Zruším seznam.cz Mozektevidi.net - Píše Olda Šálek.

Zruším seznam.cz

Ruším seznam email. Ano sezname, já končím. Něco o mé emailové historii a taky o seznamu, gmailu, postu + nová emailová adresa

image of Zruším seznam.cz

Od roku 1998

Je tomu už dávno, co jsem si registroval svojí první emailovou adresu. Registroval jsem si email na post.cz už v roce 1998, tedy v deseti letech Pohoda
seznam google Na postu mi však pošta nestačila, registroval jsem si email i na seznamu. Po čase se mi přestala líbit i tato nová adresa. Nic mi nebránilo si vytvořit ještě třetí email, který používám asi nejvíce - mozek007/vánočka/seznam.cz.
Tedy, když post.cz koupil seznam.cz, měl jsem 3 emaily u seznamu. To je spamové utrpení.

Záchrana ve formě gmailu

Od 17. prosince 2005 používám google mail - gmail. Veškerá pošta se mi přeposílala ze seznamu na gmail. Gmail umožňuje posílat emaily, které se tváří, že jsou poslané z adresy na seznamu (takový fakemail Pohoda)
Díky tomu jsem mohl na seznam.cz zapomenout.

Minulý týden padly 2

Když jsem si po dvou letech vzpoměl na to, že mám taky email na seznamu (emaily jsem četl na gmailu), otevřel jsem si schránku. Tolik spamů jsem pohromadě ještě neviděl Smích tady spamový filtr na seznamu totálně selhal. To samé v mírnějším provedení jsem viděl i na post.cz. Tedy, všechny emaily spamy jsem smazal (včetně emailů). Schránku jsem zrušil.
Že to nejde? Jde to. Přestože jsem obě emailové adresy aktivně využíval skoro 10 let (1998 - 2007), není problém smazat všechno během pár sekund minut (seznam.cz spadnul Pohoda)

Stejným způsobem jsem odstranil i schránku číslo 2/3. Tímto krokem se ode mne odpojilo cca 40 lidí, co nezná moji novou adresu. 40 lidí, kterým se vrátí email jako nedoručený. Smutné co?

Chystám se odpojit dalšího

V následujících hodinách odpojím i mojí nepoužívanější emailovou adresu - mozek007/houska/seznam.cz. Nová adresa zní : oldrichsalek/zavinac/gmail/puntik/com a pozor na to. Nemám rád spam Machr
Ještě neco, mohl bych ještě využívat email ve tvaru cokoliv-zavinac-mozektevidi.net, ale zdá se mi to jako další zbytečná adresa, když jsem teď 3 zrušil, jestli mám vytvářet nové?


autor článku Oldřich Šálek | datum publikování 1.červenec.2007 14:57 | krásná to věda, jen se to nesmí přehánět sociotechnika |

Kometáře


Komentáře a diskuze ke článku tady
diskuze ke článku