Anonymita Mozektevidi.net - Mozektevidi.net.

Anonymita

Anonymita na internetu. Co to obnáší a co přináší? Velký bratr tě vidí. Na co si dát pozor. Nějaké tipy na lepší anonymitu. Anonym

Anonymita na internetu

Nejprve je nutné si uvědomit, proč se anonymitou zabývat. Provozujete nekalé praktiky? Hledáte porno či jak si vyrobit nějakou bombu? Provádíte pochybné transakce? Vydíráte? Nebo prostě jenom máte pocit, že vás někdo sleduje? Proč být anonymní? Pro dobrý pocit?

Jak to vidím já?

anonym

Není důlžeté být anonymní. Hodněkrát jsem prováděl skenování portů, průniky na weby a jiné činnosti, za které by mi mohlo něco hrozit. Nemám důvod se skrývat.
Když už mluvím o hackingu, provozuji white hacking. To jest, když objevím bezpečnostní chybu, upozorním admina a chyba se opraví. Nikdo mi nenadává do piráta, hackera (to není nadávka Machr ). Naopak mi ještě děkují za objevení chyby, kterou mohl kdokoliv jiný využít a web smazat či jinak poškodit!

Já se neskrývám

Proč tedy píšu tento návod? Protože někdo by ho mohl potřebovat, někdo bude mít dobrý pocit, že dělá něco pro svoje soukromí.

Proxy server

IP adresa se dá skrýt přes proxy servery. Nastává bohužel zpomalení internetu, zvyšují se pingy. A ani proxy servery, které se nazývají anonymní, nemusí být opravdu anonymní. Ze zákona se vedou logy a v případě policejní razie můžou vydat logy přístupů. Metoda se může vylepšit použitím několika proxy serverů najednou. Nevím jestli bych pro internetové bankovnictví použitl proxy sever v honkongu. Proxy server nepoužívám. Nevyplatí se mi vzhlede ke zpomalení přenosové rychlost.

IP adresa

IP adresa může být buď veřejná nebo neveřejná. Pokud jste vlastníkem neveřejné IP adresy, není důvod si jí skrývat. O tu samou IP adresu se dělíte s dalšími lidmi, kterých může být i na stovky. Osobně mám veřejnou IP adresu.

 

Javascript

Toplist, navrcholu, google a další nástroje

Tyto javascriptové nástoje slouží k zaznamenání refereru, IP adresy, rozlišení obrazovky, počtu barev, země, času příchodu, navštívené stránky a mnoho dalšího
Zablokováním těchto JS skriptů zvýšíte svoji anonymitu! Bohužel tím zhoršíte i statistiky návštěvnosti. Nabízí se otázka, blokovat či neblokovat.

Referer

Rererer oznamuje odkud jste přišli. Na stránku. Ten se dá také blokovat či zfalšovat. Opera umí blokovat referer, FF myslím taky. Pro zobrazovač internet explorer je potřeba externího programu, např Firewall Kerio.

Chráníte si své soukromí?

Osobně používám pouze blokování refereru. Anonymizéry, proxy servery nepoužívám. Stejně tak neblokuji počítadla návštěv, byl bych sám proti sobě.


autor článku OS | datum publikování 4.březen.2007 13:13 | služby a články co mohou být užitečné služby |

Kometáře

#1 JackuB wwwjackub.webz.cz

Ještě bych doplnil, pokud potřebuješ něco najít a nevěříš Googlu (ukládá si výsledky a pak je může vydávat policii. už takhle usvědčili několik lidí), tak můžeš použít Scroogle www.scroogle.org/cgi-bin/scraper.htm reaguj

datum 04.03.2007 14:52

unknown unknown

#2 JackuB wwwjackub.webz.cz

PS Scroogle si bere výsledky normálně z Googlu, jenže anonymně reaguj

datum 04.03.2007 14:53

unknown unknown

#3 j.t.d. www

Pro milovníky proxyn a onion routerů (i když jsou pomalé):
tor.security-portal.cz/ reaguj

datum 05.03.2007 20:39

unknown unknown

Nové kometáře nejsou povolené.