokralik.blogspot.com

Ten problém je momentálně jinde.
Jistě, je spousta "velkých" serverů, zpravodajských, technologických, zábavních, které jsou zadarmo a žijí z reklamy. Pak je tu ale skupina bloggerů, kteří pod vlivem rozšíření AdSense na ČR a s vidinou rychlých zisků v řádech stovek a tisíců dolarů a zaslepených oslavnými články např. Hulána. Tito bloggeři často píší o ničem, hostují na free službách typu bloguje.cz a hned od začátku nasadí všude agresivní reklamu a očekávají ty pověstné pečené holuby.

Mimo to určitě existují lidi (jako já), kteří kliknou na reklamní banner ať už textový, obrázkový, flashový tak jednou za měsíc ... nepřeháním! pro mě pak nemá smyslreklamu ani zobrazovat, takže ji bez milosti a výčitek blokuji. reaguj

datum 12.01.2007 19:14

unknown unknown

#7 MzK wwwmozektevidi.net/

TO wr: Ti co "blogují" (snaží se blogovat) o ničem brzo pochopí, že adsense pro ně nemá cenu. To snad není můj případ. Agresivní reklama snad také ne. Textová reklama je v pohodě, já si jí neblokuji, doplňuje obsah. Ale co mi vadí, jsou kratší zápisky blogerů jenom pro reklamu. Článek o ničem na 2 věty. reaguj

datum 12.01.2007 20:24

unknown unknown

#8 Milo www

Zažil jsem ještě doby, kdy na internetu reklama prakticky nebyla, pokud nepočítám reciproční výměnu malých ikonek mezi spřátelenými stránkami. Nepřijde mi, že by tehdy býval internet nějak horší než je dnes. Naopak, býval v mnohém lepší - už jen tím, že koncentrace hovad na čtvereční megabyte byla podstatně menší než dnes. Skoro všichni si tykali, říkali si přezdívkami a pokud už někdo něco někde nějak aktivněji psal, tak ho znali všichni. :-)

Takže... jo. Pryč s reklamou, krach reklamně orientovaných webů, odliv konzumních návštěvníků, následné vymizení propagačních webů výrobků a firem a návrat internetu zpátky do šedé zóny mimo mainstream. Beru všemi deseti. Kéž by to přišlo radši dřív než později. reaguj

datum 13.01.2007 20:57

unknown unknown

#9 MzK wwwmozektevidi.net/

TO Milo: O jakém století se bavíme? :-) ne dělám si srandu, o jaké roku se bavíme? Já jsem na netu od 1998 ale to jsem byl ještě malé pívo :-D reaguj

datum 14.01.2007 03:07

unknown unknown

Nové kometáře nejsou povolené.